21 січня 2021 року Святіший Отець Франциск прийняв на аудієнції Преосвященного кардинала Марчелло Семераро, префекта Конгрегації у справах святих. Під час аудієнції Папа уповноважив Конгрегацію оприлюднити декрети, що стосуються:
- мученицької смерті Слуги Божого Джованні Форнасіні, єпархіального священика; народився 23 лютого 1915 р. в П'яначчо ді Ліццано в Бельведер (Болонья, Італія) і вбитий з ненависті до віри, у Сан-Мартіно-ді-Капрара (Італія), 13 жовтня 1944 р.23 лютого 1915 р. він вступив до семінарії в 1931 р., Був висвячений як диякон в 1941 р. і відправлений до Спертікано на допомогу літнім протоієреєм. Висвячений на священика 28 червня 1942 р., він був призначений парафіяльним вікарієм у цій же парафії. Коли протоієрей помер, у серпні того ж року Слуга Божий був покликаний змінити його на чолі парафії. У трагічний період німецької окупації Слуга Божий перетворив свою парафію на «подвір’я милосердя», зробивши себе доступним для всіх, хто потребував допомоги. Під час різанини в Монте-Соле він зцілював рани втрат свого народу.
Був убитий у віці 29 років 13 жовтня 1944 року біля каплиці Сан-Мартіно в місті Марцаботто (Італія). У 1950 році в його пам’ять було відкарбовано золоту медаль за громадянську доблесть.
Під час Другої світової війни Слуга Божий надавав допомогу переселенцям та людям, які залишились у селі, зокрема багатьом людям похилого віку та дітям. Кілька разів він клопотав у німців про допомогу полоненим або про звільнення людей, несправедливо захоплених у полон.
Щодо факту мучеництва, між 28 і 29 вересня 1944 року відбулася перша різанина у Монте-Соле, в якій було винищено 770 людей. 29 вересня, в контексті помсти нацистів у час війни, Слуга Божий був ув'язнений СС, але був звільнений, оскільки його визнали невинним у партизанській боротьбі. 13 жовтня 1944 р. Офіцер СС запросив дона Форнасіні піти з ним у гори, щоб поховати деяких людей. Слуга Божий супроводжував його до Сан-Мартіно-ді-Капрара, але він звідти не повернувся . Його тіло було знайдено у квітні 1945 року його братом. Згідно з реконструкцією, смерть Слуги Бога могла б статися після агонії через завдані йому тортури.
Що стосується мучеництва з рук нацистів ex parte persecutoris, ми повинні взяти до уваги складні обставини в Італії після перемир'я 8 вересня 1943 р. Та наслідки воєнних дій. Партизанські дії проти німців розв'язали жорстокі розправи з нацистами проти населення. Після різанини, яка сталася на Монте-Соле, Слуга Божий доклав усіх зусиль в інтенсивній посередницькій діяльності, щоб уникнути подальшого кровопролиття серед мирного населення. Якраз через заступництво, так і за повагу до звичаїв населення, дон Форнасіні сприймався, як незручна постать для німецької влади що бачила в ньому перешкоду до переслідувань. Отож odium fidei був головною причиною його вбивства, яке було мотивове ненавистю до нього, як душпастиря.
Слуга Божий усвідомлював ризики для власного життя. Хоча священики цього району отримали дозвіл церковної влади відмовитись від перебування у парохії, щоб знайти притулок у місті, Слуга Божий хотів залишитися серед своїх вірних. Різні евакуйовані люди знаходили притулок у нього, але там також оселилися німці. Слава про мученицьку смерть поширилася відразу і залишається донині, поєднана з певною славою знаків.
