Сторінки

четвер, 29 серпня 2013 р.

Кир Андрей - меценат української культури

Національний музей, вул. Драгоманова, 42
13 грудня 1913 року митрополит Галицький Андрей Шептицький урочистим актом передав Національний музей у Львові українському народові. Цей музей- як зауважив Ігор Кожан, директор,  - зберігає культурний генофонд українців. «Національний музей у Львові є найбільшим музеєм в Україні і світі, який зберігає пам’ятки національної культури» Цей ювілей, за його словами, має стати головною подією  в культурному житті України. 

пʼятниця, 16 серпня 2013 р.

Святі - основа Собору Воскресіння Христового

Собор Воскресіння Г.Н.І.Х
З перших віків християнства є звичай молитовної пам'яті святих - спільна молитва Літургія на гробах апостолів, мучеників, преподобних. Саме пам'ять цих святих об'єднала подія посвячення Собору Воскресіння Христового, адже саме їх мощі лягнуть в основу мармурового престолу на якому щодня буде збиратися громада християн греко-католиків на схилах Дніпра у Києві. Церква Риму пам'ятає основу громади християн у Римі і особливою урочистістю святкує пам'ять верховних апостолів Петра і Павла. За переданням апостол Андрій Первозваний проповідував у Скитії прабатьківщині слов'ян, а папи Мартин і Климент прийняли мученицьку смерть на заслані у віддалених колоніях Римської імперії, які згодом стали володіннями руських князів. Пам'ять апостолів і мучеників надихала на молитовний подвиг св. Йосафата Кунцевича який загинув у Вітебську у 1623 р. і своєю мученицькою кров'ю 

пʼятниця, 9 серпня 2013 р.

Проща до Києва з нагоди 1025-та річниці Хрещення

Блаженіший з мощами святих
З нагоди святкувань 1025-тої річниці Хрещення Русі-України 16-19 серпня у Києві відбулося посвячення Собору Воскресіння Христового УГКЦ. У день Макавейських мучеників 14 серпня Церква святкує  день Хрещення Русі рівноапостольним князем Володимиром. Мучеництво прикметна риса церкви ще з часів Русі, свідченням тому є святі страстотерпці Борис і Гліб. У часі підписання Берестейської Унії не лише втрата собору Святої Софії у Києві - осідку унійних митрополитів, а й мученицька кров свщмуч. Йосафата, аєп. Полоцька (1623) скріпила Церкву на дорозі ісповіді віри. 

четвер, 1 серпня 2013 р.

Випробувані, як золото в горнилі

Фраза з cтарозавітньої книги Мудрості 3, 6 - Випробувані, як золото в горнилі - об'єднала у книгу життя сімох блаженних. Блаженна Йосафата та новомученики це плід  їх життя віри та слідування дорогою Ісуса Христа. Зерно віри у серцях блаженних зародилося з батьківських повчань  про Бога і науку молитви у галицьких родинах, на уроках катехизму вони пізнали правди віри про Пресвяту Тройцю, воплочення Христа, Святі Тайни і надалі саме віра спонукала робити життєві вибори, які їх уподібнювали до Учителя - Ісуса Христа. Митрополит Андрей висловився про богослов'я соборних празників у посланні про єдність Церкви 1938 року: Цей спільний празник (Трьох святителів) для кількох святих - це символ тієї єдності, яка лучить святих у небі у благодаті та славі Ісуса Христа, котрому служили і за яким прославилися. Єдність усіх святих у Христі - це велика правда віри, яка має безпосередню звязь із нашим життям і з нашою надією, бо у благодаті Христа Спасителя ми, хоч ще живемо на цьому світі, вже злучені з ними - святими в небі.

148-ма річниця з дня народження митрополита Андрея

Кир Андрей Шептицький
28-29 липня 2013 року, з нагоди 148-х роковин із дня народження слуги Божого Митрополита Андрея, відбулася проща монашества Львівської архиєпархії до його родинного с. Прилбичі.
Розпочалася проща панахидою біля родинної усипальниці Шептицьких. Паломники ― монашество Львівської архиєпархії разом із парафіянами місцевого храму ― помолилися насамперед за батьків Митрополита Івана Шептицького та Софію з роду Фредрів, і усопших із родини Шептицьких. Відтак молитовною ходою рушили до парафіяльного храму, де продовжили нічні чування, під час яких монаші спілноти Львівської архиєпархії почергово служили Богослужіння. На основі послання Кир Андрея про віру 1902 р. ієромонах Терентій Тертула, ЧСВВ дав можливість зібраним ченцям і черницям можливість розважити про глибину власної віри та спонукав до духовної боротьби та свідчення Христа у сучасному світі.