Сторінки

четвер, 22 грудня 2016 р.

Молитва і місія - Василіяни у Кристинополі

Зачитує грамоту відпусту о. Ігнатій
Cвятo Непорочного Зачаття Діви Марії у монастирі оо. Василіян св. Юра у м. Червонограді (Кристинопіль) Архиєрейською Літургією яку очолив Кир Михаїл Колтун, розпочалися ювілейні святкування 400-ліття реформи Чину святого Василія Великого; 150-ліття канонізації святого священномученика Йосафата Кунцевича; та 380-ліття блаженної кончини Йосифа Велямина Рутського, митрополита Київського. Владика Михаїл закликав вірних за прикладом св. Анни, матері Богородиці жити надією та бути витривалими у боротьбі з гріхом, адже витривалість ознака твердої віри. Після Літургії до вірних звернувся о. Ігнатій Мокалюк, ЧСВВ ігумен обителі заохотивши користати з відпусту уділеного Апостольським Престолом храмам і каплицям оо. Василіян. Кир Михаїл до вірних сказав: «Цей декрет стосується нас усіх! 400 років від заснування Чину і тих 400 років створюють передумови завдяки яким Святіший Отець надав нагоду скористатися Отцям Василіянам і людям з цього ювілею.

понеділок, 12 грудня 2016 р.

Ювілей о. Северіяна память вірності покликанню

Молодь і отці після Літургії, Угнів
Сьогодні в м. Угневі у храмі Різдва Богородиці вшанували 100 літній ювілей від дня першої Літургії блаженного свщмч. Северіяна Бараника, ЧСВВ який у цьому містечку народився 18 липня 1889 р. Отець Богдан Гринда, парох храму організував до ювілею урочисту Божественну Літургію у якій прийняли участь душпастирі Белзького деканату з отцем деканом о. Олексієм Яворським та ченці Василіяни. До вірних зі словами проповіді звернувся о. Макарій Ленів, ЧСВВ який підкреслив що святкування 400 ліття реформи Чину оо. Василіян це нагода для призадуми над житіями жертвенних ченців серед який о. Северіян, який дав приклад наслідування Христа у посвяті пасторальному служінню ввіреному йому парохіян аж до смерті.

неділя, 4 грудня 2016 р.

Конференція у Дрогобичі про мучеників

Зустріч семінаристів
2-4 грудня 2016 р.Б. у Дрогобицькій духовній семінарії відбулася ІІІ Міжсемінарійна науково-практична конференція «Незламні свідки віри християнської. Мучеництво: історія і сьогодення». У цьому заході, який став черговою подією у рамках святкувань 20-ліття Дрогобицької семінарії, взяли участь студенти всіх греко-католицьких семінарій в Україні, крім Ужгородської. Таким чином дрогобицька семінарійна спільнота підхопила ініціативу, яка була започаткована у 2015 р.Б. у м. Києві у з благословення Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ.
2 грудня, після реєстрації, учасники конференції мали змогу відвідати відомі місця древнього Дрогобича, зокрема дерев’яний храм Св. Юра, музей блаженної пам’яті владики Юліана (Вороновського) та вежу міської ратуші. Після вечірнього богослужіння у актовому залі відбувся показ фільму про Дрогобицьку духовну семінарію, після якого в невимушеній обстановці мало місце взаємне знайомство та представлення особливостей внутрішньосемінарійного життя кожного з духовних навчальних закладів, представники яких взяли участь у Дрогобицькій конференції - Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Брюховицької та Дрогобицької семінарій.

середа, 23 листопада 2016 р.

Зустріч у Івано-Франківську з законодавцем Унії

Зустріч з вірними, Івано-Франківськ
Сьогодні у храмі Царя Христа у Івано-Франківську та Дрогобичі до свята свщмуч. Йосафата вірним про постать митр. Іван Велямин Рутський, митрополита Київського та всієї Русі  (1574 - 5.02.1637) розповів о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ. Описуючи його духовний шлях зросту отець вказав що Іван був охрещений руським отцем, навчається у школі, яку провадили кальвіністи, а у зрілому віці приймає науку Католицької церкви а у Римі за вказівкою папи Климента VIII приймає руський обряд. Говорячи про його захоплення філософськими і богословськими студіями отець підкреслив його пошану і захоплення молитовним життям Івана  Кунцевича, з яким разом моляться Правило у монастирі Пресв. Трійці, ревність у диспутах з кальвінстами і незєдиненими у Вильно. Отець вказав на гострий розум Івана Рутського який після студій у єзуїтів на латині, втілює ідею провадження студій філософії і богослівя руською мовою.  Церковні процесії, щоденні Літургії, молитовні братства, бачить як середник для формування у школах духовної атмосфери, яка сприятиме росту духовності учнів. Фільм телестудії Апостол.