героїчні чесноти Слуги Божого Архангела Михаїла Марія Антоніо Вінті, єпархіального
священика; народився 18 січня 1893 року в Гротте (Агрідженто, Італія) і помер там 17 серпня 1943 року. Походив з глибоко християнської родини. Вступив до семінарії в 1910 р., а 9 липня 1922 р. був висвячений на священика. Направлений на душпастирство у рідне місто, з боку протоієрея виникли труднощі забезпечення утримання другого капелана. Тому єпископ перевів Слугу Божого до Цянчіани на посаду сотрудника пароха. Через сім місяців він відправив його назад до Гротте, щоб замінити священика на посаді настоятеля церкви Кармін та сотрудника протоієрея. Привілейованим апостольством Слуги Божого було сповідництво, якому уділяв багато часу. Він присвятив себе служінню проповіді та катехизації, особливо дітей. Через слабку статуру він страждав на анемію. Його здоров’я погіршилося в 1942 році. Помер 17 серпня 1943 р. у місті Гротте (Італія).Життя Слуги Божого оживляла героїчна чеснота віри. Він постійно жив у присутності Бога і довго споглядав Пресвяту Євхаристію. Він завжди намагався чинити волю Божу, а також в цьому виховував своїх вірних. Виявив послух і повагу до настоятелів, особливо до протоієрея, незважаючи на те, що з ним поводились досить жорстко.
Був прикладом героїчного здійснення чесноти надії, продовжуючи залишатися спокійним і впевненим у Господі. Приймав усе з Божих рук, покладаючись на Його милість. З таким ставленням він також зіткнувся з моментом смерті, до якої він був у повній мірі був готовий. Вкорінений у надії, він зміг прищепити її навіть своїм вірним, яких він знав, як підтримати.
Що стосується героїчної практики милосердя до Бога, його життя виявляє ревність у любові до Господа, яка виражалась, перш за все, у постійному пошуку досконалості. Спосіб життя у священничому служінні виявляє його любов до Бога: у проповідуванні, уділенні таїнства Покаяння, у популяризації молитви, яка веде всіх до любові до Бога. Щодо милосердя до ближнього, Слуга Божий постійно виявляв волю чинити добро вірним перед будь-якими власними інтересами. Хоча він жив у скруті, він також позбавив себе того небагатого, що мав, щоб задовольнити потреби найбідніших верств населення. Він також намагався щедро піклуватися про хворих, яких регулярно відвідував. Він часто був біля ліжка найбільш хворих, які не викликали його і часто встигав їх висповідати і дати їм Єлеопомазання. Перш за все, його можна було знайти у сповідальниці, з словами підтримки, привітного та усміхненого.
визнано героїчні чесноти Слуги Божого Руггеро Марія Капуто, єпархіальний священик; народився 1травня 1907 року в Барлетті (Італія) і помер там ж 15 червня 1980 року.
Походив з селянської родини з міцними моральними та християнськими принципами. Після другого класу припинив навчання, щоб допомогти батькам і працював в полі. Хоча він відчував покликання до священства, погані економічні умови заважали йому вступити до семінарії. Лише в 1926 р., подолавши опір батька і брата, мав незначні труднощі з відновленням навчання і вступив до архієпархіальної семінарії Бішель.
Не маючи змоги скористатися звільненням від війська з мотивів навчання, у 1927 році він виїхав на військову службу в К'єті, де служив помічником санітара у лікарні.
У 1928 році він повернувся до семінарії Бішельє, а в 1930 році був переведений до Папської регіональної семінарії Мольфетти для здобуття середньої освіти та богословських студій. Висвячений на священика в Барлетті 25 липня 1937 року.
В якості першого завдання йому було доручено роль вихователя в Малій семінарії Бішель, де він пробув лише кілька місяців. Потім його покликали виконувати служіння у парафії Пресвятої Родини та в новому ораторії "Сан-Філіппо Нері" у Барлетті. Як священик він завжди виконував функції сотрудника в парафіях, де йому було призначено, залишаючись покірливим і лагідним, періодично приймаючи вказівки єпископа.
