Сторінки

четвер, 28 вересня 2023 р.

Конференція ювілею 250 ліття ікони Почаївської Богородиці

30 868

28–30 вересня 2023 р. провінція Найсвятішого Спасителя Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Інститут історії Церкви УКУ првели у Марійському духовному центрі Зарваниця провели  міжнародну наукову конференцію «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії і культурі України»,  . Як повідомлялося раніше, КОНФЕРЕНЦІЯ  ЮВІЛЕЮ 250-літтю коронації Почаївської БОГОРОДИЦІ.

29 вересня 

Привітальне слово    митрополита Василя 

Презентація виставки видань історії монастиря в Почаєві. Каталог видань

 Володимир Мороз, канд. іст. наук, науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ, «Шлях Почаївського монастиря в Унійну Церкву: передумови, обставини та історія прийняття рішення 1712 р.».

Віталій Козак, о., доктор східних церковних наук Папського Східного інституту в Римі, синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. «Вплив соціально-культурного середовища на становлення релігійних традицій Почаївського монастиря та їх відображення в історіографії ХІХ–ХХ ст.».

Наталія Бондар, кан. іст. наук, ст. науковий співробітник, зав. відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. «Порівняльна характеристика видавничої діяльності друкарень Почаївського Успенського монастиря та Києво-Печерської лаври».

вівторок, 26 вересня 2023 р.

Книга агіотерапії - шлях зцілення через зустріч людини з Богом

 «Багато покликаних, але вибраних мало» – стверджує Господь Ісус в Євангелії від Матея (22, 14), вказуючи на дисонанс, який не раз існує між зовнішньою приналежністю до певної спільноти (у притчі це – запрошені на весільнии бенкет) і браком відповідного «одягу», в якому Отці Церкви вбачали стан благодаті, внутрішнє уподібнення до Христа, в якого зодягається кожний віруючий християнин (пор. Гал 3, 27) через Таїнства християнського втаємничення і без якого неможливо брати участь у вічному бенкеті Божого життя на небі.

Втім, прийнявши Святе Хрещення, як правило, у віці немовляти, переважна більшість  сучасників дорослих християн, що на цей час складають основу наших церковних спільнот, не мала нагоди пройти шлях християнського втаємничення, осягнувши зрілість у вірі. Можна сказати, що вони так і залишилися «немовлятами» у вірі, не дійшовши до глибинного пізнання того скарбу, якии вони отримали у Хрещенні і живуть, так насправді не «засмакувавши», який добрий Господь (пор. Пс. 34, 9), і не «урухомивши» потенціал Святого Духа, який Господь заклав у їхнє життя, вчинивши їх членами свого Таїнственного Тіла, яким є Церква.

Тож не дивно, що дехто, зауважуючи невідповідність між декларацією віри і її свідченням (або радше анти-свідченням) конкретними ділами у житті багатьох наших сучасників, зі смутком доходить до висновку, що в нас «багато охрещених, але мало справжніх християн».

Саме підручником, який має допомогти нам ставати щораз то більше справжніми християнами, можна назвати цю цінну книжку світлої пам’яті професора Томіслава Іванчича «Зустріч із живим Богом»

середа, 20 вересня 2023 р.

«Святий Йосафат - пастир, який віддав життя за єдність Церкви»

 

У стінах Василіанського інституту філософсько-богословських студій (далі ВІФБС) ім. Йосифа Велямина Рутського,  відбулася міжсемінарійна студентська конференція «Святий Йосафат - пастир, який віддав життя за єдність Церкви», до 400-річчя мученицької смерті святого Йосафата. Відео доповідей

До учасників конференції вітальним листом звернувся Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ: «У цьому листі хочу привітати всіх учасників міжсемінарійної студентської конференції «Святий Йосафат - пастир, який віддав життя за єдність Церкви», що присвячена 400-річчю мученицької смерті святого Йосафата й проводиться в гостинних стінах Василіанського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського. Щиро дякую всім, хто організував цей важливий науковий захід, доповідачам і дорогим семінаристам, для яких цей священномученик хай стане прикладом у вірі. Прошу в милосердного Бога, щоб Він вас щедро благословив і вчинив плідною цю конференцію для кожного з вас.