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Проголошено мучеників бенедиктин у Іспанії

В Мадриді 29 жовтня 2016 у катедрі Мадриду проголошено нових блаженних мучеників часів громадянської війни 1936 р. в Іспанії. Проголошення нових блаженних очолив кард. Анджело Амато, префект Конгрегації справ святих. Нові блаженні – священики-бенедиктинці, які жили ідеалом молитви і праці у монастирі Монсерат у Мадриді вбиті те що були вірними монахами і священиками. Новими блаженним проголошено о. Хосе Антоніо Гомеса, (1891-1936) вчителя учнів, професор гуманітарних наук, у Монсерат займався інтетектуальною працею у бібліотеці,

субота, 29 жовтня 2016 р.

Про мучеників у стінах семінарії блаженних Северина, Якима і Віталія

Семінарія блаж. Віталія, Северина Якима
2-4 грудня 2016 р. Б. у Дрогобицькій духовній семінарії пройде ІІІ Міжсемінарійна науково-практична конференція «Незламні свідки віри християнської. Мучеництво: історія і сьогодення» серед студентів українських греко-католицьких семінарій. Так дрогобицька семінарійна спільнота підтримала ініціативу, яку благословив Блаженніший Святослав, Глава й Отець УГКЦ.
До участі у Дрогобицькій конференції запрошені представники кожної з 7 греко-католицьких семінарій в Україні (Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Ужгородська, Василіянська та Дрогобицька). Крім пленарних доповідей, які виголосять фахівці з біблістики, патристики, богослов’я, духовності, канонічного права та церковної історії, учасники конференції працюватимуть у таких трьох тематичних секціях: Свідчення віри в Святому Письмі та Переданні; Мучеництво та ісповідництво в історії Київської Церкви; Свідчення віри в сучасному світі: кровне та безкровне мучеництво. У планах – публікація матеріалі конференції: пленарних доповідей, виступів в групах та резолюцій. Програма

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Свідчення мирян про ласки у Кир Андея

У переддень 1 листопада річниці смерті Кир Андрея Шептицького свідчення про ласки допомоги у житті склала п. Олександра Варцабюк з с. Грабовець, Богородчанського р-ну, Івано-Франківської області. Пані Олександра знає Кир Андрея як монаха, митрополита і ревного душпастиря, та освіченого мецената, а передусім святця. Зі знайомством з Великим митрополитом п. Олександра, з молитвою до Кир Андрея про Божу мудрість, зустрічає усі життєві труднощі.

Свщмуч. Олексій Зарицький - день памяті

30 жовтня річниця смерті свщмуч. Олексія Зарицького, мощі якого спочивають біля храму св. Димитрія у с. Рясна Руська. Вшановуючи пам'ять блаженного  вірні і духовенство на Божественній Літургії молилися за його посередництвом не лише на Рясній, але і студентському храмі свщмч. Олексія Зарицького у Львові по вул. Лукаша, 3а та на новіціаті сестер Василіянок у смт. Брюховичі, де мати Констанція,  ЧСВВ яка слухала катехизи свщмуч. Олексія готуючись до Урочистого Причастя у 1947 р.
Слуга Божий народився у 1912 р. на зорі ХХ століття, яке блаженний Іван Павло ІІ окреслив як століття мучеників. Зростав Олексій у с. Більче (Заплатин) біля Меденич на Львівщині у великій родині, де мати Марія дала життя шістьом дітям. Перш за все на вибір дороги священства вплинула приклад батька Василя, який виконував у церкві служіння дяка. Олексій з малих літ долучався до молитви у колі сім'ї і виробив звичку з суботи готуватися до недільної Літургії. З вечора чистив взуття щоб з самого ранку першим приходити до храму, молитва захоплювала юнака і він останнім виходив з храму. Батьки дали можливість Олексію здобути освіту у державній гімназії м. Стрий. Шкільні свідоцтва показують що Олексій наполегливо взявся за навчання, був прикладом взірцевої поведінки та відзначався знаннями релігії та катехизму. 