У 1939 р. призначений до церкви Святого Духа, яка ще будувалася, де працював, щоб рятувати бідне населення тої місцевості від біди, релігійного та морального невігластва. У 1940 р. призначений сотрудником в парафії Сан-Джакомо-Маджоре в Барлетті, зпочатку готував молодь до Католицької Акції, а згодом і займався опікою жіночою молоддю. Слуга Божий навчав юнаків та дівчат що найбільшою цінністю є обрати шлях наслідування Господа, віддаючи своє життя, проводив більшу частину часу в сповідальниці, звільняючи і провадячи душі.
У 1951 році переведений на посаду сотрудника в парафії Святого Духа. У 1956 році, після смерті преподобного Слуги Божого Раффаеле Дімікколі, його призначили новим директором ораторії "Сан-Філіппо Нері".
У 1958 році він повернувся як сотрудник в парафії у Сан-Джакомо до 1974 року, коли був призначений до новозаснованої парафії Св. Марії від Ангелів. Тут він прожив найспокійніші роки свого життя, завжди відданий проводу вірних до Ісуса.
На Різдво 1979 р. він почав страждати від болю в плечі, а через кілька місяців у нього діагностували рак підшлункової залози, печінки та жовчного міхура, що призвело до його смерті 15 червня 1980 року в Барлетті (Італія).
Слуга Божий відрізнявся глибокою вірою, вчився з дитинства і завжди жив відповідно до цієї чесноти. Віра для нього була основою всього життя та будь-якої діяльності. У центрі його внутрішнього життя завжди був Христос. З Євхаристії він черпав силу служити з любов’ю безміри кожному члену помісної Церкви. Глибоко відданий Богоматері. Динаміка віри змусила його навчати та проповідувати християнське послання іншим, зокрема він займався переданням вчення християнського катехизму молоді.
Покладав велику надію на вічне життя завдяки заслугам Ісуса Христа. Коли з ним сталося випробування, він швидко приймав це як волю Божу і всі його дії були спрямовані на досягнення вищої мети. Він охоче ніс тягар уряду і завжди жив у присутності Бога і покровом Діви Марії.
Героїчно практикував милосердя до Бога і до свого ближнього. Любив Христа понад усе і завжди жив у його присутності. Мав надзвичайно плідний апостольство, бо знав, як стати на коліна перед Євхаристією, глибоко впевнений, що для проголошення Євангелія потрібно навчитися бути в його присутності постійно і щодня. Глибоко жив любовю бідних і страждаючих.
героїчні чесноти Слуги Божої Марії Джузеппіна від Ісуса (нар. Елізабет Проут), засновниця
Згромадження Сестер Чесного Хреста Страстей Господа нашого Ісуса Христа; народилася 2 вересня 1820 року в Шрусбері (Англія) і померла у Саттоні (Англія) 11 січня 1864 року.2 вересня 1820 року охрестилася в англіканській церкві. У 1841 році сім'я переїхала до Стоуна, де блаженний Доменіко Барбері заснував першу громаду пасіоністів. У 1844 році Слуга Божа прийняла католицизм, а в 1848 році вступила до Згромадження Сестер Немовляти Ісуса з Нортгемптона. Через туберкульоз коліна приблизно через рік вона була змушена повернутися до своєї родини. Її мати, яка залишилася англіканською, перешкоджала практикувати католицьку віру, і вона переїхала в Манчестер до парохії Пресв. Родини на чолі з єпископом Робертом Кроскеллом у дуже бідному і нездоровому районі де викладала в школі. За допомогою отців пасіоністів Гауденціо Россі і Монса Роберта Кроскелла вона вирішила заснувати Релігійний інститут для жінок, відкритого для бідних дівчат, які не могли забезпечити приданого і які присвятили себе піклуванню дітей та жінок, що належать до нижчих класів суспільства. З 1849 року Слуга Божий викладала у школах промислових районів Манчестера. 15 серпня 1851 р. розпочалося спільне життя нової Конгрегації, яка називалася «Сестри Пресвятої Родини», потім «Сестри Хреста та Страстей Господа нашого Ісуса Христа». У 1854 р. Раба Божа разом із п’ятьма юнаками склала свої релігійні обітниці в присутності єпископа монс. Сальфорда Вільяма Тернера. Зі збільшенням кількості сестер Слуга Божа почала відкривати нові громади в Ліверпульській єпархії.
