четвер, 22 квітня 2021 р.

Діалог поколінь у період Covid

 Про важливість передавання віри від покоління до покоління та про необхідність діалогу між молодими і похилими віком в інтерв’ю для ватиканських медіа вказала Ґабріелла Ґамбіно, Заступниця Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя, коментуючи тему першого Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком. 

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ / Michele Raviart – Ватикан

На Всесвітній день дідусів та бабусь і похилих віком осіб, який відзначатиметься 25 липня, Святіший Отець обрав тему «Я з тобою по всі дні». Ця тема ставить наголос на близькості та діалозі між поколіннями. Йдеться до тему, яка є дорогою для Папи Франциска, адже у її центрі стоїть питання передавання віри старшими молодшим. Ця тема стає ще важливішою у сьогоднішній нелегкий час пандемії, коли контакти між людьми стали значно обмеженішими з огляду на небезпеку заразитись чи заразити іншого, особливо, похилу віком особу. Наша пандемічна ситуація, на думку Ґабріелли Ґамбіно, Заступниці Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя, стала для молодих нагодою для «педагогіки слухання», допомагаючи усвідомити важливість присутності похилих віком людей у їхньому житті.

Тема Всесвітнього Дня

Відповідаючи на одне із перших запитань нашого колеги, Ґабрієлла Ґамбіно зазначила, що тема Всесвітнього дня дідусів та бабусь і похилих віком осіб має різні значення. Перш усього, Глава Католицької Церкви бажав вказати на близькість Господа Бога і Церкви до похилих віком осіб. «Я з тобою по всі дні», – це слова, які кожен із нас хотів би почути у своєму серці від Господа на кожному етапі свого життя, зокрема, у період труднощів та випробувань і в період нашої старості. Крім цього, тема Всесвітнього Дня має на меті вказати на потребу діалогу між поколіннями: похилі віком особи мають цінний дар віри, який можуть передати своїм нащадкам, в той час, як молоді, з їхнього боку, можуть запропонувати своїм дідусям і бабусям та похилим віком людям свою близькість і необхідну підтримку.

Близькість у час пандемії

Як зауважила Заступниця Секретаря Дикастерії у справах мирян, сім’ї та життя, у цей період пандемії ми особливо досвідчуємо, що, в дійсності, означає самотність похилих віком осіб, які часто змушені бути ізольованими від інших членів своїх родин, аби не наразитись на небезпеку заразитись вірусом і вберегти життя. В такій складній ситуації ми розуміємо, наскільки самотніми почуваються наші дідусі та бабусі і наскільки важливим та необхідним може бути звичайний, але щоденний телефонний дзвінок до них, аби вони відчули нашу близькість та турботу. Отож, у вихованні наших дітей важливим є зробити наголос на чутливості щодо старших осіб, що може здійснюватись у запитанні, скорованому до молодих: «А ти сьогодні телефонував/ла до бабусі і дідуся? Як вони себе почувають?» Йдеться про виховання до ніжності, близькості та пошани до ближнього, про те, аби поставити себе на місце тих осіб, які є слабкими та немічними.

Внесок дідусів та бабусь

Без сумніву, стосунки між поколіннями – це не лише близькість молодих поколінь до старших, але й цінність досвіду віри похилих віком осіб, який вони можуть передати своїм внукам. «Дідусі та бабусі можуть мати ключове значення у вірі своїх внуків та молодших осіб і не лише у передаванні віри і в стосунках з Богом, але також у передаванні пам’яті, цінностей, коріння, яке дозволяє молоді усвідомити, хто вони і звідки походять», – підкреслила Ґабліелла Ґамбіно, пригадуючи слова святого Августина, який зазначав, що людина потребує знати своє походження, аби мати можливість прямувати вперед, особливо, коли це стосується наших християнських коренів.

У супроводі молитви

До п’ятої річниці Апостольського напоумлення «Amoris laetitia» та готуючись до зустрічі родин триває спеціальний рік. «Молитися – це спосіб заглибитися в суть Року Amoris laetitia та в приготування до римської події», – зазначив кардинал Кевін Фаррелл, Префект Дикастерії. «Молитва перебуватиме у центрі підготовчого шляху, керуватиме роботами та надихатиме роздуми, щоби розпізнавати у світлі віри нові виклики, які перед церковною спільнотою ставить пандемія в тому, що стосується душпастирства сімей», – додає кардинал Анджело Де Донатіс, Вікарій Папи для Римської дієцезії.

Молитва

Отче святий,
стоїмо перед Тобою, щоби прославляти Тебе й дякувати Тобі за великий дар сім’ї. Молимося до Тебе за сім’ї, посвячені у таїнстві шлюбу, щоби вони кожного дня наново відкривали отриману благодать та щоб вміли як малі домашні Церкви свідчити Твою присутність і любов, якою Христос любить Церкву.

Молимося до Тебе за сім’ї, пронизані труднощами та стражданнями, хворобами чи тривогами, які лише Тобі відомі: підтримай їх і допоможи усвідомити дорогу освячення, на яку Ти їх кличеш, аби вони могли відчути Твоє безмежне милосердя та знайти нові шляхи для зростання в любові.

Молимося Тобі за дітей і молодь, аби вони змогли зустріти Тебе та з радістю відповісти на покликання, яке Ти замислив для них; за батьків і дідусів та бабусь, щоби вони усвідомлювали, що є знаками Божого батьківства та материнства в піклуванні про дітей, яких Ти їм доручаєш тілом і духом; за досвід братерства, який сім’я може дарувати світові.

Господи, вчини так, аби кожна сім’я могла жити своїм покликанням до святості в Церкві як покликанням ставати головною дійовою особою євангелізації, в служінню життю та мирові, у спільності зі священиками та всіма життєвими станами. Благослови Всесвітню зустріч сімей. Амінь.

Джерело - https://www.vaticannews.va/uk/church/news/2021-04/gambino-pro-den-didusiv-i-babus.html

Немає коментарів:

Дописати коментар