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Проща скаутів до Підкаменя

Початок прощі, Підгірці
14-16 жовтня 2016 р. була проща мандрівників скаутів Святий Хрест до Підкаменя під час якої розважали над словами ...Ярмо бо моє любе і тягар мій легкий", учасники паломництва молилися за мир в Україні, за воїнів які стоять на сторожі миру, та в наміренні розвитку католицьких скаутів в Україні. Розпочали мандрівку Літургією у монастирі св. Онуфрія оо. Василіян у Підгірцях, яку очолив о. Матей Дзюрман який заохотив звертатися з синівською довірою до Богородиці, свято Покрова якої вшановується у цей день. Мандрівників у прощі через с. Жарків і с. Голубиця до монастиря Походження Чесного Хреста у Підкамені провадив намісник мандрівників Назар Єременко, який приготував духовні конференцій для скаутів. 

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Житія Новомучеників

Слова з книга Мудрості 3, 6 "Випробувані, як золото в горнилі- об'єднали у назві книги життя сімох блаженних новомучеників. Вінець вірності Богу є плодом їх життя віри та слідування дорогою Заповідей, діл милосердя. 
Кожен хто візьме в руки цю книгу матиме змогу познайомитися з життям блаженних і отримати духовну поживу. У третій книзі на основі свідчень і документів подано життєвий шлях свщмуч. Йосафата Коциловського, єпископа Перемишля, свщмуч. Никити Будки, першого єпикопа у Канаді, а згодом єпископа помічника Львова, свщмуч. Леоніда Федорова, екзарха для Росії, який прийняв служіння у розпал большевицького терору, свщмуч. Петра Вергуна, апост. візитатора українців в Німеччині, свщмуч. Северіяна Бараника, ієромонаха василиянина закатованого у Дрогобичі, свщмуч. Зенона Ковалика, місіонера редемпториста закатованого у тюрмі на Лонцького та свщмуч. Романа Лиска, отця, батька який виховав сім дітей.

Діалог церков - пошук єдності задля миру

5 жовтня Папа Франциск на зустрічі з Примасом Англікан проголосили спільну декларацію про живе бажання єдності у спільній проповіді Євангелії щоб чоловіки і жінки увірували що Бог послав свого Сина Ісуса Христа у світ що спасти від зла яке утискає і ослаблює усе творіння". У декларації зазначено "Ми можемо і повинні бути об'єднані в спільній справі збереження і захиcту гідності всіх людей". Тому, як висновок декларації є теза "Наша християнська віра закликає нас визнати неоціненне значення кожного людського життя і шанувати його через діла милосердя, пропонуючи освіту, охорону здоров'я, харчування, чисту воду, притулок, завжди шукати вирішення конфліктів, будуючи мир.
Учасники лекції, УКУ, Львів
У Львові 6 жовтня 2016 р. була лекція о. кан. д-ра Майкла Бурдо РЕЛІГІЙНА СВОБОДА ДЛЯ УКРАЇНИ: ВНЕСОК Кестонcького КОЛЕДЖУ (1969-89) У 1969 році група вчених в Лондоні заснувала новий заклад – Кестонський коледж з метою, щоб об’єктивно вивчати церковно-державні відносини в комуністичному світі, тобто, щоб повідомити світові про реальність переслідування релігії. Мій досвід роботи в Україні був головною мотивацією у цьому, і без нього ми б ніколи не виконали нашого плану – плану Бога.

середа, 5 жовтня 2016 р.

Ювілей Йосифа Івана Велямина Рутського митрополита Київського

Митр.  Велямин Рутський
5 жовтня 2016 р., в Провінційному Домі Отців Василіян, у Львові, відбулись збори настоятелів Провінції. Постать митр. Йосиф Велямина Рутського митрополита Київського, память 380 років від смерті якого будуть Василіяни вшановувати у рамках святкувань з нагоди реорганізації чернецтва у Чин Святого Василія Великого поділився о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ.  Юний Іван Велямин пройшов шлях пізнання правди від кальвінізму у родині, до прийняття католицької віри та залишився в Унійній Церквіу у зрілому віці. Програма змін  життя Церкви яку уклав як богослов у "Викладі одного русина" це програма реформи монашого життя, та заснування шкіл і семінарій, впорядкування пасторальної праці духовенства для зміцнення Унійної Церкви. Розпочав він її реалізацію переступивши поріг монастиря вслід за однодумцем Йосафатом Кунцевичом.  Доповідач підкреслив молитовну поставу та аскезу ієромонаха Йосифа, яка у поєднанні з монашим послухом давала йому відвагу бути свідком Правди, як на аудієнції у Папи Климента VIII у Римі так і перед войовничим натовпом у монастирі у Вільно, у Варшаві перед сенаторами на Сеймі, так перед православними єрархами в Москві. 