З 1856 р. Їй довелося зіткнутися з багатьма труднощами в управлінні Інститутом, в основному спричиненими поганим економічним управлінням однією з черниць. Щоб виправити економічну шкоду та принаймні частково вилікувати понесені борги, Слуга Божа мусіла присвятити себе численним поїздкам, щоб зібрати необхідні гроші.
У 1863 р. було видано правила нового Інституту, приготовлені Слугою Божою за допомогою Слуги Божого Ігнаціо Спенсера, пасіоніста, що були затверджені Святим Престолом. Під час першої Генеральної Капітули, що відбулася в жовтні того ж року, Слуга Божа була одноголосно обрана Генеральною настоятелькою. Дуже хвора і поглинена втомою, вона померла 11 січня 1864 року в Саттоні (Англія) у віці 43 років.
З молодості Слуга Божа не раз виявляла героїчну віру у своєму житті. Вона жила з глибокою довірою і смиренням, як включення в спільноту сестер Дитя Ісуса, так і в примусовому поверненню до сім'ї через хворобу. Героїчна віра підтримала її навіть тоді, коли вона зіткулася з несхваленням своєї матері-англіканки, яка перешкоджала її сакраментальному життю. Вона погодилася залишити свою сім'ю та прийняти ситуацію повної невизначеності та економічної нестабільності, щоб залишатися вірною вибору католицизму. Вона знала, як читати знаки Божого Провидіння і вірповіла на пропозицію створити Релігійний інститут на службі знедолених.
Доброчесність надії, яку виявлялася у героїчній мірі, була орієнтиром існування Слуги Божої. Вона переслідувала прагнення до релігійної посвяти, подолання хвороб, невідомість майбутнього та внутрішні труднощі Конгрегації. Надію була видно також у мужності, з якою вона прийняла деякі рішення, наприклад, залишити будинок свого батька, щоб залишатися вірним своїй католицькій вірі. Зокрема, героїчна надія виявилася в подіях, що ознаменували життя Конгрегації через погане управління черницею і які змусили Слугу Божу просити милостиню для виплати боргів, які обтяжили Інститут.
Вона намагалася зберегти автентичний споглядальний дух протягом усього свого життя, що гарантувало першість у ньому Бога. Вона завжди підтримувала бажання жити в близьких стосунках з Господом, чинячи молитву - душею його існування.
Глибоке милосердя виявлялося також у здатності прощати. Вона мала делікатну доброзичливість до своїх сестер, з якою вона завжди була уважною та турботливою. Її доброчинність виявилася насамперед у відданості, яку вона виховувала щодо молодих жінок з бідних станів, незважаючи на те, що вона походила з сім'ї середнього класу. Вона не тільки намагалася поставити себе на службу бідним, але вона хотіла бути однією з них. Вона знала, як зрозуміти потреби найбільш нещасних молодих жінок, мужньо проектуючи резиденції, будинки, в яких їх можна було б безкоштовно розмістити та захистити, поки вони працювали на фабриці, намагаючись забезпечити їм також людську та християнську формацію.
героїчні чесноти Слуги Божого Джеймса Масарнау Фернандеса, мирянина; народився 10грудня 1805 року в Мадриді (Іспанія) і помер там 14 грудня 1882 року.
Народився в багатій і глибоко християнській родині. Оскільки його батько був придворною посадовою особою, Слуга Божий у перші роки свого життя переїхав з родиною до різних іспанських міст. У цей період, виявляючи ранню схильність до музики, він отримав належну музичну освіту. У 1814 році він повернувся жити в Мадрид, де його батько обіймав важливі посади в Королівському домі. Слуга Божий продовжив своє формування в “Д. Марія де Арагон ", якою керували августинці, і в період між 1820 і 1822 роками він вивчав математику в Естудіосі де Сан Ісідро з наміром стати інженером. У цей період, що характеризувався піднесенням ліберальних цінностей, що незабаром поширилися по країні, його батько втратив прихильність короля, який забрав титул дворянина королівського дому і звільнив його з посади.
