Сторінки

середа, 31 січня 2024 р.

Нова свята, блаженний мученик комунізму - декрети Дикастерії святих

Папа Франциск затвердив для проголошення чергові декрети Дикастерії в справах святих, серед яких – визнання чуда за заступництвом блаженної, визнання мучеництва священика, вбитого комуністами, а також визнання геройського виміру чеснот кількох інших Слуг Божих.

Церква вже незадовго матиме нову святу та чергового мученика. В середу, 24 січня 2024 р., перед загальною аудієнцією, Папа Франциск надав аудієнцію кардиналові Марчелло Семераро, Префектові Дикастерії в справах святих, під час якої затвердив до проголошення шість декретів цього відомства.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ

Свята, що присвятила життя підтримці священиків

Першим у переліку декрет визнання чуда за заступництвом канадської черниці блаженної Марі-Леоні Параді, засновниці Згромадження Малих Сестер Святої Родини, яка народилася 1840 р. та переставилася до вічності 3 травня 1912 року. Вступивши до Згромадження, членкині якого виконували служіння з ведення господарства в семінаріях та колегіях, згодом вона заснувала схоже згромадження, посвятивши життя тому, щоб матеріально й духовно підтримувати священиків, творячи на плебаніях та в семінаріях атмосферу життя Пресвятої Родини з Назарету. Її беатифікацію 1984 р. звершив святий Іван Павло ІІ під час відвідин Монреаля. Шлях до канонізації відкрило чудесне одужання новонародженої дівчинки від тривалої перинатальної асфіксії з поліорганною недостатністю та енцефалопатією, що сталося в Сен-Жан-сюр-Рішельє, Квебек, у 1986 р.

вівторок, 23 січня 2024 р.

Інтерактивна мапа слідами священномученика Миколая (Чарнецького)

В ювілейний рік блаженного священномученика Миколая (Чарнецького) всіх охочих запрошують відвідати місця, пов’язані із його життям. З цією метою створено спеціальну онлайн-мапу, за допомогою якої можна скласти власні маршрути слідами святого.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив ієромонах Руслан (Піх) ЗНІ. 

У 2024 році виповнюється 140 років від народження та 65 років від дня смерті блаженного священномученика УГКЦ Миколая (Чарнецького). З цієї нагоди Згромадження Найсвятішого Ізбавителя оголосило цей рік ювілейним і заохочує більше дізнатися про життя й діяльність «українського Миколая-чудотворця». Зокрема, доброю такою нагодою є паломництво до місць, де священномученик народився, навчався, служив та здійснював свою діяльність. Оскільки великий пласт життя святого пов’язаний зі Львовом, мешканці й гості міста можуть на власні очі побачити історичні маршрути життя блаженного.

Мапа включає локації с. Семиківці, де владика народився й був охрещений, м. Тлумач та Івано-Франківськ, пов’язані з його навчанням і покликанням до монашества та священства.

У Львові всі охочі можуть відвідати монастирі, де владика Миколай мешкав, місця його викладання, ув’язнення, лікування. Важливою локацією є й квартира-музей блаженного священномученика Василія (Величковського) на пл. Соборній, 11, де блаженний Миколай відійшов до вічності. На мапі позначене місце поховання на Личаківському кладовищі, що довгий час було об’єктом паломництва вірних аж до 2002 року, коли мощі святого були перенесені до храму святого Йосафата. Вказане тут і місце, де постане духовно-реколекційний центр його імені.

Також читайте: Відтепер про Слуг Божих УГКЦ можна дізнатися зі спеціальної google-мапи

Джерело: Духовна велич Львова

понеділок, 22 січня 2024 р.

«Open Doors»: у світі кожен сьомий християнин зазнає переслідувань

Благодійна організація «Open Doors» (Відкриті Двері) опублікувала реляція про переслідування християн у світі за період від 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року.