понеділок, 26 вересня 2016 р.

Роль медичної ради у справі чуда

Про положення щодо медичної ради у справі чуда часопис "Ватиканський оглядач" від 24 вересня 2016 р. подає Положення ради медиків і статтю монс. Марчелло Бартолуччі секретаря Конгрегації у справах святих, переклад якої наводимо: "Чуда не є маргінальними подіями Євангелії як також і справ святих. Христос проголошував Царство Боже словами і скріплював їх  "знаками Месії", які робили ясною його ідентичність і гідним віри його місію та предвіщення про останню новизну спасенного світу (Царства небесного). Так можна говорити і про святих. Чуда які отримують через молитву заступництва до них, є знаками присутності Бога в історії, і є підтвердженням з висот їх святості, виражена передусім у їх мучеництві чи праведності життя чеснот.

середа, 7 вересня 2016 р.

Жива память Слуги Божого Кир Йосифа Сліпого

7 вересня 1984р. у Римі на 92 році життя відійшов у Вічність Слуга Божий Патріарх Кир Йосиф Сліпий. У 1992 році у незалежній Україні,  його тіло згідно Заповіту перевезли з Рима до Львова та перепоховали в катедральному соборі Святого Юра. 
Владики Синоду Єпископів УГКЦ зібрані у Брюховичах, молилися за Блаженнішого Йосифа Сліпого. За словами єпископів, Патріарх Йосиф – живе втілення долі Української Церкви і нашого народу в ХХ столітті. «Його, як і мільйони українців, прирекли на тортури в катівнях НКВД/КГБ і на мучеництво в ГУЛАГу. Але якщо в ув’язненні він був "німим свідком Церкви", то згодом, уже на поселеннях, він став голосом "мовчазної Церкви" та її духовною опорою, ніколи не забуваючи про тих своїх земляків, які й далі каралися в неволі», - наголошують архиєреї. 
У 2007 році у Львівській архиєпархії УГКЦ було розпочато процес прослави святим Кир Йосифа, готується документальний фільм про його життєвий подвиг. 

пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

Ювілей 25 ліття України - місія миру молоді

Учасники відкритя Галереї, Маріуполь
24 серпня 25 день Незалежності України став нагодою до зустрічі учасників Міжнародного Форуму «Золотий мольберт - слідами Мойсея українського Духа» та відкриття виставок дитячих шедеврів митецького конкурсу. Обмінялися привітаннями понад 100 дітей Сходу України (Слов’янська, Маріуполя, Станиці Луганської, Сєвєродонецька, Зорі та Кальчика Донецької області, Черкас) та понад 100 з Києва, Львова та області, Хмельницька, Рогатина. 
24 серпня з 12.00 до 15.00 год. тривало відкриття пересувних виставок дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа»у м. Києві, Маріуполі, Слов’янську, Хмельницькому, Львові. Молодь поділилася творчими здобутками та враженнями від зустрічі в Галичині, учасники виразили почуття єдності і бажання разом будувати "Рідну хату". 
У м. Слов’янську о. Полікарп на презентації зазначив що Форум був досвідом
Учасники відкритя Галереї, Маріуполь
взаємного пізнання та ділення  творчими талантами дітей, які це робили щиро і з радістю, отець побажав щоб атмосферу радості і солідарності, яка панувала на Форумі молодь Сходу передала у власні сім’ї і  школи, щоб повернути мир у їх міста. Батьки подякували отцю за молитовний супровід учасників Форуму. 

У рамках відкриття виставок відбувся телеміст з 12.30 до 13.30 год. вітання учасників до ювілею 25-ліття Незалежності України, діти знову могли побачити друзів і передати побажання миру, злагоди і єдності молодих українців цілої України.
Див. також - http://marsovet.org.ua/news/show/id/13946
Відео - https://www.youtube.com/watch?v=tV1jWKpN2Lw
о. Полікарп, ЧСВВ

пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

У свято Преображення Господнього на Сході України Літургія стала місцем зустрічі  військових з Христом. Капелан звернув увагу на місце події Преображення Христос узяв «учнів на високу гору», Господь як у Старому Завіті явився на горі Хорив, на горі Господь провіщуючи страсті Голготи утверджує учнів у вірі, перемінюється розмовляючи з «полум’яним» пророком Іллею та провідником з Єгипетської неволі Мойсеєм. Вибрані апостоли Петро, Яків та Йоан устами першого з апостолів Петра ствердились у вірі: “Господи, добре нам тут бути! і отримали засвідчення Бога Отця “Це – мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте.” Капелан звернув увагу військових щоб їх серця були укріплені у вірі у Господа і у хвилю випробування завжди пам’ятали що Господь підтримає у важкій хвилині праведника і через випробування веде до перемоги.

