Сторінки

субота, 31 грудня 2022 р.

Відійшов у вічність Папа-емерит Бенедикт XVI

 «Зі сумом повідомляємо, що Папа-емерит Бенедикт XVI помер сьогодні о 9:34 у монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані.

Духовний заповіт Папа-емерит Бенедикт XVI

Мій духовний заповіт

Коли в цю пізню годину свого життя оглядаюся назад на десятиліття, які я прожив, перше, що бачу, як багато причин маю для того, щоби дякувати. Дякую, перше, ніж будь-кому іншому, Самому Богові, подателеві кожного доброго дару, що дарував мені життя та провадив мене через різні моменти розгубленості, завжди підводячи мене кожного разу, коли мені трапилося посковзнутися та завжди наново даруючи мені світло Свого обличчя. Оглядаючись, бачу й розумію, що також темні відрізки цієї дороги були для мого спасіння і саме в них Він мене добре провадив.

Дякую моїм батькам, які у важкий час дарували мені життя і які ціною великих жертв, своєю любов’ю приготували для мене чудовий дім, що немов ясне світло досі освітлює всі мої дні. Сяюча віра мого батька навчила нас, його дітей, вірити, і немов вказівник, була завжди міцною під час моїх наукових здобутків; глибока побожність і велика доброта моєї матері становлять спадщину, за яку я ніколи не зможу достатньо подякувати. Моя сестра протягом десятиліть безкорисливо та з великою турботою підтримувала мене; мій брат, завдяки ясності своїх суджень, своєю стійкою рішучістю та спокоєм серця завжди прокладав мені дорогу; без цього його постійного прямування попереду та супроводу я б ніколи не знайшов правильний шлях.

середа, 14 грудня 2022 р.

Презентація «Ґабрусевичі. Священича родина» та вечір памяті родини Цебровських

14 грудня 2022 р. о 15.30 год. у семінарській кімнаті Інституту Історії Церкви Львів, в. Свєнціцького 17.  Презентація книги Надії Мельник «Ґабрусевичі. Священича родина» про трагічну історію родини – Ґабрусевичів. Книга заповнює щеодну  “білу пляму” терору нацистського та радянського окупаційних режимів. У науково популярному жанрі представлено опрацьовані архівні джерела, підшивки часописів з наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, доступні епістолярії, записано спогади односельців родини, яка вела героїчну боротьбу за визволення з-під ярма окупантів. 

Книга не лише про долю окремої родини о. Северина Ґабрусевича, а й загалом про процес національно-визвольного руху в Галичині. 

3 лютого 2023 р. у переддень 135 ліття ліття дня народження о. Августина Цебровського молитвою о. Сергій Стесенко у храмі Усікновення голови св. Івана Хрестителя, а згодом у домі Просвіти с. Старе Село відбувся вечір пам'яті 

 о. Августина Клемента Цебровського Постулятор процесу о. Тарас Бублик розповів про  життєвий шлях отця та їмості Олександри. Отець зазначив що родина Цебровських була вірна гаслу яким керувалося духовенство "З Богом за церкву і Вітчину". У селах де отець душпастирював засновував товариства "Просвіти" театральний гурток, кооператив МаслоСоюзу дружина створила садочок Сонечко та провадила курси для жінок подружжя діяльно працювало над розвитком життя громади та церкви, як у Старому селі так і в Черепині та Давидові. Однак ця самовіддана праця отця задля Бога, Церкви і народу, викликають зависть ворогів християнства і українства. А в часи ІІ світової війни, коли процвітало насильство і кров лилася ріками, підштовхнуло сатанинського вчинку, вбивства подружжя душпастиря - змістом життя яких була жертвенна та діяльна любов до Бога, Церкви і людей.

субота, 19 листопада 2022 р.

ЕСТАФЕТА МИРУ слідами праведного Кир Андрея

Осінь час плодів! Не зважаючи на військову агресію рф в Україні діти України і світу надхненні прикладом праведного Кир Андрея - Доброго Самарянина і мецената культури у заснованому ним Національному музеї у Львові розпочали творчу молитву і через лики ангелів виразили своє прагення миру. 
Плодами їх праці є творчі роботи Естафети миру ХХ Міжнародного форуму “ЗОЛОТИЙ МОЛЬБЕРТ” дітей України в основному це лик ангела хоронителя України які малювали діти з міст України, які переживають досвід війни і у малюнку ангелів охоронців України виражають своє молитву за перемогу України та щасливе жити в мирі. Незалежно від того, де діти перебувають кожна може прийняти участі в Естафеті Миру, яка нині відкривається виставками дитячих шедеврів на всіх континентах світу щоб малюнками дітей України заявити їх право на щастя і мир у вільній і незалежній Україні.  

