Сторінки

пʼятниця, 30 червня 2023 р.

Папа Франциск оприлюднив декрети мучеництва і чеснот

У четвер, 22 червня 2023 р., Святіший Отець Франциск прийняв на аудієнції Його Еміненцію кардинала Марчелло Семераро, Префекта Дикастерії у справах Святих. Під час аудієнції Римський Понтифік уповноважив Дикастерію у справах Святих оприлюднити декрети щодо:

героїчної практики чеснот слугині Божої Лучії де Хесус і до Корасао Непорочної (хресне ім’я  : Лучія дос Сантос), монахиня ордену босих кармеліток. Народилася 28 березня 1907 року в Алжустрелі (Фатіма, Португалія). У 1915 р. коли вона разом з друзями пасла отару, їй тричі явилася Богородиця. Протягом усього життя вона віддано жила посланням Матері Божої. Після передчасної смерті двох двоюрідних братів і сестер залишилася у Фатімі до 1921 р. Лучія вступила до коледжу сестер Доротеянок у Віларі (Порто). 24 жовтня 1925 р. вступила до того ж релігійного інституту, як постулянтка у Туї в Іспанії, склавши вічні обіти 3 жовтня 1934 р. У 1946 р. повернулася до Португалії, де вела життя згідно монаших правил у молитві та праці. Померла 13 лютого 2005 р. в Коїмбрі (Португалія). У 2006 р. її тлінні останки були перенесені до базиліки Матері Божої Вервиці у Фатімі. З дитинства Преподобна мала глибоке бажання йти дорогою святості. Вона володіла гострим інтелектом, який дозволив їй навчитися читати й писати, вести щоденник і вести листування. Мовчання та скромність були характерними для її духовного життя, була щедрою до нужденних, для яких здійснювала благодійні справи через людей, яких час від часу призначала. Зважаючи на велику славу святості, якою втішалася, папа Венедикт XVI відмовився від 5-річного очікування до відкриття справи беатифікації, а папа Франциск визнав праведність її життя геройської практики чеснот.

пʼятниця, 23 червня 2023 р.

Ангел Милосердя. Слуга Божа Анатолія Боднар

 18 червня у Римі у катедральному храмі Жировицької Божої Матері і святих
мучеників Сергія і Вакха завітали Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії з презентацією книги "Ангел милосердя. Слугиня Божа Анатолія Боднар". 

Презентацію цієї книги провела директор Катехитичного відділу Апостольського Екзархату с. Луїза Цюпа, СНДМ, разом з с. Селією Антоніо, СНДМ. Спочатку с. Луїза зазначила: "Ця книга є надзвичайно вражаючою і вдумливою розповіддю про життя і служіння жінки, яка присвятила своє життя служінню Богу та людям. "Ангел Милосердя" розповідає історію сестри монахині, яка була віддана своїй вірі та покликанню. Книга пропонує нам унікальну можливість заглибитися в її життя, дослідити її внутрішній світ та переживання, а також розглянути вплив її віровчення на щоденне життя".  С. Луїза продовжила: "Одна з ключових тем, яка висвітлюється в цій книзі, є милосердя. Сестра монахиня віддана служінню бідним, хворим та потребуючим, і ми спостерігаємо, як її віра впливає на тих, з ким вона зустрічається. Через своє милосердя вона стає джерелом надії та підтримки для багатьох людей. Ця книга є віддзеркаленням справжнього духовного досвіду, який надихає читачів до саморозвитку та пошуку власного покликання. Вона заохочує нас задуматися про глибоке значення віри, милосердя та самовідданості, і надихає нас діяти відповідно до наших переконань і цінностей".

Після презентації книги, парох Катедрального храму о. д-р. Петро Голіней звернувся до сестер зі словами подяки: "Ваші слова про книгу і автора дійснозмусили нас замислитися над глибоким значенням її змісту. Ваша розповідь про тематику книги та її вплив на наші душі допомогла нам зрозуміти, наскільки важливо дбати про духовний розвиток. Також, ви продемонстрували нам свою глибоку ерудицію та знання, що ще більше посилило наше враження від презентації. Ви підійшли до цього завдання з такою сильною вірою і відданістю, що ми не могли не бути захоплені та натхнені вашими словами".Отець Петро також додав: "Крім того, я хотів би висловити подяку за вашу безмежну підтримку і турботу про нашу парафію, адже неодноразово сестри саме вашого згромадження є відкриті до співпраці з нашою громадою. Ваше служіння надає нам сили і спонукає до більш глибокого зосередження на нашому духовному розвитку. Ми дуже вдячні вам і всім сестрам служебницям за ваше неоціненне служіння, вміння надихати нас і приводити до роздумів. Нехай Господь завжди оберігає вас і надає мудрості та сили продовжувати вашу благородну місію".

Джерело Прес-служба Катедрального храму 

четвер, 22 червня 2023 р.

Блаженні Новомученики моліть Бога за нас!

Мученики- джерело чудотворної сили якою вони діють у Церкві стверджував праведний Кир Андрей Шептицький у посланні  про почитання мучеників у 1941 р. тому наш борг вдячності за дар свободи Церкви та незалежності України виражається у  їх вшануванні пам'яті і наслідуванні прикладу їх життя.  У 2023 р. теж вшановуємо 400-ліття мученицької смерті свщмуч. Йосафата Кунцевича за єдність з Апостольським Престолом. Слідом за ним пішли на мученицьку смерть василіяни у Полоцьку, загинувши від рук царя Петра І. Загалом, історія Греко-Католицької Церкви, особливо у ХХ ст., є історією ісповідників віри і мучеників, зокрема царського в’язня – праведного Кир Андрея та митрополита Кир Йосифа Сліпого, який понад 18 років провів у сталінських таборах. Життєвим кредо греко-католицьких священників була праця поширення віри у Господа Бога та плекання християнської культури в українському народі. У добу лихоліття ІІ світової війни душпастирі Львівської архиєпархії УГКЦ, як о. Микола Конрад, парох у Страдчі та о. Андрій Іщак парох на Сихові у Львові через пролиття крові засвідчили віру Христову та єдність з Апостольським Престолом.