пʼятниця, 12 серпня 2016 р.

Виставка творів "Золотого мольберту"

24 серпня 2016 р. о 13.00 год. до ювілею 25 ліття Незалежності України у столиці України м. Києві, Львові, Хмельницьку, Слов'янську, Маріуполі відкривається виставка міжнародного  форуму "Золотий Мольберт".
Діти зі Сходу і Заходу України які зустрілися у червні у Львові на форумі образотворчого мистецтва під покровом Кир Андрея Шептицького "Слідами Мойсея українського духу" представлять власні митецькі роботи, переглянуть документальний фільм "Щоденник Золотого Мольберту" та встановлять телевізійний міст для взаємного привітання учасників з ювілеєм 25 ліття Незалежності України.

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Ювілей праведних - нагода подяки Богу

28-29 липня 2016 р. Б. з нагоди 151-их роковин з дня народження Праведного митрополита Андрея Шептицького до його родинного села Прилбичі відбулася чергова прощі: «Милосердя його з роду в рід…» (Лк. 1, 50). Під час прощі після Вечірні і у час панихиди духовне слово  виголосив о. Павло Дроздяк, місіонар Милосердя у Львівській Архиєпархі, вірні змогли відвідати експозицію присвячену Кир Андрею. 29 липня Архиєрейську Літургію очолив Кир Володимир Груца, у проповіді він наголосив злагода у родини коріниться у життя у Божій благодаті і практиці чеснот милосердя, взірцем злагоди і практики милосердя була родина Шептицьких. До річниці Місії передали з архіву у Клівленді матеріали. Про Кир Андрея у перші роковини смерті. Стаття та Кир Андрей і євреї. Стаття

середа, 27 липня 2016 р.

Вірність переконанням викликає повагу

19 липня 2016 р. на програмі "Визначні постаті"  ТРК "Львів" на радіопередачі "Визначні постаті" Аудіо о. Полікарп розповів про життія і мучеництво свщмуч. Миколи Конрада і муч. Володимира Прийми. Свщмуч. Микола Конрад відомий загалу  вірних парох с. Страдч, а в тіні 
Свщмуч. Микола
Муч. Володимир Прийма

залишається те що він був людиною високого інтелекту, який закінчив студії у Римі і як доктор богослов'я, повернувся у Львівську митрополію, де став душпастирем, який велику роль приділяв соціальним питанням, академічній освіті і вихованні молоді, як професор викладав в Львівській Богословській академії та організовував академічні вечори, де студенти обговорювали питання філософії і богослов'я.

середа, 20 липня 2016 р.

Чесноти Кир Андрея - взірець для молоді

Присяга скаута, Корчин, Сколівщина
Літо час відпочинку, а для молоді спільноти "Католицького скаутства Європи це нагода зустрічі на таборі. З 3 по 16 липня скаути переживали пригоду життя на природі у с. Корчин, Сколівщина. У рамках співпраці з референтами з єпархій, о. Полікарп зустрівся з молоддю з різних єпархій і провів серію катехиз і молитовних роздум "Шляхом чеснот Кир Андрея". Розпочали з розважання про практику чесноти мужності у щоденному житті та роль молитві у житті молодої людини. Текст. 

понеділок, 4 липня 2016 р.