Шукаючи іншого політично-соціального клімату та бажаючи закінчити музичну підготовку, у 1825 році Слуга Божий поїхав до Парижа з бажанням закінчити музичне навчання. Так розпочався важливий період його життя з численними перебуваннями за кордоном. Парижем і Лондоном були еталонними містами цих років. Він поділився та повністю занурився у культурний клімат романтизму. Щоб забезпечити його утримання, він влаштовував концерти, відкриті для публіки. Батько, дізнавшись про спосіб життя, який веде його син, почав напружену переписку з ним, щоб відмовити йому відвідувати легковажне оточення Парижа, де він проводив концерти, заохочуючи його бути вірним своїм зобов'язанням як християнина.
Це був період великих "успіхів" у професійній, художній та емоційній сферах, але ніщо його не влаштовувало. Що стосується духовного аспекту, Слуга Божий обмежився лише формальним дотриманням релігійних зобов'язань.
Все це призвело його до особистої кризи невдоволення, яка закінчилася в 1838 році в паризькій церкві Богоматері Лорето, де він зробив загальне зізнання та причастився. Бажаючи активно виконувати оновлені релігійні зобов’язання, у 1839 році він взяв участь у конференціях св. Вінсента де Поля, заснованих шістьма роками раніше в Парижі блаженним Федеріко Озанам. З самого початку він виявив особливу довіру Божественному Провидінню і справжню любов до бідних. Він адаптував свій спосіб життя, щоб краще відповідати новим обов’язкам, як на робочому місці, так і у ролі Вінкентіанина. Особливо турбувався про те, щоб присвятити себе інтенсивному духовному життю: завзятій молитві, щоденній участі у Святій Літургії, звичному читанні Біблії та відданості Матері Божій. Свідчення його життя привело інших людей до навернення або до вибору релігійне життя.
У 1843 році він повернувся до Мадрида, ставши заступником директора та професором музики в коледжі, заснованому його братом. Покірно і мовчки він розпочав місію Вінсентіана в лікарнях, хоспісах та інших соціальних інститутах, де відвідував пацієнтів, допомагав їм у різних потребах, давав безкоштовні уроки музики як засіб реабілітації та просування людей. Вона також підтримала роботу, що зароджується на користь убогих жінок, яку проводить Санта Мікаела дель Сантіссімо Сакраменто, засновниця обожнювачів.
У 1849 р. разом із двома професорами коледжу він заснував першу іспанську конференцію Святого Вінсента де Поля. Слуга Божий також працював у Товаристві, щоб створити міцну формацію для своїх членів. Зокрема, він передав їм, що кінцевою метою Установи є освячення учасників та здійснення благодійних творів. Усі ці плідні трудові і духовні подорожі були перервані в 1868 році, коли декрет революційного уряду придушив Товариство. Слуга Божий прийняв це рішення і разом із групою вірних співробітників активізував свою діяльність як Вінцентіан приватно, відвідуючи близько ста нужденних сімей щотижня. Однак деякі конференції продовжували функціонувати підпільно.
З поверненням Бурбонів на іспанський престол Товариство було законно відновлено і йому було повернуто раніше вилучені активи. Слуга Божий присвятив себе реорганізації Товариства, і за сім років йому вдалося відродити благочестиву Ппрацю. Кілька разів просив замінити його на посаді президента, але безуспішно. 1 червня 1882 року він зателефонував Вищій раді і подав безвідкличну відставку. На початку грудня його здоровя ще більше погіршились. Помер у Мадриді (Іспанія) 14 грудня 1882 року. Віра здається рослиною, на якій прищеплені інші богословські та основні чесноти.
- героїчні чесноти Слуги Божого Паскуале Канція, семінариста; народився 6 листопада 1914 р. в Бісенті (Італія) і помер у Пенне (Італія) 24 січня 1930 р.
