Сторінки

пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до дев’яностої річниці Голодомору-геноциду

Україна не вмерла 90 років тому. Із зерен, захованих у долонях наших братів і сестер, проросла свобода. Жодному злу не під силу сплюндрувати цей врожай. Його захищає наш народ. Його захищає людство. Його захищає Господь. Хай вічною буде пам’ять про невинних жертв Голодомору-геноциду. «Задля правди, що перебуває в нас і буде повік з нами» (ІІ Ів. 1, 2), хай якнайшвидше настане наша Перемога.

середа, 22 листопада 2023 р.

Четвертий том книги «Випробувані, як золото в горнилі»

  Місія "Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УКГЦ" видала заключну книгу серії «Випробувані, як золото в горнилі», де постають історичні постаті блаженних, мучеників об’єднаних одним прагненням: іти за Христом до кінця. У момент зустрічі з переслідувачами вони проявили відвагу та виступили на захист життя ближніх і правд Христової віри. Вибір християнської віри у житті, перемінив їх, вони стали для нас справжніми «іконами вірності», сяйво яких і нині освітлює Церкву.
  Життєписи основані на свідченнях і документах беатифікаційного процесу, ілюстровані історичними фото та іконами та молитвами до блаженних. Книга розрахована для читачів, як з кола духовенства, катехитів і вірних УГКЦ, так і людей яких цікавить доля християн у СРСР у ХХ ст.

  До читачів із своїм словом звернувся Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви:

пʼятниця, 17 листопада 2023 р.

Папа Франциск: мистецтво промовляє до душі

Зустрічаючись із меценатами музеїв Ватикану, Святіший Отець зауважив, що християнське мистецтво доносить важливе послання милосердя та підбадьорення всім віруючим та невіруючим людям. 9 листопада 2023 р. Папа Франциск прийняв на аудієнції меценатів музеїв Ватикану, згуртованих у асоціацію «Patrons of the Art in the Vatican Museums», яка 1983 р. була заснована в США, а сьогодні має представництва також у інших країнах на різних континентах. Вони від 6 по 10 листопада зібралися у Римі на конференцію, присвячену 40-літтю від заснування. У своєму слові Святіший Отець подякував присутнім за співпрацю у важливій справі збереження та реставрації мистецької та культурної спадщини музеїв Ватикану.

                                                о. Яків Шумило, ЧСВВ - Ватикан

четвер, 16 листопада 2023 р.

«Кожен з нас покликаний до святості» – Папа Франциск

16 листопада 2023 р. папа Франциск прийняв на аудієнції учасників конференції «Спільнотний вимір святості», яку організувала Дикастерія у справах святих. Конференція, яка проходила протягом 13-15 листопада 2023 р. у Римі, охоплювала розгляд даної теми у різних аспектах та включала кілька свідчень. У слові Святіший Отець зосередився на універсальному покликанні до святості. Зустрічаюсь із учасниками конференції, що відбувалася у Римі під егідою Дикастерії у справах святих, Святіший Отець відзначив спільнотний вимір святості, яка об’єднує навколо Христа багатьох людей.

вівторок, 14 листопада 2023 р.

Комісія новомучеників - напрямні збору інформації

Комісія, яку Папа Франциск скликав у рамках приготування до Святого Року 2025, накреслила напрямні щодо збору інформації та дослідження життя свідків віри, які протягом першої чверті ХХІ ст. пролили кров за Христа.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Як ми повідомляли, 5 липня 2023 р. у Ватикані було оприлюднено лист Папи Франциска, яким він створив при Дикастерії в справах визнання святих «Комісію новомучеників – свідків віри», що з огляду на Ювілей 2025 року, який проводитиметься під гаслом «Паломники надії», покликана опрацювати каталог «усіх тих, хто пролив кров за віру в Христа та свідчення Його Євангелія». Їй доручено продовжити працю, яку з нагоди Великого Ювілею Двотисячоліття ініціював святий Іван Павло ІІ, досліджуючи історії свідків віри ХХ століття. Нова комісія збере відомості про новомучеників, які пролили свою кров за віру після 2000 року.

понеділок, 13 листопада 2023 р.

У музеї історії релігії - виставка «Йосафат Кунцевич: феномен пам’яті»

 13 листопада у Львівському музеї історії релігії представили виставку «Йосафат Кунцевич: феномен пам’яті». Виставка присвячена 400-річчю його мученицької смерті. Партнер проєкту ― Центральний державний історичний архів України, м. Львів. Виставка триватиме до середини січня 2024 року. 

Кураторка – Наталія Матлашенко, зав. експозиційного відділу «Історія УГКЦ» Музею історії релігії у Львові.

Ювілейні дати завжди створюють особливий інтерес, спонукають до роздумів і діалогів. Виставковий проєкт пропонує подивитися на постать Йосафата Кунцевича в історичному контексті, сформувати власну неупереджену думку про складні, але важливі періоди нашої історії, які в подальшому вплинули на формування української нації, її ідентичності. Експозиція презентує постать святого священномученика Йосафата, уродженця українського міста Володимира (сьогодні Володимир-Волинський), ченця Чину святого Василія Великого, архиєпископа Полоцького, Київської Унійної митрополії. Він був прихильником союзу православних і католиків і за девіз вибрав слова Євангелії Да всі будуть одно. Брав активну участь у полеміці щодо унії. Внаслідок міжконфесійного конфлікту загинув 12 листопада 1623 року, а 1643 року був беатифікований а у 1867-го Папа Пій IX проголосив його святим.

середа, 1 листопада 2023 р.

Кир Андрей про вшанування полеглих

Кожна важніша подія в житті одиниць, і родин, і цілої суспільности – народу – звертає думку й серця християн до Всевишнього Сотворителя неба і землі, бо від Його Провидіння залежить доля і людей, і народів. Тому й усі національні річниці обходять християни молитвами й торжественними богослуженнями. Знають, що від благодаті Всевишнього і від Його святого благословення мають випросити собі кожний зокрема і цілому свому народові всі ті дари небесні, яких потрібно до всестороннього і щасливого розвитку всіх народних сил і прикмет і до благословенного розвитку духового й матеріяльного життя народу.

У день Першого листопада зберуться по наших церквах українці, віруючі християни-католики, щоби перед престолом Всевишнього предложити свої молитви, подяки та прохання. Виславляючи передовсім усемогучу силу Спасителя нашого і Царя Христа, будемо складати Йому подяку за всі «даянія блага» і за всі «совершенні дари» що задля заслуг Його життя і смерти спливають на наш нарід кожної днини. Будемо благати Христа Спасителя за милосердя для всіх тих, що терплять, будемо поручати Його милосердю душі всіх померших, а особливим способом – тих, що поклали буйні голови на полях слави і сповненого обов’язку.