Ювілей мучеництва о. Єремії у рідному с. Кавське

Отці і сестри, храм св. Параскеви
3 липня 2016 р. у храмі св. Параскеви у с. Кавсько, де народився Слуга Божий о. Єремія Ломницький, вірні вшанували 100 літній ювілей його мученичої смерті на засланні у Симбірську. Під час Божественної Літургії у парафіяльному храмі преподобної Параскеви Тарнавської громада молилася за прославу Слуги Божого, а о. Володимир Ждан, Канцлер Стрийської Єпархії, у своїй проповіді підкреслив, що о. Єремія Ломницький «вмів прийняти пропозицію Господа любити Бога так, як Він полюбив нас. Незважаючи на складні обставини, які були в його житті, йому вдалося скласти своє життя на засланні на вівтар мучеництва. Нехай життя о. Єремії додасть нам сили духу прийняти ту естафету жертви і любові до Бога, і передавати її наступним поколінням». Після Літургії відбулося посвячення меморіальної дошки на фасаді парафіяльного храму, яка пригадуватиме усім про о. Єремію Ломницького як відомого церковного діяча, місіонера, співзасновника Згромадження Сестер Служебниць.

пʼятниця, 1 липня 2016 р.

Памяті отця Михайла Зубрицького

29 червня 2016 р. у приміщенні Етнографічного музею у Львові відбулася презентація 2 тому видання "Михайло Зубрицький. Зібрані твори і матеріали у трьох томах" книга плід дослідження модерної історії та суспільства України імені Петра Яцика; Інсти­туту історичних досліджень Львівського національного університету імені Іва­на Франка; Канадського Інституту українських студій Університету Альберти;Інститут народознавства НАН України; Наукового товариства імені Шевченка в Канаді та у Львові.За редакцією Франка Сисина, яке побачило світ у 2016  у Львові.

четвер, 23 червня 2016 р.

Вшанування мучеників - вдячність за подвиг віри

25-26 червня Папа Франциск відвідає з апостольським візитом Вірменію. Девіз: «Візит у першу християнську країну». Чотирнадцята апостольська подорож Папи це шана пам'яті про геноцид над півтора мільйонами вірменами 1915-1917 рр. на території нинішньої турецької держави.  У суботу, 25 червня в Єревані Папа Франциск зустрінеться у меморіальному комплексі Цицернакаберд, з нащадками 400 вірменських дітей,  які були переслідувані за часів Османської імперії в 1915 р. і врятовані завдяки Папі Бенедикту XV, який звернувся до султана Мехмеда V і закликав припинити насильство вірмен та проявити до них милосердя. У Константинополі був організований притулок для вірменських сиріт, який отримав ім’я папи. 24 квітня 2015 року Вірменська Апостольська Церква причислила 1,5 мільйони жертв геноциду до лику святих. Папа Франциск у Єревані у молитві за мир закликав: "чимало мучеників, що кров’ю запечатали спільну віру в Христа. Вони є нашими зорями в небі, які сяють над нами і вказують шлях, яким нам залишилося пройти на землі до повної єдності".
Муч. Володимир Прийма
26 червня Блаженніший Святослав очолить паломництво у Страдч, де спочиває мученик УГКЦ Володимир Прийма, покровитель мирян. «Запрошую всіх мирян у це паломництво! Задумаймося над тим, що означає бути святими сьогодні, і над тим, як нам свято жити в сучасній Україні, бо Бог нас сотворив, аби ми були святими. Мета християнського життя – освячення в Дусі Святому й покликання до святості. Обіцяю цього дня особливу молитву за кожного з вас», – сказав Блаженніший Святослав.

понеділок, 13 червня 2016 р.

Вшанування мучеників - зустріч дослідників

Привітальне слово Кир Ігора
       Семінар зібрав біля 40 шанувальників культу мучеників, молитвою і благословенням їх привітав Кир Ігор Возьняк, митрополит Львівський, який заохотив до вшанування і праці для поширення пам'яті ісповідників віри і праведників. 
   Доповіддю декана факультету канонізації святих католицького університету Любліна о. проф. Вєслава Бара розпочався семінар. Отець розповів про Шлях процесу беатифікації єпархіальної стадії, і про співпрацю Постулятора з Трибуналом номінованого єпископом.
           Питання чеснотливого життя і критерії їх оцінки представив о. Матей Гаврилів, ЧСВВ, у доповіді Чеснот учителі – праведність у житіях Слуг Божих, роль цензора богослова у процесі беатифікації.
Про процес проникнення християнства у перших віках у імперії Риму і подолання стереотипів про безперервні переслідувань упродовж перших трьох століть і мільйони мучеників  говорив проф. Серджо Танзарелла, у доповіді Християни і Римська імперія І-ІІІ ст. Аудіо

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Творці ангелів миру - учасники "Золотого Мольберту"

Розпис ікони "Ангеле Хоронителю мій"

Монументальний розпис-молитву "Ангели-хоронителі наші, як у день так і вночі, будьте Україні до помочі" створюють на мурах Святого Юра  у Львові учасники Міжнародного форуму мистецької творчості "Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа", приуроченого прославі праведним Митрополита Андрея Шептицького.

