вівторок, 2 лютого 2021 р.

Чернецтво - покликання до братерства

 З нагоди Дня богопосвяченого життя, що відзначається у свято Стрітення Господнього, очільники Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя й Товариств Апостольського життя опублікували лист, у якому закликають богопосвячених осіб плекати братерство в своїх спільнотах та серед всіх людей.

Світлана Духович – Ватикан
«В енцикліці Fratelli tutti – коріння пророцтва» – таку назву має лист кардинала Жоао Браза де Авіса, Префекта Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя й Товариств Апостольського життя, та Секретаря цієї установи архиєпископа Хосе Родріґеса Карбальйо з нагоди Дня богопосвяченого життя, що відзначається 2 лютого, у свято Стрітення Господнього. Передбачається, що Святіший Отець очолить цього дня в базиліці Святого Петра Святу Месу в наміренні за богопосвячених осіб.
Вірність, випробувана стражданнями 
У своєму листі очільники Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя й Товариств Апостольського життя зазначають, що в контексті триваючої пандемії до них надходять новини зі спільнот різних країн, в яких йдеться «про розгубленість, зараження, смерті, про загальнолюдські та економічні труднощі, про інститути, що зменшуються, про страхи», але вони говорять також «про вірність, випробувану стражданням, про мужність, про спокійне свідченням навіть серед болі чи невпевненості, про співчуття до кожного болю та кожної рани, про турботу та близькість до найменших, про милосердя та служіння ціною власного життя».
Не закриватися в собі
Випрошуючи благословення для всіх богопосвячених осіб, автори листа закликають їх бути «добрими самарянами», та, «долаючи спокусу, не закриватися в собі, оплакуючи себе, та не заплющувати очі перед болем, стражданнями, бідністю численних чоловіків і жінок, численних народів». «В енцикліці Fratelli tutti Папа Франциск пропонує нам діяти разом, відродити у всіх “всесвітнє прагнення до братерства” (п. 8), спільно мріяти (п. 9), аби “на різні сучасні способи усунення або ігнорування інших, ми могли відповісти новою мрією про братерство та соціальну дружбу” (п. 6)», – підкреслюють ієрархи, закликаючи всіх богопосвячених осіб вчинити цю енцикліку центром свого життя, формування та місії, бо в ній вони зможуть віднайти «коріння пророцтва».
Будівничі загальнолюдського братерства
Кардинал Жоао Браз де Авіс та архиєпископ Хосе Родріґес Карбальйо пригадують слова святого Івана Павла II, який у світлі вчення про Церкву-сопричастя, закликав богопосвячених осіб «бути насправді знавцями сопричастя і практикувати його духовність» (Vita consecrata, п. 46). Подібно до нього, Папа Франциск, якого надихає приклад святого Франциска, запрошує богопосвячених осіб бути будівничими загальнолюдського братерства, хранителями спільного дому, землі і кожної істоти (пор. Laudato si'). Для того, аби «бути братами та сестрами для всіх, незалежно від віри, культури та традицій кожного», як наголошується в листі, потрібно започатковувати процеси, що дозволяють «супроводжувати, перетворювати та давати життя»; розробляти проекти, спрямовані на сприяння культурі зустрічі та діалогу між різними народами та поколіннями; необхідно починати від власної спільноти, щоб потім дійти до кожного куточка землі та кожної істоти, бо, як показала пандемія, все взаємопов’язане. (пор. Laudato si').
Мріяти як єдине людство
На завершення очільники Конгрегації Інститутів богопосвяченого життя й Товариств Апостольського життя цитують заклик Святішого Отця з енцикліки Fratelli tutti: «Мріймо як єдине людство, як мандрівники, створені з тієї самої людської плоті, як діти тієї ж землі, яка приймає нас усіх, кожен з багатством своєї віри чи переконань, кожен зі своїм голосом, усі брати і сестри! (Fratelli tutti, 8)». Вони висловлюють переконання, що незважаючи на труднощі, День богопосвяченого життя стане нагодою для того, аби прославляти Господа і дякувати Йому за дар покликання та місії.
Джерело https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2021-01/bohoposvyacheni-osoby-budivnychi-zagalnolyudskogo-braterstva.html

Немає коментарів:

Дописати коментар