понеділок, 7 листопада 2022 р.

Вечір памяті преосв. Никанора Дейнеги

6 листопада 2022 року,у храмі святого Архистратига Михаїла УГКЦ у Львові відбувся вечір пам’яті приурочений 40-літтю відходу до вічності. преосвященного владики Никанора (Дейнеги) – єпископа Української Греко-Католицької Церкви, архимандрита Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу, Праведника народів світу 

Почав зустріч молитвою і архиєрейським благословенням Впреосв. Кир Ігор Возьняк, митрополит Львівський  Нажаль, я ніколи не перетинався з владикою Никанором і навіть не знав, що він був єпископом. І це зрозуміло, адже радянські часи були дуже складні і задля безпеки причетних до служіння в нашій Церкві не розголошували такої інформації. До прикладу, коли мене висвятили 23 листопада 1980 року в квартирі владики Володимира Стернюка, про це не знали навіть мої батьки… Тому мені дуже цікаво почути про життя цього Праведника,

 У вступному слові ієрм. Аліпій (Федун), настоятель Святомихайлівського монастиря визнав «Єпископ Никанор ― один зі стовпів Cтудійського монашества, адже він став архимандритом після смерті блаженного Климентія Шептицького. Також владика Никанор є ісповідником віри: у радянський час зберіг свою віру і був підпільним єпископом Львівської архиєпархії».

Склав свідчення про владику Никанора ієрм. Петро (Гладій). «Із владикоюНиканором мене познайомили лише за декілька років мого перебування в монастирі. Це був особливий чоловік. Пригадую його останні слова: „якби мені дали можливість ще раз прожити життя, я би пройшов тими самими кроками“. Він був дуже добрим. Досі пам’ятаю відчуття, коли зайшов у кімнату, де жив єпископ, ― особливий спокій і мир. Було розуміння, що владика перебував понад усі ті надскладні обставини і переслідування. Він був оптимістом!» ― підкресив отець Петро.

Ієромонах поділився спогадами дивовижних історій із життя єпископа Никанора. «Під час навчання на бухгалтера у владики помер його товариш, тож він приїхав до села, у якому той жив, щоб віддати останню шану. Батьки померлого запропонували переночувати. Та посеред ночі владиці з’явився померлий товариш ― пройшов повз ліжко, стіл і вийшов через двері. До ранку владика Никанор не спав, сидів при свічці і лише під ранок заснув, аж свічка пропалила стіл».

Лекцію «Владика Никанор – рятівник, в’язень, єпископ» для учасників провів д-р Юрій Скіра, директор ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков». «Досі владика Никанор маловідомий, про нього є обмаль інформації, хоча він є надзвичайно вагомою постаттю в історії Церкви ХХ століття. Майбутній підпільний єпископ народився 8 грудня 1907 року у с. Свистільники, що на Рогатинщині, у родині залізничника Петра Дейнеги. Свою долю на початку він пов’язав із професією бухгалтера. Працював у Станіславові (тепер ― Івано-Франківськ)».

понеділок, 26 вересня 2022 р.

Творчий вечір памяті Слуги Божого Кир Йосифа

Минає 105 років коли 30 вересня 1917 р. праведний Кир Андрей в монастирі в Уневі уділив священичих свячень Слузі Божому Йосифу Сліпому - ісповіднику віри і Патріарху Катакомбної УГКЦ. Вшановуючи подвиг його життя відбувся мистецький вечір у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика. Прекрасні солісти світового рівня Софія Соловій, Лілія Нікітчук створили незабутню атмосферу під інструментальний супровід академічного камерного оркестру "Віртуози Львова" під батутою генерального директора філармонії Володимира Сивохіпа подарували слухачам твір Джовані Перголезі "Stabat Mater". На відкриття вечора отець Орест Фредина розповів що дійсно доля Слуги Божого Йосифа Сліпого відповідала його девізу: "Через терни до зірок" і дивним чином переплелась з життям праведного Андрея Шептцького уже з юнацьких літ Кир Андрей на візитації у Заздрості побачив як юнак прислуговує на Літургії і заохотив його до навчання.