четвер, 12 травня 2016 р.

Анонс семінару процесів беатифікації

10 червня 2016 р. Б. о 09:00 год. в УКУ за адресою: Львів, УКУ, вул.
Свенціцького, 17, в семінарійній кімнаті 
науково-практичний семінар   «Мученики - джерело свободи Церкви» 
В ході семінару Ви дізнаєтесь про:
 Іter процесу беатифікації єпархіальної стадії, співпраця Постулятора з Трибуналом і істориками, о. проф. В. Бара, КУЛ, Люблін.
Практичні поради у методиці праці збору джерел Історичної комісії та опитування свідків Трибуналом, проф. В. Бара, КУЛ, Люблін.

пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Зустріч і вшанування новітніх героїв миру


У Маріуполі школярі зустріли з квітами військових, які прийшли на академію вшанування полеглих воїнів світових воїн. Діти і воїни хвилиною мовчання вшанували полеглих, а піснями і віршами подякували воїнам, а морський піхотинець піснею під гітару вшанував полеглих друзів.

четвер, 5 травня 2016 р.

Ті що вірні - анонс зустрічі у Маріуполі

6 травня о 18.50 год. у кінотеатрі "Победа" Маріуполь (пр. Миру, 34) - фільм "Ті що вірні".
3 травня 2016 р. у творчому центрі "Халабуда" волонтери Маріуполя стали глядачами фільму "Ті що вірні". Сучасний погляд на події 70 ліття репресій УГКЦ радянським режимом не залишив байдужих, як корінних марупольчан так і вихідців з Галичини, які пам'ятають працю підпільних душпастирів. Розповіді сучаних свідків, які з висоти років розповідають про події репресій і шляху до свободи УГКЦ просто і переконливо розповідають про шлях боротьби за свободу Церкви.

субота, 30 квітня 2016 р.

Христове Воскресіння - перемога Агнця

У Воскресінні Христос перемагає смертю смерть і відкриває шлях до Царства Небесного усім вірним. Блаженіший Святослав вітає з Великоднем і пригадує 
"Єдиний, хто був здатний принести таку досконалу жертву Небесному Отцеві, - Богочоловік, Ісус Христос, непорочний Агнець, який, хоч сам невинний, від імені всього людства віддав себе Богові і своїм воскресінням із мертвих простелив нам шлях до вічного життя.
Він – наша Пасха і, як Бог істинний, досконалим зветься.
Старозавітна Пасха згадує знаменну подію, коли Господь визволив свій вибраний народ з єгипетської неволі, а смертоносний ангел обминув кожний дім, двері якого були позначені кров’ю пасхального ягняти. Власне, перше значення єврейського слова «песах», яким було названо свято, вказує на образ Божої кари, яка «обходить», «обминає».

неділя, 24 квітня 2016 р.

Справи святих є суспільним надбанням

4 березня 2016 р. Святіший Отець на аудієнції Державного секретаря потвердив нові «Норми адміністрування дібр у Процесах святих», які замінили норми потвердженні 20 серпня 1983 р. св. Іваном Павлом ІІ. 
За ці тридцять три роки досвід показує що ініціює справу не окрема фізична особа чи громадська організація, а церковні спільноти, які ніколи не опускали з виду справу економічної підтримки ведення процесу прослави святих. Адже й Євангелії перестерігає: "Хто бо з вас, коли захоче збудувати башту, не сяде перше й не порахує видатків, чи має чим закінчити, щоб часом, як поставить підвалину та не спроможеться скінчити, усі, що бачитимуть те, не почали сміятися з нього, мовляв, цей чоловік узявся будувати, та не міг закінчити!" Лк. 14, 28-30. 
Актор який починає процес прослави Слуги Божого, як правило створює фонд підтримки для цієї справи. Його адмініструванням займається актор і кошти отримує з ініціатив, які також сприяють поширенню знання про Слугу Божого або блаженного серед вірних.

четвер, 21 квітня 2016 р.

21 квітня 2016 р. на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюкарозпочалася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Українська греко-католицька церква у сучасних процесах розвитку українського суспільства (до 420-ліття укладення Берестейської унії, 70-ліття від початку переслідування УГКЦ)».

