Сторінки

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

«Просвітитель, місіонер та святий», — Глава УГКЦ про Велямина Рутського на конференції у Римі

16 жовтня Блаженніший Святослав взяв участь у конференції, присвяченій постаті митрополита Йосифа Велямина Рутського (1613–1637), яка відбувається в Папському Григоріянському університеті в Римі. Глава УГКЦ вказав на просвітницький та місійний внесок митрополита Рутського у життя Київської Церкви.

«Без сумніву митрополита Рутського можна назвати великим наслідником київських митрополитів. Він зумів перейняти мудрість Київської Церкви — свідка ще неподіленого християнства. Він був великим реформатором монашества, великим просвітителем і вихователем не лише духовенства, але й молодого покоління загалом, а також великим місіонером, який дбав про поширення християнської віри на теренах Угорської імперії, щойно визволеної від мусульман», — розповів Блаженніший Святослав.

Окрім важливої історичної ролі Рутського, наголосив Блаженніший Святослав, «слід звернути увагу на його особисту святість. Мій попередник праведний митрополит Андрей Шептицький підготував Positio для його беатифікаційного процесу. Сам митрополит Андрей вбачав у постаті Рутського приклад для наслідування на початку XX століття. Святість важко описати в історичній чи науковій літературі, виміряти за допомогою наукової методології, але для Божого люду це має важливе духовне значення».

Перебуваючи у Римі для участі у Папському Синоді, Блаженніший Святослав вказав на актуальне значення постаті Рутського для сучасного синодального шляху Католицької Церкви. «Синодальне крокування не здійснюється лише в синхронічний спосіб, тобто разом з тими, хто живе з нами сьогодні, але також і в діахронічний спосіб — разом з тими, хто був перед нами, від кого ми прийняли нашу віру і дар Церкви, дітьми якої ми є».

Додамо, 16–17 жовтня 2024 року в Папському Григоріанському університеті відбувається Міжнародна наукова конференція про митрополита Йосифа Велямина Рутського: «Реформаторство після Тренту: Київський митрополит Йосиф Велямин Рутський (1613–1637)». Співорганізаторами заходу під патронатом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава є: Папський Григоріанський університет, Український католицький університет, Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, Василіянський Чин Святого Йосафата, Посольство Литовської Республіки при Святому Престолі, кафедра українських церковних студій ім. Василя Лостена Католицького університету Америки.

Джерело: Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Немає коментарів:

Дописати коментар