середа, 7 вересня 2022 р.

Усмішка душі - блаженний Іван Павло І

У Ватикані в неділю вранці, 4 вересня папа Франциск проголосив блаженним свого попередника папу Івана Павла І . «Усмішкою Папа Лучані зумів передати доброту Господа. Папа Лучані явив Церкву зі щасливим, прекрасним спокійним, усміхненим обличчям. Церкву яка ніколи не зачиняє своїх дверей, яка не закриває серця, яка не скаржиться і не ненавидить, прощає образи, не сердиться, не є нетерпимою, не представляє себе похмурою, не страждає від ностальгії за минулим, впадаючи у спогади».  Папа Франциск заохочує нас молитися «за цього отця і брата», щоб «він здобув для нас «усмішку душі», прозору, ту, що не обманює», «Господи, візьми мене таким, який я є, з моїми вадами, з моїми недоліками, але дозволь мені стати таким, яким ти хочеш» цим закликом Папа Франциск завершив проповідь на Літургії за беатифікацію блаж. Івана Павла І, яка була відслужена на площі Святого Петра.

вівторок, 23 серпня 2022 р.

ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ - СВІТЛА ПАМ‘ЯТЬ ВІРИ ВОВК

Знаменно, що 24 серпня, саме на День незалежності України, минає 40 днів із дня відходу до вічності української поетеси з Бразилії, людини слова, чину і посвяти, похресниці митрополита Андрея Шептицького — Віри Вовк. 


Пригорни мене, моя Україно,

Пригорни мене, однокриле святе кохання,

Я з твого ребра чорноземного ліплена...

                                             (Віра Вовк)

Віра Вовк (Віра Остапівна Селянська) народилася 2 січня 1926 р. в Бориславі на Львівщині. Початкову освіту здобула в Кутах і Львові. Згодом продовжила навчання в Німеччині (Дрездені й Тюбінгені), куди під час Другої світової війни вимушено емігрувала з батьками. Після трагічної смерті батька-лікаря Остапа, який віддав життя, оперуючи хворого під час бомбардування, Віра з матір‘ю  переїхала до Бразилії. Там оселилася в Ріо-де-Жанейро, де прожила понад 70 років.  

середа, 17 серпня 2022 р.

Кир Йосиф надихає молодих художників

 Через терни до зірок таким девізом у священичому та архиєрейському служінні керувався Слуга Божий Кир Йосиф Сліпий, ректор семінарії,18 літній в'язень радянських таборів, патріарх УГКЦ. "Зовнішна, недбала або й удавана побожність без внутрішньої правди і сили, не освятить і не перемінить не то чужого, але і власного життя кандидата. В тім старанню на дорозі богомільного життя треба бути приготованим на безупинну боротьбу зі злом та на поборювання покус, щоби заховати душу чисту і вільну бодай від тяжкого гріха" Про виховання питомців, 1929 р.

На виставку "Три життя Великої людини" про Кир Йосифа Сліпого прийшла щоб отримати натхнення юні художники 86 учасників фіналу арт-форуму "Золотий мольберт". Дітям розповіли про виховання, покликання, навчання, служіння та горнило випробувань які пройшов Кир Йосиф. Експозиція про Кир Йосифа у Музеї історії релігії триватиме до 15 вересня. Виставка робіт дітей Естафети миру лінк

середа, 3 серпня 2022 р.

Кир Андрей молитва за Україну

 

Всемогучий Боже і Царю всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український нарід, і на кожний інший нарід, що з повною надією припадає до Тебе, як до свого найліпшого Отця і премудрого Царя. Ми, діти цього народу, покірно послушні Твоїй святій волі, любимо всі народи, що їх Ти відкупив своєю святою кров’ю на хресті, а передовсім любимо щирою християнською любов’ю наш український нарід. Тим то з любови до нього, а радше з любови до Тебе, наш Боже благаєм

Прости йому всі провини, поправ всі його злі нахили, а скріпи добрі нахили; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.

Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоб серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола й його слуг, він міг завжди зберегти небесне світло, перемагати витривалістю у добрім всякі труднощі і завжди належати до благословенного Твого Божого Царства, і тут на цім світі і в небесній Батьківщині. Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, злучені єдністю віри і союзом любови під Твоїм проводом і проводом святої Вселенської Церкви, йшли завжди дорогами правди й справедливости, любови та спасіння. Пішли українському народові святих, великих Своїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками у всіх царинах народного, суспільного й громадського життя.

Провідникам нашого народу дай світло Твоєї премудрости з неба, дай йому численне і добре та святе духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоб не тратила ласки святого Хрещення, щоб одержувала в родині й школі основне християнське виховання і виходила на пожиточних синів свого народу. Благослови всі наші родини, щоб батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначались мудрістю, побожністю й дбайливістю у вихованні дітей. Заохоти багатьох із народу нашого до життя досконалішого, до святости. Поклич багатьох у кожному поколінні до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й народу. Просвіти всіх нас, нахили всі серця, щоб усі якнайліпше пізнавали й цінили святу католицьку віру і, визнаючи її, почували себе щасливими, стояли в ній непохитно, хоч би треба було понести й мученичу смерть, та й щоб по законам святої віри уладжували своє життя. Благослови також і дочасне добро нашого народу. Дай йому волю, щоб він міг свобідно розвивати свої природні, Тобою дані сили. Обдаруй його правдивою незіпсованою просвітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоб наш нарід, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати вічну небесну Батьківщину.

А Ти, Пресвята Богородице, Непорочно Зачата, Мати й Цариця України, святий Обручниче Йосифе, Покровителю Вселенської Церкви, Святий Архангеле Михаїле і Ви всі, Покровителі українського народу, опікуйтеся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив своє післанництво, щоб навернув увесь Схід до світла Віри, щоб причинився до світлого добра людського роду, щоб був поміччю і потіхою святої Вселенської Церкви та щоб приносив вічному Цареві безперестанну славу, честь і поклін на віки віків. Амінь!

неділя, 29 травня 2022 р.

27 травня 2022 р. в монастирі сестер Матері Божої з Фатіми у Тернополі  Місія Постуляції святих УГКЦ та духовенство Тернопільської митрополії УГКЦ провели науково практичний семінар "У горнилі віри - свідчення основа прослави святих"

Семінар посвячено вшануванню ювілею дня  130 ліття народження Слуги Божого Йосифа Сліпого і 125 ліття  народження о. Романа Бахталовського

Розпочав молитвою і благословенням вл. Теодор Мартинюк, єп. пом. Тернопільської митрополії УГКЦ. Владика зазначив що наразі не справляємося з завданням прослави святих, яких Господь Бог  багатий милосердям дарує Церкві. Плекання їх пам’яті є благословенням і джерелом росту у вірі родин і спільнот у Церкві. Владика заохотив усіх молилися і пізнавати духовність святих і популяризувати їх як взори до наслідування у вірі.

У доповіді Прослава святих збір - усних і документальних свідчень, о. Полікарп, ЧСВВ заохотив до усвідомлення скарб віри який ми отримали у родині та поглибили у християнській спільноті завдяки прикладу вірних і духовенства маємо розвивати і бути вдячним. Пам'ять праведників з якими ми жили поряд це насправді цей приклад святості з сусідніх дверей який закликає розпізнати папа Франциск у посланні про святість "Радійте і веселіться". Звичайно Церква не усіх вірних канонізує тому поширена та засвідчена численними християнами слава святості Слуги Божого є підставою до початку процесу прослави святим. Описавши шлях хбору свідчень і документів та ключових урядовців Процесу отець зазначив що відповідальним за початок і ведення процесу є єпископ єпархії на території якого жив і помер Слуга Божий.

середа, 18 травня 2022 р.

Папа і нові святі: вчитися простоти Євангелія й універсальності братерства

 Зустрічаючись із представниками спільнот, натхнених духовністю канонізованого в неділю Шарля де Фуко, Папа Франциск наголосив на актуальності свідчення цього пустельника в сьогоднішньому часі, який потребує нагадування про простоту та універсальність віри.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

Простота й універсальність віри в світлі досвіду святого Шарля де Фуко. Думками про ці два аспекти Папа Франциск поділився з представниками спільнот, натхнених духовністю цього пустельника, який у неділю, 15 травня 2022 р. був зарахований до лику святих. Зустрічаючись із ними в середу, 18 травня, перед загальною аудієнцією, Святіший Отець також згадав про те, що духовність Шарля де Фуко допомогла йому здолати особисту кризу, яку він пережив під час богословських студій, та знайти «більш просту й менш пелагіянську дорогу християнського життя».