Слуга Божий Паскуале Канцій народився в Бісенті (Терамо, Італія) 6 листопада 1914 р. В родині здорових християнських принципів. Через економічні труднощі його батько був змушений емігрувати до Сполучених Штатів Америки. З нагоди популярної місії в Бісенті, в 1926 році Слуга Божий зустрів священика-пасіоніста. Залучений фігурою святого Гавриїла Аддолоратського, він висловив бажання вступити до Згромадження Страстей Господа нашого Ісуса Христа, але через його досить славбке здоров'я його було направлено до єпархіальної семінарії. У жовтні того ж року Слуга Божий вступив до семінарії Пенне, отримавши рясу клірика. Займаючись особливим чином у благочесті, дисципліні та навчанні, він часто повторював, що хоче "бути святим, великим святим, а швидко святим", як святий Гавриїл, святий Луї Гонзага, святий Станіслав Костка, святий Джон Беркманс і св. Тереза з Лізьє, молоді святі, які надихнули його життя. Утиски, зречення та дисципліна, яким він піддавався, поступово підривали опір його тендітного тіла. Помер у семінарії Пенне (Італія) через запалення легенів 24 січня 1930 року у віці 15 років.Коротке життя Слуги Божого характеризувалось постійним прагненням до святості, культивованим через любов і вірну відданість своєму священичому покликанню, яке здійснювалось без застережень і простоти. Все життя Слуги Божого характеризувалося глибоким духом надприродної віри, що живився напруженим і безперервним діалогом з Богом у молитві. Усвідомлюючи свої людські обмеження, він не довіряв власним власним ресурсам, але повністю довірив себе Богові, яким він почувався покликаним, чекаючи всього від божественної доброти, з природністю і простотою. Його віра занепала в працьовитому зобов'язанні співпрацювати з Божою благодаттю, шукала і зустрічалась у довгих годинах молитви, особливо в Євхаристійному поклонінні, а потім завдяки народним відданостям, яких він навчився від матері. Вірою він вступив до семінарії і залишився там завзято, незважаючи на труднощі зі здоров’ям, завдяки своїй довірі до Розп’яття, якого, вихований пасіоністською духовністю, яка його сформувала, він особливо схопив любов і милосердя. Його особлива відданість Пресвятій Діві Марії виявилася в ніжній синівській прихильності та довірі, яку він мав до Матері Божої, якій доручав усі турботи та власну духовну подорож.
Слуга Божий хотів любити Господа всім собою, постійно жити в його присутності, сумлінно виконуючи свої повсякденні обов'язки, ставлячись до багаторічної жертви любові. Зробивши довгу паузу перед Євхаристією, він дедалі більше відповідав божественній волі. За це він переніс фізичні та моральні болі, тілесну та духовну втому, постійно пропонуючи себе для більшої слави Божої та для спасіння душ.
Слуга Божий вважав, що покликання до священства - це заклик до милосердя до ближнього. Під час семінарії він багато молився за інших і виявляв себе доступним для всіх потреб.
Слуга Божий жив у повній довірі до божественної любові, що виявлялось у його безтурботності перед випробуваннями та труднощами життя та у внутрішній рішучості відповісти на священиче покликання. Героїчна надія Слуги Божого була заснована на впевненості у вірності Бога, на божественній любові, розкритій в Розп’ятті, на синівській відданості Богоматері та на палкому бажанні Неба.
героїчні чесноти Слуги Божого Жерома Лежена, вірного мирянина; народився 13 червня 1926 р. у Монружі (Париж, Франція) та помер у Парижі (Франція) 3 квітня 1994 р.Народився у глибоко католицькій родині. У 1944 році він почав вивчати медицину в Парижі, а в 1951 році здобув ступінь доктора наук. Згодом він пройшов військову службу в Німеччині. 1 травня 1952 року він одружився з Бірте Брінгстед, молодою протестанткою Датчанкою, яка під час заручин прийняла католицьку віру. В шлюбі народилося п’ятеро дітей.
