понеділок, 30 жовтня 2017 р.

Кир Йосафат, отці, диякон і сестри Служебниці
27-28 жовтня у Івано-Франківській духовній семінарії священномуч. Йосафата Кунцевича відбувалася ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників
27 жовтня Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Мощич, розпочалася конференція. У Літургії з яким співслужили ректор ІФДС о. Олесь Будзяк, віце ректор о. д-р Андрій Чорненко, віце-ректор ВІФБС о. Єронім Грім, ЧСВВ, голова Постуляційного центру беатифікації УГКЦ о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, ректор Тернопільської семінарії о. Іван Римар, ігумен Івано-Франківського монастиря Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ та настоятель парафії св. Кирила та Методія о. Йосафат Бойко. Прийняли участь брати з семінарій УГКЦ з Тернопля, Львова та Дрогобича та сестри служебниці НДМ на чолі з генеральною настоятелькою Згромадження с. Софією Лебедович, які прибули з Риму, України та з Польщі, адже о. Єремію, сестри вшановують як 
Учасники конференції

духовного засновника їх Згромадження, яке святкує 125 літній ювілей існування. Владика Йосафат Мощич,  наголосив на служіння ближньому: "Христос закликає нас уміти ділитися, допомагати іншим, тим, хто потребує. Справжня любов виявляється у вчинках милосердя. До цього нас закликає Христос своїм прикладом".
Під час Літургії Владика уділив дияконські свячення семінаристу ІФДС бр. Андрію Недоступу, який зголосився їхати на служіння до Казахстану. Владика побажав диякону Андрію щасливого служіння «Цей брат хоче стати хлібом для тих, хто цього потребує, в далекому Казахстані» - а диякон подякував Гсподу Богу і присутнім за молитву, а отцям-настоятелям - за духовний провід та опіку у стінах семінарії.

Доповідь с. Орести Боршовської
Конференцію привітав представники влади і Прикарпатського університету, розпочалось пленарне засідання доповіддю на тему: «Минуле та сучасність Івано-Франківської (Станіславівської) Духовної Семінарії» прот. Олесь Будзяк,  ректор зазначив, що семінарія мала нелегку історію. В час тоталітарного режиму вона була закрита, а згодом, у час незалежності, відбувся період відбудови. Зараз семінарія чудово функціонує і може похвалитися випуском понад 1000 ревних душпастирів. Також виступила з доповіддю «Отець Єремія співзасновник Згромадження Сестер Служебниць НДМ» с. Ореста Борщовська ССНДМ, яка зазначила: «Для всіх сестер постать о. Єремії є дуже особливою, адже він перед лицем загрози життя під час наступу російських військ не залишив сестер у Станіславові і задекларував своє рішення охороняти сестер перед солдатами».
Про місійне служіння о. Єремії розповів  о. Єронім Грім, віце-ректор ВІФБС а о. Полікарп Марцелюк ЧСВВ, Голова Постуляційного центру беатифікації УГКЦ, 
Свідчення про могилу о. Єремії о. Даниїл Сікора ЧСВВ

розповів про арешт, заслання та смерть місіонера василіянина на засланні у Симбірську, Росія. Всі присутні дізналися про подвиг місіонера і проповідника Слуги Божого о. Єремії який жертвою життям скріпив слова місій і проповідей, а о. Полікарп і с. Любомира Надич, постулятор поділилися інформацією про стан його беатифікаційний процесу і заохотили студентів до молитовного почитання о. Єремії і поширенні інформації про Слугу Божого. Свідчення про славу святості, дослідженнями архівних матеріалів  і пошуками могили о. Єремії у Симбірську поділився о. Даниїл Сікора ЧСВВ. На пам'ять учасникам конференції було подаровано пам’ятні блокноти з богословськими думками о. Єремії.

