четвер, 21 квітня 2016 р.

21 квітня 2016 р. на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюкарозпочалася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Українська греко-католицька церква у сучасних процесах розвитку українського суспільства (до 420-ліття укладення Берестейської унії, 70-ліття від початку переслідування УГКЦ)».
Керівник Центру дослідження духовної культури Тернопільського національного педагогічного університету Елла Бистрицька зазначила: "Берестейська унія – подія,
яка започаткувала нові історичні процеси, які ми маємо і сьогодні... Бачимо роль, яку відіграла УГКЦ в історії українського народу, є надзвичайно важливою, церква є україноцентричною. Щодо подій 1946 року, то  суспільство  однозначно розуміє, що це був псевдособор. Науковці
 України провели потужну роботу,  відкрили архіви, осмислили документи і дали оцінку тій події. Але штампи і кліше щодо УГКЦ досі не подолані, адже вони пов`язані з державністю».
У с. Мушкатівка Борщівського району цього року планують відкрити пам`ятник священикам, які зазнали репресій з боку тоталітарного режиму повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик. «Цього року виповнюється 70 років з часу Львівського псевдособору, ініційованого комуністичним режимом, який намагався ліквідувати Українську Греко-Католицьку Церкву, - зазначив Юрій Юрик. –  Лише на території Тернопільської області було репресовано й депортовано сотні священиків та віруючих. Багато хто з них так більше й не побачив рідного краю… Та ні тортури, ні заслання не змогли зламати їх віру і волю. Ті, хто вижив, продовжили своє жертовне служіння навіть в нелюдських умовах ГУЛАГівських таборів, у місцях вимушеного поселення, а, повернувшись до отчого дому, – серед спраглих пастирського слова місцевих людей. Відкриваючи такий пам’ятник, ми вшануємо тих, хто гідно ніс свій хрест, не зрадивши Бога й Україну. Та найголовніше  - ще раз  нагадати нашим сучасникам про героїчну боротьбу українського народу за право гідно жити на своїй землі”.

Немає коментарів:

Дописати коментар