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Презентація «Слідами Христа в часі Великого Посту»

 Презентації книги о.Льва Лаврентія Ґолдейда, ЧСВВ 
Вручення книги, Брюховичі
19-21 квітня у м. Львові відбудуться презентації книги “Слідами Христа в часі Великого Посту” відомого місіонаря та духівника о.Льва Лаврентія Ґолдейда, ЧСВВ, ігумена й маґістра новиків у Новіціятському домі оо. василіян у Ґленкові (США), що побачила світ у львівському видавництві “Артос” Фундації “Андрей”. У книзі подано духовні проповіді та роздуми о. Льва, ЧСВВ, що охоплюють передпостовий період, час Великого посту, Страсний тиждень і празник Воскресіння в духовній гомілетичній практиці Української греко-католицької Церкви. 

Студенти з о. Левом, Брюховичі
Презентації відбудуться: 19 квітня 2016 р. вівторок, о 16.00 вул. Широка 6, Брюховичі-Львів ВАСИЛІЯНСЬКИЙ ІНСТИТУТ ФІЛОСОФСЬКО-БОГОСЛОВСЬКИХ СТУДІЙ ІМЕНІ МИТРОПОЛИТА ЙОСИФА В. РУТСЬКОГО. 
20 квітня 2016 р. середа   початок о 16.00 год. проспект Свободи, 15, Львів, МУЗЕЙ ЕТНОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОГО ПРОМИСЛУ (актова зала)
21 квітня 2016, четвер, о 16.00, вул.Хуторівка, 35, ЛЬВІВСЬКА ДУХОВНА СЕМІНАРІЯ СВЯТОГО ДУХА.

середа, 13 квітня 2016 р.


Доповідь п. Романа Яціва
У Львові 14 квітня, о 10.45 у Музеї етнографії (пр. Свободи, 15) відбувся науково-практичний семінар про видатного українського художника Василя Дядинюка та його дружини Ольги Дядинюк – стипендіатів Митрополита Андрея Шептицькго. 
Дослідження презентує Роман Яців, проректор Львівської Академії Мистецтв, знавця митецького ареалу митців Галичини і зокрема митця Петра Андрусіва автора полотна 1000 ліття Хрещення Руси-України.

неділя, 10 квітня 2016 р.

Зустріч з історією на великому екрані


 Прем'єра у Хмельницьку
У Хмельницьку прем'єра фільму "Ті що вірні" зібрала біля 200 осіб. Сучасні вірні, як вихідці з Галичини так і хмельничани пам'ятають працю душпастирів вл. Павла Василика у Микулинцях і о. Романа Бахталовського у Хмільнику. "Звертаються за контактами та літературою, розповідають власні свідчення сутичок з владою. Люди дякують за нашу роботу і просять частіше показувати подібні стрічки. Я думаю, це запит громади, який вони не можуть задовільнити, коли дивляться звичайний телевізор», поділилась враженнями координатор проектів «Живого телебачення» Анна Остапенко.

середа, 6 квітня 2016 р.

Ті що вірні - прем'єра у Бучачі

У Бучачі почалася серія презентацій фільму "Ті що вірні". Було представлено концепт розвитку телеканалу "Живого ТВ" режисер п. Валерій розповів про сюжет і шлях збору фрагментів з яких вдалося зробити цілісне бачення періоду репресій

вівторок, 5 квітня 2016 р.

Прем'єра фільму "Ті що вірні"

Документальна стрічка розповідає про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля після насильної ліквідації 1946 р. Після прем'єрного показу в Києві в Українському домі стрічку «Ті, що вірні» можна буде побачити у містах Галичини. Під час показів відбудеться живе спілкуватися з учасниками підпілля, героями стрічки та режисером. ​Фільм  триває 50 хв.
Графік показів 6 – 11 квітня: 06.04 (СР), 17:30 – м. Бучач, Будинок культури (вул. Шкільна, 8) 
07.04 (ЧТ), 19:00  - м. Хмельницький 
08.04 (ПТ), 19:00 – м. Тернопіль, «Палац кіно» (вул. Івана Франка, 8)
09.04 (СБ) 16:00 – Івано-Франківськ, кінотеатр «Космос» (вул. Незалежності, 97)
10.04 (НД) – Львів: 13:00 – Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1), 14:30 - храм Різдва Пресвятої Богородиці просп. Червоної Калини, 70.
11.04 (ПН), 16:00 – Львів, Український католицький університет (вул. Свєнціцького, 17, конференц-зал (ауд. 416)