вівторок, 6 серпня 2019 р.

Школа агіографії досвід зустрічі з Христом і святими

Лекція о. Юстина Бойко

12-17 серпня 2019 р. Місія Постуляції святих УГКЦ при Патріаршій курії  провела школу Агіографії "Літургійні джерела культу святих" у смт. Брюховичах у Василіянському інституті філософсько-богословських студій. Школа покликана допомогти урядовцям процесів беатифікації та історикам засвоїти історико-критичний метод дослідження житій святих та поділитися досвідом джерелознавчих досліджень. Програма  Розпочав курс о. Юстин Бойко, синкел справ монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, який розповів про власний досвід дослідження розвитку  вшанування та формування літургійних текстів почитання святих у Первісній церкві на прикладі богослужіннь св. Климента папи Римського. Аудіо
Лекція п. Оксани Пасіцької

У доповіді п. Наталі Пасіцької проаналізовано "Історіографія гоподарсько-харитативної діяльності праведного Слуги Божого Андрея Шептицького" Аудіо Автор розповіла про джерелознавчу базу документів по соціальній праці праведного Кир АндреяПрезентація

Курс лекцій о. Вінченцо Руджеррі

Професор Вінченцо Руджеррі, ТІ, Східний інститут, Рим розповів про формування літургійної традиції почитання святих через написання літургійних текстів. Тексти молитов таких як передусім Отче наш та згодом Світло тихе, Нині відпускаєш були лаконічними та супроводжувалися простими обрядами, як запалювання світил та читанням синаксарів - житій святих дня. Аудіо З входженням у життя Церкви монашої практики нічних бдіннь молитви ставали триваліші і доповнювалися кадіннями і моліннями псалмами.

Богородиця, Кападокія, ХІІІ ст.
Обряди імператорського двору також вплинули на богослужбовий одяг священиків, а чин богослужіння збагатився церемоніями процесій і набрав канонічно завершеної форми. У написанні ікон Христа і Богородиці та розписі храмів після іконоборства та собору у Нікеї ІІ богослов'я ікони отримало звершене формулювання закоріненне у вченні преп. Йоана Дамаскина, яке мало за мету скеровувати вірних через молитву перед іконою Ісуса віддавати хвалу Господу Богу за дар Воплочення і Відкуплення людини. 

Лекційний курс був поєднаний з аналізом документів та ознайомленням з митецькою іконографічною збіркою музею скульптури Георга Пінзеля та Національного музею ім. Андрея Шептицького. Лекції супроводжувалися презентаціями доповідачів, а переклад статей проф. Манго, Святі в історії Церкви та проф. Джіраудо, Святі у Літургії чи Літургія святих були покликані ввести у загальний контекст формування житій святих та включення богослужбових текстів вшанування святих у календар локальної громади і поширення їх почитання у Католицькій Церкви.

Участь у курсі прийняли Постулятори, урядовці процесів беатифікації, науковці філологи, історики знавці історії УГКЦ, митці та вчителі катехити. 

о. Полікарп, ЧСВВ

Немає коментарів:

Дописати коментар