пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Апостольська пенітенціарія оприлюднила норми щодо Ювілейних відпустів

Ювілейні паломництва, відвідини святих місць і діла милосердя та покути. Такими є основні способи отримати повну індульгенцію, пов’язану зі Святим Роком 2025. Документ також визначає храми в Римі та в світі, де можна отримати такий відпуст, а також заохочує єпископів і священників якнайбільше сприяти доступові до Таїнства Покаяння.

середа, 15 травня 2024 р.

У Львові 17 травня відкривається виставка «Вогонь віри»

Львівський музей історії релігії презентує виставковий проєкт «Вогонь віри». Творчий задум завідувачки експозиційного відділу Ірини Боцько полягає в тому, щоб на основі музейний артефактів показати священну дію вогню у вірі людей протягом історичного розвитку людства.
Виставка «Вогонь віри» покаже еволюцію символу вогню від найдавніших часів до сьогодення. Зокрема, відвідувачі побачать, як культ вогню висвітлено у віруваннях первісних народів через археологічні пам’ятки – посудини із зображеннями солярних знаків, підвіски-хрестики, урни трипільської і висоцької культур тощо, та як сформувався пантеон давньослов’янських і античних богів; дізнаються про сакральне значення вогню в сюжетах Старого і Нового Завітів, а також в інших релігіях.

«У Новому Заповіті вогонь символом Божої любові. Церковна свічка символізує божественне Світло, правду, істину, що перемагає темряву гріха, є символом звернення до Бога, а віск, з якого вона виготовлялася, символом пожертви та подяки Господу. Глядачі ознайомляться з ритуальними речами для запалювання вогню, які використовують в юдаїзмі, християнстві, ісламі, індуїзмі й буддизмі», – зазначають організатори.

четвер, 2 травня 2024 р.

Проща Родин Рудки Прилбичі 2024

Проща започаткована у 2015 р. дає надхнення ПРОЧАНАM У ЦИХ РОКАХ ВИПРОБУВАНЬ І БОРОТЬБИ УКРАЇНИ КРОКУВАТИ З ВІРОЮ У ВОСКРЕСЛОГО ХРИСТА. ПРОЩУ РОДИН ПОСВЯЧУЄМО МОЛИТВІ ЗА РОДИНИ,  ЯКІ ВТРАТИЛИ НА ВІЙНІ, БАТЬКІВ І ДІТЕЙ В ЧАСІ ОПОРУ ГІБРИДНІЙ І ВІДКРИТІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АГРЕСІЇ РФ. Вшановуючи світлу пам'ять Софії з Фредро Шептицької, матері свщмуч. Климентія і праведного Андрея Шептицького Місія Постуляції святих УГКЦ  провела цьогорічну Прощу Родин. Після Літургії у храмі
Пресвятої Євхаристії громаду прочан молитвою перед іконою Богородиці покровительки Бескид поблагословив о. Богдан, парох як рівно ж прочани помолилися у римо-католицькому костелі у крипті біля могили родини Олександра Фредро. Перший етап прощі до Вишні прочани розважали у молитві вервиці важливість життєвого вибору покликання і біля палацу Фредрів у Вишні помолились молитву Кир Андрея про покликання з родини. Про палац Фредрів 
розповіла краєзнавчиня п. Оксана Клебан,

вівторок, 16 квітня 2024 р.

Історична ґенеза процесу прослави святих

Уже у античності святою вважали людину, аскета який живе праведно практикує чесноти. Латинське слово, sanctus означає санкціонувати, визнавати законним через обряд, має спільне коріння з дієсловом sacer, тобто те, що санкціоновано, гарантовано, таким чином – святе у цьому сенсі означає недоторкане. Святі люди викликають повагу і почитання, вони недоторкані, і хто підійме руку на них – порушує закон чинить святотатство sacrileggio. З іншої сторони, прикметник sancto для римлян, - те над чим був виконаний обряд посвячення - sanctio. Sancte – речі, або особи які проголошені згідно обряду святими: консули, трибуни, сенатори тобто урядовці, як також: алтарі, кладовища, мури міста. Отож, як особи так і місця, які у житті суспільства відіграють вагому роль проголошуються «взірцевими» і тому недоторканими.

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Проголошено Папою декрети визнання блаженних і чуда

В суботу, 13 квітня 2024 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції в Апостольському палаці у Ватикані кардинала Марчелло Семераро, Префекта Дикастерії в справах визнання святих. Під час зустрічі Святіший Отець уповноважив це відомство проголосити три декрети:

-        -  визнання чуда за заступництвом блаженної Елени Ґверри, засновниці Згромадження Сестер Облаток Святого Духа, відомих як Сестри святої Зіти що дозволить проголосити її святою. Блаженна Елена Ґверра народилася 22 червня 1835 р. в Луцці на півдні Італії, де й померла 110 років тому 11 квітня 1914 р. В 1882 р. заснувала світську жіночу спільноту з метою виховання дівчат, посвятивши її святій Зіті, Небесній покровительці міста, яка стала в чернече згромадження. В 1959 р. її проголосив блаженною святий Папа Іван ХХІІІ.

«Молімося за світичів УГКЦ, що в час переслідування залишалися вірними», — владика Гліб Лончина в соборі Святої Софії

У четвер, 11 квітня, у прокатедральному соборі Святої Софії помолилися Панахиду за патріархом Йосифом Сліпим та єпископами УГКЦ: Миколаєм Чарнецьким, Никитою Будкою, Григорієм Хомишиним та Іваном Лятишевським, яких цього дня 1945 року ув’язнила радянська влада.

середа, 10 квітня 2024 р.

Чування за місіонерами-мучениками

У базиліці Сан-Бартоломео на острові Тибр у Римі, 26 березня, відбулася молитви в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Євангеліє в останні роки. Церемонію очолив Кевін Фаррелл кардинал-префект Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя. Також серед інших були присутні отець Джуліо Альбанезе, директор Управління місіонерської співпраці між Церквами Римської єпархії, та отець Анджело Романо, парох Сан-Бартоломео.