У 1952 році Слуга Божий почав займатись дослідженнями "Синдрому Дауна" (тоді ще його називали монголоїдизмом). Поруч із двома колегами він виявив, що у дітей, які страждають на синдром, у парі 21 є зайва хромосома, тому цей синдром почали позначати терміном "трисомія 21". Після цього першого відкриття Слуга Божий виявив інші хромосомні патології та набув дедалі важливішої ролі у світовій цитогенетиці. Його новаторські дослідження також призвели до розробки пренатальних тестів, що використовуються для виявлення синдрому Дауна у плодів, багато з яких з євгенічних причин добровільно перериваються. Слуга Божий засудив це зловживання наукою як "хромосомний расизм" і став одним з небагатьох видатних вчених у Франції, який протестував проти цієї тенденції та законів, які сприяли цьому. У 1969 році, коли він отримав премію Меморіалу Аллена в Сан-Франциско, він виголосив промову, де офіційно запропонував своїм колегам вибрати життя і відкинути євгеніку. Починаючи з цього втручання, міжнародне наукове співтовариство піддало його сильному остракізму. У 1980-х його кошти на дослідження були скорочені, а його співробітники звільнені.
Незважаючи на тиск і відповідні заходи проти нього, він об’їздив весь світ, щоб засвідчити красу та непорушну гідність людського життя перед парламентами, асамблеями вчених та засобами масової інформації. Він отримав незліченні нагороди і був призначений членом численних міжнародних академій та установ. У 1964 році він був призначений першим викладачем фундаментальної генетики на Паризькому медичному факультеті. Святий Павло VI призначив його в 1974 році членом Папської академії наук. У 1986 році святий Іван Павло II закликав його стати членом Папської ради з душпастирства медичних працівників, а в 1994 році призначив його першим президентом Папської академії на все життя. Слуга Божий помер у Парижі (Франція) 3 квітня 1994 року, у Великодню неділю, у віці 68 років вражений блискавичним раком
Життя віри Слуги Божого характеризувалося ревною і постійною молитвою, завзятою участю у Святій Месі та регулярним сакраментальним життям, глибокою відданістю Діві Марії та святим, зокрема св. Вінценту де Павлу та св. Томас Море, абсолютна вірність Святішому Отцю і Католицькій Церкві. Він завжди намагався з надзвичайною ревністю показати гармонію між наукою та вірою. Він проголошував Євангеліє особливо в наукових, медичних та лікарняних колах.
Слуга Божий здійснював чесноту надії героїчно. Він повністю довірив себе Божому Провидінню, прищепивши іншим, особливо своїм пацієнтам, колегам та друзям, тверду впевненість у божественній допомозі. Він добре усвідомлював необхідність нести хрест, щоб йти за Господом, і це не лякало його, а навпаки, це давало йому силу з оптимізмом і рішучістю протистояти труднощам і бідам. Героїчне втілення чесноти надії сяяло перш за все перед хворобою та смертю, коли вона ще була в повному розпалі. Він прийняв усе це з зразковою внутрішньою безтурботністю, якнайкраще підготувавшись до переходу у вічне життя, особливо будуючи власну сім’ю, до чудового шляху, яким віддав себе в руки Господа і Пресвятої Богородиці.
Щодо героїчної практики доброчесності до Бога і до ближнього, Слуга Божий жив у присутності Господа, бо Ісус, Втілене Слово, посідав перше місце в його житті. У ньому любов Христа і любов братів, особливо пацієнтів, були практично одне, бо в нужденних і хворих він впізнавав божественний образ. Він проявляв милосердя до свого ближнього постійно, радісно і незвично, у всіх сферах свого життя: у сім'ї, у професійному середовищі, у Церкві, у стосунках із хворими та їхніми сім'ями, до бідних.
