Сторінки
вівторок, 19 листопада 2024 р.
«Коли святі та блаженні є відповіддю на життєві виклики» - кардинал Марчелло Семераро
Прослава преподобної Йосафати Гордашевської
Звичайно, ми свято зберігаємо у пам’яті теплі і світлі спогаді про рідних, особливо батьків, які огортали нас своїм теплом і турботою. У Церкві протягом віків викристалізовувалася традиція вшанування пам’яті попередників, «батьків у вірі», які звершили власний шлях наслідування Христа (sequela Christi). І від 2001 року коли її проголосив блаженною св. Іван Павло ІІ 20 листопада спогадуючи її день народження в монастирях і храмах УГКЦ на Літургії вшановуємо преподобну Йосафату.
понеділок, 18 листопада 2024 р.
Віддали своє життя заради Христа і Церкви – мучениками двох албанських священників
Вшановувати місцевих святих та свідків віри заохочує Папа
У суботу, 16 листопада 2024 р., опубліковано Лист Папи
Франциска щодо спогадування в місцевих Церквах своїх святих, блаженних,
праведних і слуг Божих. Святіший Отець закликає дієцезії до конкретних
ініціатив вшанування пам’яті тих учнів і учениць Христа, які позначили місцевий
християнський шлях й духовність.
Відзначаючи важливість свідчення віри багатьох людей, Святіший Отець закликав місцеві Церкви до пізнання їхнього чеснотливого життя та їх щорічного вшанування на свято посвячення Латеранської базиліки святого Івана в Римі.
середа, 13 листопада 2024 р.
Мощі святого Йосафата парафії в Ізмаїлі передав владика Михайло Бубній
На Літургії разом із владикою співслужили настоятель парафії о. Володимир Жук, синкел у справах монашества Одеського екзархату о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, та канцлер екзархату о. Петро Маковецький.
У базиліці Святого Петра в Римі вшанували пам’ять священномученика Йосафата
Із владикою Діонісієм співслужили о. Роберт Лисейко, протоархимандрит Чину святого Василія Великого, владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, о. Луїс Касіяно, ректор Української папської колегії святого Йосафата, та представники духовенства Василіанського чину й Апостольського екзархату.
Служіння отця Артемія Цегельського у світлі любові святого Йосафата
Недовго служив молодий священик в каплиці на Замарстинівській. Недовго проживали в скромній хатинці з їмостю Мартою і трьома маленькими дітьми. 1946 рік став роком ліквідації УГКЦ. Отець Артемій зробив свій вибір як і його батько отець Ігнатій. Його забрали просто з Літургії 17.І.1946 р. Люди бігли за машиною, яка відвозила їх отця в тюрму на Лонцького, а він просив уже з вантажівки: «віднесіть Святі Тайни до костела отцям капуцинам, щоб не були зневажені, заховайте речі з церкви, моліться». Прийшли отці капуцини, згадує їмость Марта, забрали чашу з Святими Тайнами і люди плачучи відпроваджували їх аж до костела. За відмову співпраці з окупантом і відступити від віри батьків обидва, батько і син, одержали по статті 54-10а. Вони зробили свій вибір, за який заплатили тюрмою, каторгою, приниженням і безправністю, засланням в сибірські ліси Воркути, Печори, Інти.
понеділок, 11 листопада 2024 р.
11-14 листопада в Римі конференція Дикастерії справ святих
Реальність мучеництва продовжує бути актуальною, ніж будь-коли. Намір конференції полягає в тому, щоб глибше заглибитися в цю реальність у контексті ХХІ століття. Інша сфера дослідження стосуватиметься нової справи про справи беатифікації та канонізації жертви життя Папи Франциска від 11 липня 2017 року.
Робота конференції відкривається в понеділок, 11 листопада, після обіду промовою «Більша любов: давати життя» (пор. Ів. 15, 13) і доповіддю «Мучеництво в житті Церкви».
четвер, 7 листопада 2024 р.
Ювілей – нагода замислитися над надією в час війни
«Ювілейний 2025 рік, Святий Рік, який я хоxe присвятити темі “Паломники надії”, є сприятливою нагодою для роздумів про цю фундаментальну і вирішальну християнську чесноту. Особливо в такі часи, як ті, в яких ми живемо, коли фрагментарна третя світова війна, що розгортається на наших очах, може спонукати нас до похмурої зневіри і неприхованого цинізму», – пише Папа Франциск у передмові до книги «Надія – світло серед ночі». Йдеться про збірку роздумів Святішого Отця про надію, якою він протягом понтифікату ділився у проповідях та катехизах. Її видавництво Ватикану підготувало на порозі Святого Року, посвяченого надії.
Пам’ять митрополита Андрея Шептицького вшанували в Римі
Виголошуючи проповідь, о. Дмитро Кудін пригадав вірним духовні настанови митрополита Андрея, зокрема про заклики до єдності, молитви, ощадливості та християнської любові.
вівторок, 5 листопада 2024 р.
Спектакль про владику Василія (Величковського) у храмі Вознесіння Господнього
«Кубок Зарицького»: у Львові відбувся футбольний турнір між командами вівтарників
Змагання присвятили блаженному священномученику УГКЦ Олексієві (Зарицькому), день пам’яті якого Церква вшановує 30 жовтня. Дітям розповіли про постать мученика та заохотили до здорового й активного способу життя. Участь у турнірі взяли вісім команд – шість зі Львова, а також по одній з Брюховичів та Новояворівська.
понеділок, 4 листопада 2024 р.
Праведний митрополит Шептицький — це великий святий сучасності нашої Церкви
Предстоятель відзначив, що кожного Божого дня, щоночі російська зброя атакує Україну: «Цього тижня не було такої ночі, коли б російські ракети, дрони, керовані авіабомби не несли смерть на наші мирні міста і села».
Святі – це свідки світлих шляхів, які можливі також і для нас
«Сьогодні, в урочистість Усіх святих, Ісус в Євангелії проголошує посвідчення особи християнина – Блаженства, що є також дорогою святості», – сказав Папа Франциск, промовляючи з вікна Апостольського палацу до римлян, паломників і туристів, які у п’ятницю, 1 листопада 2024 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній». Як зауважив Святіший Отець, в блаженствах Ісус показує нам шлях любові, яким Він перший пройшов, ставши людиною, і який для нас є одночасно Божим даром і нашою відповіддю.