У Львові, в музеї Володимира Патика 23 лютого 2025 року відбулась презентація монографії Тетяни Сабодаш з інтригуючою назвою - «Чи мають право копії жити в музейних збірках?
Тетяна Сабодаш - людина епохи Відродження, видатний музейник і науковець. Понад 40-к років була берегинею одного з найбільших фондосховищ Європи – фондів Музею-заповідника «Олеський замок». Автор чисельних монографій, каталогів, путівників з історії Європейського мистецтва. Вона є сподвижниця Героя України Бориса Возницького.
Тетяна
Олексіївна - виняткова особистість. Її відрізняє неймовірна шляхетність,
фаховість, людяність, чесність і доброта! Вона блискуча у всьому! Людина честі!
Людина-діамант!
Її книги - велетенська титанічна праця, і вагомий внесок в розвиток світового мистецтвознавства. Ці видання поповнили бібліотеки найпрестижніших наукових, музейних та освітніх закладів України, а також Риму, Парижу, Брюсселю, Кракова…
Книга Тетяни Сабодаш «Чи мають право копії жити в музейних збірках?, яку вона скромно назвала «каталог-альбом», насправді є монографією, джерельним дослідженням, яке дає багато відповідей на питання щодо високоякісних копій творів мистецтва. Автор обґрунтовує їх цінність і неповторність,дає мистецьку та історичну інформацію, встановлює їх походження(з яких колекцій); вводить в науковий обіг велику кількість живописних полотен, здійснює їх атрибуцію, надає опис кожного експонату, зокрема місце зберігання, інвентарні номери тощо.Тетяна Сабодаш наводить численні приклади живописних копій різного рівня використання. Так, стверджує автор, копії представлені у кожному музеї, вони відображають культурно-соціальне середовище і є відбитком своєї епохи. Книга розрахована на мистецтвознавців, істориків, викладачів та студентів, на всіх, хто цікавиться культурною спадщиною України.
В
монографії використано матеріали Музею-заповідника «Олеський замок» - відділу
Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.
Зі
знаковою подією - виданням книги, Тетяну Сабодаш прийшли привітати музейники,
науковці, священники, співаки, художники, інтелігенція Львова та його гості.
Оксана
Савіцька - cолістка Львівської національної філармонії; лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів, яку із з оваціями зустрічають світові сцени, виконала для Тетяни
Сабодаш українські народні пісні та колядки під звуки бандури.
Лауреат
Національної премії України імені Тараса Шевченка, скульптор Ярослав Мотика
подарував автору книги скульптуру під
назвою «Я пишу».
В своїй
промові професор Роман Яців - канд. мистецтвознавства, доктор історичних наук, підкреслив виняткову цінність монографії
Тетяни Сабодаш, як взірець методології митецького опису картин і джерела інформації для майбутніх наукових
досліджень.
Автор монографії в розмові призналась, що коли на початку війни ховалась в підвалі від ракет, то брала з собою саме цінне - рукопис майбутньої книги.
Книгу можна буде придбати у книгарнях м. Львова.
п. Галина Корнєєва, Заслужений працівник культури України, канд. іст. наук, (Бельгія)
Немає коментарів:
Дописати коментар