героїчні чесноти Слуги Божої Аделаїди Боноліс, вірної мирянки, засновниці діл милосердя та соціального викупу; народилася 14 серпня 1909 року в Мілані (Італія) і померла там ж 11 серпня 1980 року.Після отримання диплому про комерційну ліцензію працювала клерком. Одночасно брала участь у парафіяльному житті у Католицькій акції, директором якої стала. Плекала глибоке внутрішнє життя, в основі якого лежала Євхаристія, що приймала щодня.
У 1932 році під час духовних вправ зустріла професорку Джузеппіну Ахіллі, з якою ділилася життям аскетизму та апостольства. З її допомогою Слуга Божий отримала ліцензію на середню школу і закінчила філософію в 1944 році в Католицькому університеті Святого Серця. У 1946 році вступила на медичний факультет, склавши кілька іспитів, але не отримавши наукового ступеня. Вона вирішила присвятити себе допомозі тим, хто найбільше потребує духовної та матеріальної допомоги, після того, як віддалася Богові у приватній посвяті.
Просвітлена духовним керівництвом священиків та релігійних осіб, матеріально підтримана архієпископом Мілана, кардиналом Джованні Баттіста Монтіні, майбутнім святим Павлом VI, у співпраці з деякими друзями, у 1950 році вона створила Жіночий орієнтаційний будинок (COF) у Мілані, призначений вітати повій та одиноких матерів з дітьми. Через три роки заснувала Орієнтаційний будинок для звільнених з виправних закладів (КОДІК) для колишніх ув'язнених, а в 1957 році - Братську допомогу (As.Fra.) для колишніх ув'язнених та звільнених із судових притулків, відкривши згодом ту саму справу для психічно слабких і убогих людей. У 1962 році заснувала Асоціацію дружби для людей, які прагнуть допомагати одне одному у своєму духовному житті та готові віддаватись іншим. У цих заходах вона любила повторювати три слова, які стали для неї життєвою програмою: «Розсудливість, передбачення, провидіння». 7 грудня 1959 року отримала золоту медаль за заслуги від Мілана, а в наступні роки отримав різні нагороди та дипломи про заслуги від Міністерства благодаті та юстиції.
У червні 1976 року, під час духовних реколекцій в Ангіарі, Слуга Божа відчула перші симптоми раку кишечника, для чого була оперована 13 грудня 1978 року. Померла у Мілані 11 серпня 1980 році у віці 71 роки.
Слуга Божа героїчно жила доброчесністю віри, яка підтримувала її особливо в найважчі хвилини. Він виховував свої стосунки з Господом через молитву, зокрема любов до Євхаристії та Святого Розарію. Людська рівновага дозволила їй примирити напружене апостольське життя з молитвою та слуханням людей.
Вона героїчно жив чеснотою надії в відданості Божественному Провидінню. Вона була впевнена, що, не зважаючи на перешкоди та невдачі, підтримувати її може лише довіра до Бога. Так було під час хвороби та болю. Люди, які їздили до неї в гості, бачили, як вона до останнього усміхається, покинута Богом, певна Його любові та вічного життя.
Вона не вагалася посвячувати себе на славу Божу і заради спасіння людей, піклуючись як про фізичне, так і про духовне здоров’я. Посмішка та терпіння, з якими вона зустрічала та ставилася до гостей заснованих нею будинків, народжувалася з справжньої любові до Бога та до людства. Любов до Бога насправді була джерелом її невтомної любові до ближнього, у подвійному аспекті: матеріальному, спрямованому на допомогу іншим у повсякденних потребах, та моральному черех підтримку та супровід. Вона любила повторювати: "Кожна душа - це слово Боже, яке не повторюється", і тому його потрібно любити, допомагати йому повернути синівську гідність. То, як вона проявляла доброчинність до свого ближньогоа, характеризувалося розумінням та делікатністю у поведінці, доброзичливістю та витонченістю.
За матеріалами - http://www.causesanti.va/it/archivio-della-congregazione-cause-santi/promulgazione-di-decreti/decreti-pubblicati-nel-2021.html
Немає коментарів:
Дописати коментар