четвер, 7 травня 2015 р.

Проща родин 9-10 травня - катехиза папи Франциска


Памятна медаль срібного весілля
Івана і Софії Шептицьких
9-10 травня 2015 р. до дня Матері з Рудок до Прилбич у 111-ті роковини смерті Софії матері Кир Андрея прочани розважатимуть про цінність родини у житті християнина. Розважанням у часі прощі будуть повчання Кир Андрея про сімю та папи Франциска. Папа виголосив катехизу до Синоду на тему сім’ї,  розпочав у світлі повчання св. Павла до Ефесян: "Ось сміливці! Подружжя християн реалізується в Церкві і творить Церкву збагачуючи її ще однією родиною. А апостол Павло узагальнює: "Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву." Еф.5, 32. У Святому Дусі ап. Павло стверджує що прообразом подружньої любові є любов Христа і Церкви. «Яка це невимовна гідність! Але в дійсності, вона вписана у творчий Божий задум, а завдяки Христовій благодаті, численні християнські пари змогли його сповнити, незважаючи на свої обмеження та гріхи», – наголосив Папа, пригадуючи, що ап. Павло, пишучи про нове життя у Христі, закликає християн любити одні-одних так, як Христос їх полюбив, і саме в цьому контексті впроваджує аналогію між «чоловіком та жінкою» та «Христом і Церквою».
Апостол навчає, що чоловік повинен любити жінку, як Христос «полюбив Церкву та віддав Себе за неї». «Чи ви, чоловіки, тут присутні, – звернувся Наступник святого Петра, – розумієте це: любити свою дружину так, як Христос любить Церкву? Це – не жарти, це – серйозно! Ефект цієї радикальної посвяти любові та гідності жінки, якої вимагається від чоловіка за прикладом Христа, повинен бути надзвичайним у християнській громаді. Це насіння євангельської новизни, яке відновлює початкову взаємність у пошані й жертвуванні собою, повільно дозрівало протягом історії, але, врешті, переважило».
Папа вказав що «Святе Таїнство подружжя є великим актом віри й любові», адже свідчить про «сміливість увірувати в красу творчого Божого акту й життя цією любов’ю, яка завжди спонукає виходити за межі себе самого та навіть за межі самої ж таки сім’ї». А Церква є включена в «історію кожного християнського подружжя», будуючись його успіхами та зазнаючи болю від його поразок.
«Ми повинні з усією серйозністю, – наголосив Глава Католицької Церкви, – запитати себе: чи ми до кінця приймаємо, як віруючі і як пастирі, отой нерозривний зв’язок історії Христа та Церкви із історією подружжя та людського роду? Чи ми готові з усією серйозністю взяти на себе відповідальність, що кожне подружжя прямує дорогою любові Христа до Своєї Церкви?».
Як зауважив Святіший Отець, рішення «одружитися в Господі» включає також «місійний вимір», що означає бути готовим, завдяки Божому благословенню та благодаті, «віддавати себе всім». Адже християнські подружні пари «беруть участь у місії Церкви», а це вимагає сміливості. «Життя Церкви, – пояснив він, – щоразу збагачується красою цього подружнього союзу, як також бідніє, коли він викривлюється. Церква, щоб передавати усім дари віри, любові і надії, потребує також відважної вірності одружених благодаті їхнього таїнства! Божий люд потребує їхнього щоденного прямування у вірі, любові та надії, з усіма радощами й труднощами, які цей шлях вносить у подружжя та родину».
Підсумовуючи, Папа зауважив, що оте поширення і передавання Божої сили й ніжності від пари до пари, від родини до родини, є чимось зворушливим, і має рацію святий Павло, називаючи це «великим таїнством». «Чоловіки й жінки, відважні настільки, щоб нести цей скарб у “глиняних посудинах” нашої людської природи, є суттєвим ресурсом Церкви і всього світу. Нехай Бог тисячократно благословить вас за це», – побажав Святіший Отець.
Детальні про прощу Родин - http://missiopc.blogspot.com/p/blog-page_2.html
Використано ресурс - www.credo-ua.org/2015/05/134332 та
vaticanresources.s3.amazonaws.com/pdf%2FQUO_2015_102_0705.pdf

Немає коментарів:

Дописати коментар