середа, 13 березня 2019 р.

Прощання з провідним знавцем Кир Андрея

З сумом повідомляємо що 11 березня 2019 року відійшла до вічності велика дослідниця і популяризаторка спадщини Праведного  Митрополита Андрея і блаженного священомученика Климентія (Шептицького) 

Оксана Василівна Гайова.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної.
Нехай Милосердний Господь  прийме її у свої обійми та дарує вічний упокій у Царстві Небесному!
Парастас за п. Оксаною Гайовою відбувся 13 березня 2019 року о 17 00 год. в церкві (каплиця біля фірти) св. Архистратига Михаїла монахів Студійського Уставу (м. Львів, вул. Винниченка, 22) Парастас очолить Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор.
Похоронять усопшу у її рідних сторонах в с. Нижній Вербіж, Коломийського району, Івано-Франківської області. Похоронні Богослуження відбулися о 13.00 год. в с. Нижній Вербіж, Коломийського району Івано-Франківської області.
Оксана Гайова народилася 2 вересня 1958 року в селі Нижній Вербіж, Коломийського району, Івано-Франківської області, в родині вчителів. У 1976 році закінчила Коломийську середню школу № 5.
У 1976 – 1981 рр. – студентка історичного факультету Івано-Франківського педагогічного інституту;
Недовгий час працювала вчителем історії в Житомирській області. З листопада 1982 року – працівник Центрального державного історичного архіву України у Львові. У 1998 році очолила сектор релігієзнавства архіву і пропрацювала на цій посаді до останку. Віддавала своїй улюбленій роботі усі сили і час.
На високому професійному рівні підготувала до друку збірники документів та науково-популярні праці: «Пастирські послання Митрополита Андрея Шептицького», «Церква і Церковна Єдність. Документи і Матеріали. 1899­-1944», «Церква і суспільне питання. Документи і Матеріали. 1899­-1944», «Митрополит Андрей Шептицький і греко-католики в Росії, книга 1: Документи і матеріяли, 1899-1917», «Митрополит Андрей Шептицький. Духовні вправи для священиків», «Митрополит Андрей Шептицький і Пласт», «365 днів з великим Митрополитом. Роздуми на щодень» та багато інших видань.
Виступала з науковими доповідями, статтями, оглядами і повідомленнями в Україні та за кордоном. Рецензувала науково-довідкові видання. Брала участь у підготовці багатьох  виставок на релігійну тематику: до ювілейних дат Митрополита Андрея Шептицького, 200-ліття народження о. Маркіяна Шашкевича, 200-ліття народження творця Національного Гімну України о. Михайла Вербицького та інших.
Консультувала представників різних наукових та громадських організацій з питань історії церкви та релігійної думки. Співпрацювала із засобами масової інформації, брала участь у підготовці численних радіо- і телепередач, документальних фільмів на релігійну тематику. Невтомно і наполегливо працювала над вшануванням пам’яті Митрополита Андрея Шептицького.
Організувала першу в Україні виставку світлин, документів і матеріалів, присвячену 125-літтю від дня народження слуги Божого митрополита Андрея, яка відбулася 28 липня 1990 року в приміщенні Центрального державного історичного архіву України у Львові. Автор та головний упорядник ілюстрованого науково-популярного видання «На скелі віри» - першої спроби представити у світлинах і в документах історію розвитку та діяльності Української греко-католицької Церкви крізь призму церковно-богословського вчення й архипастирського служіння митрополита Андрея Шептицького.
Член виконавчого комітету із написання біографічної праці про Митрополита Андрея Шептицького «Любомир Гузар. Андрей Шептицький. Митрополит Галицький (1901-1944)  - просвітник екуменізму».
Автор ряду науково-документальних фільмів, присвячених пам’яті Слуги Божого митрополита Андрея та ісповідника віри патріарха Йосифа: «Як будувати Рідну Хату (2 ч.)», «Світильник Істини», «Зближаються часи…», «Заповіт», «Апостол єдності і віри», «Гора Ясна», «Срібна Земля», «Під Твою милість прибігаємо», «Посвята», «Ціною власного життя», «Крипта: Душі їх у блаженстві перебуватимуть».
Відзначена багатьма нагородами: грамотами та подяками історичного архіву, Державної архівної служби, Львівської Митрополії УГКЦ.

У 2015 році удостоєна почесного звання «Заслужений працівник культури України».
Уклав п. Володимир Кіт, спеціаліст ЦДІАЛ

Немає коментарів:

Дописати коментар