Про шлях служіння та мучеництва архієреїв Станиславівської єпархії доповіли пан Олег Єгрешій, канд. іст. наук розповів про свщмуч. Григорія Хомишина, про Кир про свщмуч. Івана Слезюка розповів о. Віталій Козінчук, доктор філософії, а про свщмуч. Симеона Лукача пан Олег Савчук, канд. іст. наук. Згодом кожен зміг поставити питання доповідачам. Після загальної дискусії відбулась організована екскурсія по Івано-Франківську, і на цьому перший день конференції було завершено.
28 жовтня конференція розпочалася з молитви у семінарійному храмі. Спочатку Утреня, а згодом Божественна Літургія, яку очолив о. Андрій Чорненко. Йому співслужили отці-настоятелі Івано-Франківської семінарії а також отці, які брали участь у конференції. Після Євангельського читання о. Юрій Павлюк, духівник семінарії, розважив над стосунками між батьком та дитиною. Під час Божественної Літургії усі спільно молилися про Божу опіку над учасниками конференції та посіщення Святого Духа, щоб конференція була на Божу славу та на добро Церкви.
Згодом розпочалась праця у секціях. Для проведення секційних засідань були сформовані три секції. Робота у секціях відбувалася наступним чином: спочатку доповідачі висвітлювали опрацьовану тему та представляли бібліографію і під керівництвом модератора групи задавали питання та дискутували. На цих секційних засіданнях учасники мали можливість ще ближче познайомитись з постаттю о. Єремії Ломницького. Праця в групах була інтенсивною та насиченою, адже на кожній із секцій було представлено близько 10 доповідей.
Доповідь про о. Єремію студ. Тиграна Латишева
Першу секцію про покликання, священиче служіння та мучеництво отця Єремії Ломницького модерувала с. Ореста Боршовська СС НДМ, учасники заслухали доповідачів і детально оглянули його життя. Знаковим є те, що першу доповідь мав білоруський студент ІФДС Латишев Тигран, який розповів про діяльність о. Єремії як ректора Станіславівської Семінарії з точки зору Росії  брат оперував фактами з його біографії та вказав на виклик служіння у час окупації: «Я хочу розповісти про діяльність о. Єремії Ломницького з тієї сторони, як його бачили представники російської влади і населення».  Друга секція проходила під проводом о. Полікарпа Марцелюка ЧСВВ, який є головою Постуляційного центру беатифікації УГКЦ. Провідною темою даної секції була остать єпископа Григорія Хомишина, який в час життя і діяльності Єремії Ломницького був правлячим архієреєм Станіславівським.
Обговорення під час конфренції

В часі секційного засідання викристалізувалося основне поле дослідження робочої групи - Українська Греко-Католицька Церква на початку переслідування та особа владики Григорія, який мученицькою смертю засвідчив вірність Церкві та народу. Кир Григорія Хомишина висвітлювали у світлі його архієрейської діяльності по відношенню до плекання віри і моралі народу, до виховання семінаристів у целібаті, до мас-медіа і націоналізму, а головно - у відношенні до о. Єремії Ломницького, адже саме Владика Григорій номінував о. Єремію ректором Станіславівської семінарії.

Учасники третьої секції обговорили постать блаженного Симеона Лукача як взірець для християнського наслідування та пастирське служіння блаженного Івана Слезюка. При тому більше акцентуючи увагу на оточуючі обставини та осіб, які вплинули на формування особистості та на його служіння о. Івана. Ця робоча група була модерована кандидатом філософських наук та викладачем ІФДС п. Олегом Савчуком. Служіння Сименона Лукача та Івана Слезюка, які працювали в один час з о. Єремією Ломницьким було ознаменоване терпінням та боротьбою у часи ІІ світової війни та репресій Церкви радянською владою.
Плідна праця вилилась у цікаву дискусію після секційних засідань, де модератори,

представляючи групові напрацювання, систематизували історичні та богословські дослідження як особи о. Єремії Ломницького, так і цілої історичної епохи та всього його оточення. Відомо, що Господь формував о. Єремію у важкий час переслідувань та підпілля. Але завдяки досконалому послуху Божій волі Українська Греко-Католицька Церква отримала великого світоча віри і приклад для наслідування. На завершення обговорення і підбиття підсумків роботи о. д-р. Андрій Чорненко звернувся з до учасників з подякою за покров Новомучеників під час зустрічі і дух молитви і науки який панував у час конференції і заанонсував наступну – V міжсемінарійну наукову конференцію, яка повинна відбутись у 2018 р. в Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого. Найближчим часом планується публікація матеріалів конференції для ширшого загалу зацікавлених осіб темою Мучеників УГКЦ ХХ ст. на теренах Станіславівщини.
о. Полікарп, ЧСВВ


 Джерело http://osbm.in.ua/news/actual/u-ivano-frankivsku-prokhodyla-konferentsiya-pro-o-yeremiyu-lomnytskogo-chsvv-ta-stanislavivskykh-novomuchenykiv-ugkts/

Немає коментарів:

Дописати коментар