пʼятниця, 6 травня 2022 р.

Прослава святих - співпраця референтів і Постулятора

5 травня у Івано-Франківську відбулася зустріч у справах ведення процесів беатифікації Слуг Божих відбулася у курії Івано-Франківської митрополії УГКЦ триває процес  шляхом мучеництва Слуги Божого  Єремії Ломницького, василіянина, першого ректора Станиславівської семінарії. Митрополит Володимир Війтишин поблагословив і заохотив учасників зустрічі до співпраці для завершення процесу. З ініціативою зустрічі виступив о. д. Павло Василів, референт справ беатифікації у митрополії, який активно включився у ведення справи о. Єремії та виконує вказівки митрополита Володимира у порозумінні з Місією Постуляції. Отець Полікарп Марцелюк, ЧСВВ голова Місії Постуляції святих УГКЦ подарував митрополиту книгу "Ви світло світу" про генезу шляху ведення процесу прослави святих у Церкві та святих з мирян та вказав вказав що актуальність прикладу святості і мучеництва о. Єремії який був арештований і загинув у засланні у 1916 р. Cимбірську (Росія) для сучасників українців які потерпають від військової агресії Росії. 

понеділок, 25 квітня 2022 р.

 У свято Христового Воскресіння усіх християн вітаємо словами Кир Андрея Шептицького:


"Великодні cвята будуть скріпленням тої чесноти чеснот, що її Cвяте Письмо називає «терпеливістю святих» Одкр. 13, 10

І нехай це моє письмо донесе до них потіху, що її дає Боже слово! Вже недалеко, вже недовго, нагорода добрих діл приготовляється, вінці торжества вже плетуться. Вже надходить хвилина вислуханих молитов, і радісного привіту, і сліз, але сліз радости, в які переміняє Бог, добрий Батько, усі сльози, терпіння, недуги і злидні. Відваги, мужества, надії! Ослаблені коліна випростуйте і немічні руки витягніть до молитви! Бог – добрий Батько! Христос за нас кров пролив, і воскрес для нашого спасення, і дав нам найліпшу Матір за Опікунку, за Провідницю. Вона приймає наші молитви. Вона опікується усім нашим народом. Вона замінить злидні теперішньої хвилини і терпіння довгої війни на радощі повного і щасливого миру". 

1943 р.,21 квітня, Львів. Пастирське послання Митрополита Андрея на Великдень для читачів часописів «Краківські Вісті», «Львівські Вісті» й «Рідна Земля».

субота, 9 квітня 2022 р.

Вгору піднесім серця - заклик Кир Андрея

Маріуполь, Буча, Ірпінь, Бородянка, Краматорськ ланцюжок міст цивільні мешканці яких стали жертвами і свідками злочинів проти людяності вояків режиму путіна. Фотографіями жахіть війни сповнені стрічки новин, які провокують почуття  болю, безсилля перед виявом безглуздої ніким не спровокованої агресії. Градус напруження який панує у серцях сягає краю, але ми як християни просимо Господа Бога щоб захоронив наші душі від зачерствіння та не дозволив опуститися до такої ж агресії і жорстокості. Вгору піднесім серця нехай ці слова Літургії  нам усім будуть дороговказом, а теж слова спільного пастирського послання праведного Кир Андрея Шептицького та єпископів УГКЦ з часів пацифікації 1930 р.: "Христова Церква, що стоїть на сторожі Божої Правди і Божого Закона, все ясно осуджує, як моральне зло усі поступки, що цему законові противляться. Вона учить цего людей і в катехизмі, і в проповідях, і в сповідальниці, і всюди, де лиш сягає її вплив і не залишає жодної нагоди, щоби голосити правду та відводити людей від зла, а вести їх до добра.

вівторок, 5 квітня 2022 р.

