неділя, 7 липня 2013 р.

Святий Іван Хреститель - пророк і предтеча Господній

Ікона Івана Хрестителя. Улашківці
Ікона св. предтечі і христителя
Господнього Івана. с. Улашківці 
Пророче і предтече Христового приходу! З любов’ю звеличуючи тебе, ми не в силі тебе достойно вшанувати. Славним бо і святим твоїм народженням неплідність родительки і батьківську безмовність розв’язується і світові проповідується воплочення Сина Божого.
В усій Христовій Церкві є лише троє осіб в честь яких святкується народження, це Ісус Христос, Пресвята Богородиця та св. Іван Христитель.
Усім прекрасно є відомо про надзвичайну подію народження святого благовісника Христового приходу – св. Івана Христителя. Знаємо що подія Різдва була огорнута численними знаками, як дух німоти батька Захарії, несподіваний дар плідності дружити Єлизавети, з лона матері Іван Предтеча був захоронений від дії первородного гріха, під час зустрічі Єлизавети з Пресвятою Дівою Марією вона поздоровила Єлизавету.
І сталося, коли почула Єлизавета вітання Марії: «...затріпотала дитина в утробі її. І Єлизавета наповнилась Духом Святим» (Лк. 1.41). Отже Іван з лона матері отримує світло благодаті, згодом він пішов у пустелю там він навчився боротися з спокусами і віддавати ціле своє життя у Божі руки, Св. Письмо ставить його в один ряд з пророком Іллею. Він виступ проти фарисеїв «Роде гадючий, хто навчив вас утікати від майбутнього гніву... Покайтеся!»    а цареві Іродові говорив Не добре тобі мати жінку брата слова упімнення коштували йому життя. Однак навіть у в’язниці коли прийшли до нього учні він говорив про Христа Йому треба рости, мені ж маліти Ів 3,30. 


За свідченням Господнім, ніхто "між народженими від жінок нема більшого понад Івана" (Лк. 7.28). І коли вдумуємося у свідчення Євангелія про нього, дійсно захоплює дух. Але не тільки дух: бачимо у ньому образ людини, що зуміла так безмежно бути відданою Богові і покликанню свідчити Правду про Воплочення Христа аж до смерті.


За все своє богоугодне життя св. Іван Предтеча не вчинив жодного чуда. Однак найбільшим його чудом було безустанне свідоцтво, якому він присвятив усе своє подивугідне життя. Саме до цього є покликані і всі ми – свідчити Христа, бо ми є християни, тому за прикладом святого угодника Івана Христителя вирівнюймо своєю побожною діяльністю стежки сьогодення, які є дуже заплутані у вирі мирського духа. За прикладом св. Івана Предтечі вступаймо до боротьби із своїми пристрастями та спокусами, а через участь у Святих Тайнах ростім у Божій благодаті.
о. Климент Грещак, ЧСВВ

Немає коментарів:

Дописати коментар