пʼятницю, 2 жовтня 2020 р.

Блаженний мирянин Карло Акутіс

 

10 жовтня 2020 р. в Асижі буде проголошено блаженним Карло Акутіс про надзвичайну зрілість віри цього італійського підлітка вказав Префект Конгрегації у справах визнання святих кардинал Анджело Беччіу

Світлана Духович – Ватикан

Внаслідок пандемії беатифікацію Слуги Божого юнака-мирянина Карла Акутіса перенесено на 10 жовтня 2020 року. Про це повідомив кардинал Анджело Беччіу, що очолює Конгрегацію в справах визнання святих. В інтерв’ю для Vatican News він висловив сподівання, що вірні зможуть взяти безпосередню участь в урочистій Літургії з нагоди беатифікації, що відбудеться в Папській базиліці святого Франциска в Ассізі, де похований юнак. В протилежному випадку богослуження транслюватиметься в прямому ефірі, аби забезпечити участь вірних на віддалі.

Віра юнака-мирянина

Розповідаючи про Слугу Божого Карла Акутіса, він зазначив, що в постаті цього підлітка вражає зрілість його віри. Ще в дитячому віці він плекав любов до Пресвятої Євхаристії й надзвичайну побожність до Пречистої Діви Марії, до Якої щодня молився на вервиці. «Карло був дуже відкритим до всіх, особливо до самих нужденних, не звертаючи увагу на їх этнічне походженння і віровизнання». Карло був катехитом і передавав свою віру іншим юнакам і дівчатам. Він розробляв цифрові матеріали на релігійні теми. Вражають також його слова в останні дні життя: «Я хочу жертвувати всі свої страждання Господеві за Папу і за Церкву». 

Беатифікаційний процес

Карло Акутіс народився 3 травня 1991 року в Лондоні (Англія) і відійшов у вічність в місті Монца (Італія) 12 жовтня 2006 року внаслідок лейкемії, маючи всього 15-років. Геройський вимір його чеснот був проголошений 5 липня 2018 року, а майже рік після цього його мощі перенесли до санктуарію в Ассізі. 22 лютого 2020 року Папа Франциск затвердив декрет про визнання чуда оздоровлення одного бразилійського хлопчика, що сталося завдяки його посередництву.

«Цифровий світ може піддати тебе ризикові закрися в собі, в ізоляції або в порожній насолоді. Але не забувай, що також і в цих сферах деякі молоді люди були креативними й, іноді, геніальними», – ці слова Апостольського Напоумлення «Christus Vivit» Папа Франциск присвятив Карлові Акутісу, вказуючи на його постать як на приклад здорового використання цифрових медіа. 

Джерело Радіо Ватикан - https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2020-06/kardynal-becciu-pro-beatyfikaciyu-karla-akutisa.html

Немає коментарів:

Дописати коментар