вівторок, 21 січня 2025 р.
понеділок, 20 січня 2025 р.
Ювілей 1700 ліття Собору у Нікеї
о. Яків Шумило, ЧСВВ – Ватикан
Часопис «L`Osservatore Romano» опублікував статтю кард.Раньєро Канталамесси, Чину. Кaпуцин, вислуженого проповідника Папського дому, де він ділиться роздумами про важливість Нікейського Собору для християн різних конфесій та деномінацій. За його словами, цьогорічний ювілей відзначення 1700-ліття Собору в Нікеї спонукає переосмислити основні постулати віри в Ісуса Христа в контексті сучасних викликів для християнства.
Необхідність голосити Божество Христа
На початку чернець-капуцин пригадує причини скликання Собору у Нікеї, пов’язані із вченням Арія, який заперечував, що Христос був Богом. Зокрема, у способі міркування Арій спирався на тогочасну грецьку філософську схему «середнього платонізму», яка включала існування вищого буття, проміжного буття (другий бог, deuteros theos) і створеного буття. «Нікейський собор здійснив катарсис цього міфічного бачення, встановивши єдину горизонтальну лінію на вертикалі буття, яка відокремлює Творця від творіння, рішуче поставивши Слово на місце Творця», – зауважує кардинал Канталамесса, пояснюючи, що Христос, як воплочене між людьми Боже Слово, є істинним Богом.
четвер, 16 січня 2025 р.
Блаженний Джованні Мерліні: безстрашний проповідник Євангелія
У своїй проповіді кардинал, насамперед, підкреслив дар молитви, а також місіонерську діяльність блаженного. В цьому контексті кардинал Семерраро зацитував слова Папи Франциска, який навчає, що «мудрість серця полягає саме в тому, щоб вміти поєднати ці два елементи: споглядання і дію». За словами проповідника, блаженний був особливо наділений даром управління та чеснотою розсудливості, яка є найбільш необхідною для тих, хто має обов’язки керівника. Кардинал зазначив, що «ці аспекти життя і духовності нового блаженного Церква пропонує нам до наслідування».
У Львові в Музеї історії релігії презентація книги «Кравціви. Священича родина»
середа, 8 січня 2025 р.
Презентація книги «Кравціви. Священича родина»
Друге наукове дослідження про священичі родини, здійсне авторкою перша книга - «Габрусевичі. Священича родина». Родини Кравцівих і Габрусевичів рідні по материнській лінії, а їхні діти - це внуки отця Іполита Богачевського поки що тільки від двох дочок, Стефанії та Олени, але вже маємо два Крайових Провідники ОУН: Богдана Кравціва і Івана Габрусевича, ідеологів ОУН, що виховали молоде покоління національної еліти, яку згодом очолив Степан Бандера.