Понад 365 мільйонів християн зазнають переслідувань чи дискримінації з огляду на їх віру оцінюється щонайменше як високий. Кожний сьомий християнин в світі переслідуваний. Такими є дані реляції, яку 17 січня 2024 р. опублікувала благодійна організація «Open Doors»  на своєму веб-порталі, що містить також «World Watch List 2024» – список п’ятдесяти країн світу, де найбільше переслідують християн. Згідно з їхніми даними 317 мільйонів переслідуваних християн живуть саме в згаданих країнах.

Беручи до уваги період від 1 жовтня 2022 року до 30 вересня 2023 року, цей звіт подає дані про те, наскільки вільно християни могли виявляти свою віру в п’яти різних сферах щоденного життя: в сім’ї, в приватній сфері, у своїй спільноті, в церкві, яку відвідують, і в публічному житті своєї країни. Під шостим пунктом вказано рівень насильства, якого зазнавали християни. Згідно із зібраними даними, протягом досліджуваного періоду бути вбиті 4998 християн через причини, пов’язані з їхньою вірою, 3906 були викрадені, 4125 – викрадені. Протягом цього часу 14766 християнських культових споруд чи інших будівель, пов’язаних із християнськими спільнотами, зазнали різного року атак.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ Джерело: vaticannews.va

пʼятниця, 19 січня 2024 р.

Папа: святі є натхненням у спільній молитві за єдність християн

Зустрічаючись із екуменічною делегацією з Фінляндії, Святіший Отець підкреслив важливість вшанування святих, які є живими свідками Христа.

«Як члени спільноти охрещених, ми перебуваємо в дорозі, й наша спільна мета – Ісус Христос», – сказав Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 19 січня 2024 р. екуменічну делегацію з Фінляндії, що прибула до Риму із щорічним паломництвом з нагоди свята святого Генріха Упсальського, небесного покровителя своєї країни. Під час зустрічі вони подарували Святішому Отцеві пару рукавичок з емблемою святого Олафа.

середа, 17 січня 2024 р.

БУКЛЕТ ЮВІЛЕЮ 150 ЛІТТЯ МУЧЕНИЦТВА ПРАТУЛИНСЬКИХ МУЧЕНИКІВ

24 січня минає 150 років від мученицької смерті 13-ти селян греко-католиків в Пратулині на Підляшші, які не побоялись віддати своє життя за «приналежність до Католицької Церкви у вірності власній східній традиції».
Їхня беатифікація відбулася 06.10.1996 р. в Римі, Папою Іваном Павлом ІІБеатифікаційним процесом займалась римо-католицька Сєдлецка Єпархія починаючи з 1918 року
У1997 р.  Синод Єпископів УГКЦ, постановив: «доповнити український церковний календар, святом в честь пам’яті християнського подвигу Пратулинських мучеників (які у 1874 році віддали життя за свою віру й оборону греко-католицького храму в селі Пратулин); визначили дату свята 23 січня, і доручили Літургійній комісії укласти відповідні богослужебні тексти».

середа, 10 січня 2024 р.

Отець Тарас Бублик делегат УГКЦ для співпраці із Комісією новомучеників та aнкета Новомученика

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав іменував о. Тараса Бублика делегатом від УГКЦ для співпраці із ватиканською Комісією новомучеників — свідків віри, перед якою поставлено завдання опрацювати каталог «усіх тих, хто пролив кров за віру в Христа та свідчення Його Євангелія», та зібрати інформацію про новомучеників, які загинули після 2000 року.

«З огляду на важливість ініціативи Святішого Отця Франциска, взявши до уваги припис кан. 114, § 2 ККСЦ, порадившись із владиками — членами Постійного Синоду, який проходив у Чернівцях 12–15 грудня 2023 року Божого, та заслухавши думку владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського, іменуємо Вас делегатом від УГКЦ для співпраці із Комісією новомучеників — свідків віри», — йдеться у Декреті.

Якщо бажаєте долучитись до збору свідчень, Місія Постуляційний центр святих на основі запитника Комісії Новомучеників розробила електронну анкету Новомученика свідка віри ХХІ століття. Заповнити Анкету