Кир Андрей взірець благовоління віри у час війни

Від лютого 2014 р. Україна перебуває у стані не проголошеної військової агресії Росії, активна фаза якої з 24 лютого 2022 триває ось уже 40 день. Жертвами війни без будь якого дотримання правил і принципів ведення бойових дій стають як цивільні так і військові, як дорослі так і діти а це понад 300 тис. українців, з яких понад 13 тисяч загиблих (цивільних і військових) та близько 1,5 млн. біженців з окупованих територій Криму, Донбасу і Луганщини. об'єкти цивільної, економічної, громадської та військової інфраструктури. Заручниками війни є тисячі родини, члени яких (чоловіки, сини і дочки), в лавах Збройних сил України стримують агресію Росії на межі з анексованим Кримом, на Донеччині та Луганщині.

вівторок, 29 березня 2022 р.

Життя і священниче служіння отця Петра Голейка

У березні 2022 р. українці проходять горнило випробовування активної фази російської військової агресії і саме зараз світ побачила книга, яка висвітлює життя і священниче служіння о. Петра Голейка у радянський період України драматичний часи атеїстичних переслідувань і повоєнного лихоліття, отець Петро та його сім’я залишилися вірними Богові, рідній Церкві і своєму народові, пройшовши з ним тернистий шлях  мучеництва та стійкості, яка як ніколи нам зараз потрібна.

Кожен розділ книги «Освячені в Істині» - яскравий взірець вірності Христові, щоденного наслідування Його, втіленого в житті не лише однієї особи, але й цілої великої родини Голейко.
Видання містить цінні спомини про душпастирів і вірних підпільної УГКЦ, їхнє жертовне служіння та невимовну дію спасенного Божого Промислу в житті Церкви й кожної людини.
Написана з любов’ю і теплом донькою отця Петра с. Надією Голейко (ЗСПБФ), книга стане духовним дороговказом сучасним і прийдешнім поколінням та вдячним дарунком пам’яті подвижникам й ісповідникам Української греко-католицької Церкви.

середа, 9 березня 2022 р.

Сильна молитва праведника - Посл. Якова 5, 16

24 лютого 2022 р. стане днем пам’яті початку відвертої фази військової агресії Росії щодо УкраїниФото  Військові і мешканці міст і сіл України потрапили під обстріли військ Росії і коли військові захищають і завдають втрат агресору, цивільні мешканці змушені утікати та шукати укриття, та в сховищах та окопах усі вслухаючись у відгук вибухів і сирен, поборюють страх в надії на Боже змилування помножують молитви до святих і праведників українського народу. 

                                         Молитва за мир в Україні.

Господи Вседержителю, Творцю неба і землі, джерело добра і подателю життя! Твоя милість просторіша за небеса.

Із великої любові до нас, людей, Ти подав нам, Твоїм дітям, благословенну землю, Україну, яку ми прийняли як цінний дар із Твоїх люблячих рук! Ми дякуємо Тобі за те, що можемо називатися її доньками і синами, що можемо живитися з багатства Твоїх дарів!

Господи, Ти добре знаєш, що тепер ми, як народ, складаємо важкий іспит нашого національного життя. Ти подарував нам свободу, через яку ми подібні до Тебе, нашого Творця, як Твій образ.

З Твоїх рук ми отримали нашу державу, вільну і незалежну, за яку протягом віків боровся великий сонм українців, герої віри, праведники і лицарі духу.

Сьогодні, припавши в молитві до Тебе, нашого люблячого Отця, просимо прощення від імені кожного українця за гріхи народу. Особливо благаємо прощення за брак єдності серед нас, суспільні незгоди, корупцію, моральні упадки, соціальну несправедливість. Прости нам наші провини. Бо від сьогодні хочемо бути Твоїм народом, що вірно береже Твої заповіді та повеління. 

У час лихоліття і війни ми вдаємося до Тебе зі сокрушенням наших сердець, бо знаємо, що наша доля у Твоїх руках. Перед лицем ворога, що віроломно вдерся до нашого спільного дому, ми благаємо Тебе про допомогу і порятунок!

Ми усвідомлюємо те, що нічого не відбувається без Твого допусту. Тому, Владико, ми довіряємо Твоєму люблячому Провидінню, яке ніколи не кидає людину напризволяще.

З відкритим серцем просимо Тебе, щоб Ти визволив нас з рук ворога, який жорстоко знущається з нашого люду, і подарував нам жадану перемогу та шлях до благословенного майбуття серед інших вільних народів землі.

