четвер, 16 січня 2025 р.

У Львові в Музеї історії релігії презентація книги «Кравціви. Священича родина»

12 січня 2025 року у Львівському музеї історії релігії презентувала  історико-релігієзнавче дослідження «Кравціви. Священича родина» відома краєзнавиця Надія Мельник. Друге її дослідження із започаткованої авторкою серії про священичі родини (перша книга – «Габрусевичі. Священича родина») базоване на історичних джерелах. Для цього автор дослідила багато архівних матеріалів, зокрема і протоколів допитів, складених польською поліцією та слідчими НКВС, ознайомилася з різними доступними епістоляріями, тощо.

Серед гостей заходу були: парох села Лопушна отець Іван Рій, сотрудник Пресвятої Євхаристії отець Володимир Климюк, голова Місії Постуляції святих УГКЦ отець Полікарп Марцелюк, авторка монографії Надія Мельник, провідний науковий редактор Інституту народознавства НАНУ Марія Горбаль, онучка Стефанії Кравців-Гірної Оксана Гірна, інші.

Проникнутись духом Різдва подарувавши віночок коляд бандуристка Галина Новіцька (Львівська музична академія ім. Миколи Лисенка). А поєднання скрипки і флейти у виконанні подружжя Анатолія (викладач Львівського національного університету ім. І. Франка) і Олени (біолог і біохімік Інституту біології клітини НАНУ) Шупарських створило чарівну атмосферу.

Модератором презентації виступила старша наукова співробітниця Інституту Українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, кандидатка історичних наук Наталія Колб, яка зазначила що душпастирі УГКЦ отримавши освіту богослов'я  у семінаріях і зберігаючи зв'язок з українським культурим середовищем свою працю проводили під девізом З Богом за Церкву і Вітчизну і провадили як молитовно-літургійне життя як також громадсько-суспільну працю для добра руських громад. Родина Кравцівих о. Миколи і Олени з Богачевських були виразом зразкового поєднання традиції сімейного виховання дітей у  християнському і національному дусі.  

Діти отримавши гуманітарну правничу та інженерну освіту в університеті у Львові займали активну просвітницьку позицію тому в час ІІ світової війни родина зазнала втрат і випробувань незмінно зберігаючи вірність служінню українській громаді. Тому родина старшого брата Богдана і Романа громадських діячів  емігрували  до США, а старша сестра Марія одружена з Василем Коссаком були вбиті в СРСР в 1937 р., а Стефанія і Зиновія потрапили у табори ГУЛАГу в Сибірі, а після заслання продовжили виховувати дітей і внуків у дусі вірності ідеї свободи України. 

 Джерело: фейсбук сторінка Львівського музею історії релігії

Немає коментарів:

Дописати коментар