Сьогодні ми, українці, об’єднавшись у цій соборній молитві, поручаємо Тобі нашу державу, увесь наш побожний народ, нашу столицю - древній Київ, усі наші міста і села, наших мужніх героїв-воїнів, наше теперішнє і майбутнє в руки Твого люблячого і милосердного Провидіння навіки. Амінь. 

Блаженніший Святослав 

Історія України ХХ ст. вчить що агресія Росії оперта на брутальній силі і будована на брехні про старшого брата долається солідарністю, витривалістю і мужністю українського народу.

5-8 березня вшановуємо пам'ять Львівського псевдоСобору 1946 р. який Кир Йосиф у Споминах назвав "погано зрежисованою імпрезою" НКВС яка через  "возз'єднання" УГКЦ з РПЦ, втілила один з кроків гібридної окупації Галичини. У 2022 маємо 76 річницю цієї сумної події і Синод єпископів УГКЦ  готуючи вірних до шляху випробувань подає нам до вшанування ювілей 130 ліття від дня народження Слуг Божого Кир Йосифа Сліпого, патріарха та ісповідника віри, який став священиком після завершення І світової війни у 1917 р., а на початку ІІ світової війни у 1939 р. очолив Церкву, а цей ПсевдоСобор зустрів у тюрмі НКВС у Києві. Кир Йосиф і війна - кілька фрагментів з його життя.

середа, 23 лютого 2022 р.

За молитвами до Слуги Божого о. Йосифа ваcиліянина

 

Сьогодні минає 111 років від дня народження Слуги Божого о. Йосифа Завадяка і у цей час випробувань пропонуємо звертатись у молитві за його посередництвом. А життєвий шлях розпочав у хрещенні Василь у селянській родині у селі Новоселиця, повіт Міжгірря на Закарпатті. У 1927 р. вступив до Чину св. Василія Великого, у 1937 р. рукоположений в єреї. Був ігуменом Боронявського монастиря. Після закриття монастиря та заборони здійснювати священичі обов’язки - служив підпільно. Арештований і жив у таборах на засланні у Воркуті де душпастирював в 1950-1956 роках. Після повернення продовжив служіння вірним. Вбито отця Йосифа 4 грудня 1958 року: він був смертельно травмований в організованому владою ДТП помер у лікарні.

...Удосвіта о. Йосиф, ігумен Боронявського монастиря, поспішав до греко-католицької громади ближнього села. В цей же час брати-ченці ранковою молитвою розпочинали новий день. Повернувшись за кілька годин, священик потрапив у зовсім іншу дійсність. Обитель спорожніла, скрізь хазяйнували радянські зайди, підбираючи все, що їм до вподоби. На очі ігумена, якого всі знали як людину із крицевою волею, набігли сльози. Немов дитина, плакав під монастирськими стінами...

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

Проголошені праведними у Католицькій Церкві

У процесах прослави святих матеріали справи Слуги Божого вивчають історики, богослови і колегія кардиналів у Конгрегації святих успішне визнання чеснот на усіх трьох рівнях визнання геройської практики чеснот Слуги Божого завершується тим що Папа на аудієнції уділяє дозвіл Префекту Конгрегації проголосити декрет визнання геройської практики Слуги Божого і йому уділяється титул Праведний. Далі ще розглядається справа щодо надзвичаного оздоровлення тобто чуда за посередництвом Слуги Божого яке засвідчує що Господь Бог має благовоління і через оздоровлення чи інше надзвичайне втручання являє цей знак благовоління.  

 Обдарований чеснотою привітності, він не висловлював суджень про людей, навіть тих, хто завдав йому кривди та приниження.

Праведний Франческо Саверіо Топпі народився в Брусциано (Неаполь, Італія) 26 червня 1925 р. в селянській родині. У віці 11 років його прийняли до францисканської семінарії капуцинів у Сорренто. Тимчасово прославився 4 жовтня 1941 р., а урочисто — 7 липня 1946 р., а 29 червня 1948 р. був висвячений на священика.

     Пізніше отримав звання доктора церковної історії в Папському Григоріанському університеті, після чого викладав у семінарії капуцинів у Неаполі.

    У 1959 р. обраний провінційним настоятелем провінції Неаполь, і займав цю посаду до 1968 року. Він кілька разів відвідував монастирі та місійні території, що залежала від Провінції в Латинській Америці. У 1971 р. генеральний міністр Ордена призначив його міністром провінції Палермо, щоб зцілити розлад, створений в провінції. З молитвою, лагідністю і смиренням він зміг щасливо виконати свій уряд.

вівторок, 8 лютого 2022 р.

Постанови дев’яностої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

2-3 лютого 2022 року в Патріаршому домі у Львові під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Дев’яноста сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

Головна тема цієї Сесії Синоду – «Вшанування блаженних і святих в УГКЦ та провадження беатифікаційних процесів». Доповідав о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, та співробітники Місії Постуляції святих УГКЦ. Постулятори беатифікаційних процесів праведного Андрея Шептицького та багатьох слуг Божих доповіли владикам про стан кожного процесу зокрема та відповіли на поставлені запитання. Синод прийняв низку рішень щодо головної теми цієї сесії та висловив вдячність усім постуляторам і співробітникам Місії Постуляції святих УГКЦ за сумлінну працю. Постанови 90 сесії 

Детальніше

вівторок, 18 січня 2022 р.

Ювілей священства Слуги Божого о. Єремії, ЧСВВ

 17 січня 2022 р. в день 136 річниці священничого рукоположення о. Єремії Ломницького ЧСВВ.  (1886р.) відбулася  онлайн конференція присвячена життю та діяльності першого ректора Станіславівської семінарії та співзасновника Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. 

В конференції  зорганізованої через Митрополичу Катехетичну Комісію Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ в Польщі взяла участь Генеральна настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії  сестра Софія Лебедович та священники, сестри катехити з різних країн світу Америка, Канада, Бразилія, Італія, Сербія, Франції, Словаччина та Польща. У час воєнної загрози зі сторони Росії актуальним є приклад о. Єремії.

пʼятниця, 14 січня 2022 р.

Різдво у час пандемії

У часописі Оссерваторе Романо за 11 січня 2022 р. є стаття Катерина ІІ і вакцинація. Оскільки стосується вона теж України і пандемії вирішив перекласти з спостереженнями.  Нещодавно в Англії у Лондоні на аукціоні продали лист імператриці Катерини ІІ. У листі від 20 квітня 1787 р. імператриця звертається до графа Петра Румянцева, даючи вказівку губернатору Малоросії (України), щоб «у ввірених Вам провінціях (...) була запроваджена практика щеплення від віспи, що, як відомо, – пише Катерина ІІ, – призводить до серйозних втрат, особливо серед простих людей. Вакцинація має бути всюди, а зараз її значно зручніше робити, оскільки майже у всіх районах є лікарі і медичні сестри, і це не вимагає великих витрат».

Імунізація, про яку говорить цариця, ще не була такою, яку запровадив Едвард Дженнер. У 1796 році він розпочав щеплення людей від віспи, використавши збудник віспи великої рогатої худоби, і «охрестив» це щеплення по латині Variolae vaccinae (віспа коровяча), звідки й походить слово «вакцина». Насправді, цей метод був безпечніший, ніж вакцинація, яку застосовували за часів імператриці, коли вдавалися до біологічного матеріалу, взятого з пустул або струпів хворих на віспу нетяжкої форми. У XVIII ст. до вакцинації Дженнера, це був єдина можливість захиститися від вірусу, який у Європі вбивав мільйони і був основною причиною смертності в світі.

середа, 5 січня 2022 р.

 


Дорогі у Христі!

Миру і радості, кріпості у Христі Рожденному від Діви Марії всім бажаємо! 

 ...Всім, «що прийняли Його, тим дав власть статися Божими дітьми, віруючим в ім’я Його». (І Йо. 1,12).

 Вітаємо словами Кир Андрея на Різдво 1939 р.

 «…Празник Христового Рождества є для християн, а і для всіх людей, таким світлим і радісним Празником, бо пригадує їм те, що найважніше в житті і в смерти: вічне спасення.

А в радощах Різдвяних Свят пам’ятайте, що лише та радість тривка і вартна, що веде до тої дальшої і вищої радости, яка вже не кінчиться, і прийміть від мене, вашого Душпастиря, найщиріші побажання всякого добра, добра дочасного, що веде до вічного, і добра вічного, що є метою цілого християнського життя. – Амінь. Христос Рождається!...»