пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Житія Новомучеників

Слова з книга Мудрості 3, 6 "Випробувані, як золото в горнилі- об'єднали у назві книги життя сімох блаженних новомучеників. Вінець вірності Богу є плодом їх життя віри та слідування дорогою Заповідей, діл милосердя. 
Кожен хто візьме в руки цю книгу матиме змогу познайомитися з життям блаженних і отримати духовну поживу. У третій книзі на основі свідчень і документів подано життєвий шлях свщмуч. Йосафата Коциловського, єпископа Перемишля, свщмуч. Никити Будки, першого єпикопа у Канаді, а згодом єпископа помічника Львова, свщмуч. Леоніда Федорова, екзарха для Росії, який прийняв служіння у розпал большевицького терору, свщмуч. Петра Вергуна, апост. візитатора українців в Німеччині, свщмуч. Северіяна Бараника, ієромонаха василиянина закатованого у Дрогобичі, свщмуч. Зенона Ковалика, місіонера редемпториста закатованого у тюрмі на Лонцького та свщмуч. Романа Лиска, отця, батька який виховав сім дітей.
Зерно віри у серцях блаженних зародилося з батьківських повчань  про Бога і науку молитви у галицьких родинах, на уроках катехизму вони пізнали правди віри про Пресвяту Тройцю, воплочення Христа, Святі Тайни і надалі саме віра спонукала робити життєві вибори, які їх уподібнювали до Учителя - Ісуса Христа. У своєму свідченні вони втілили слова митрополит Андрея який вказав на богослов'я спільноти святих у посланні про єдність Церкви 1938 р.: Цей спільний празник (Трьох святителів) для кількох святих - це символ тієї єдності, яка лучить святих у небі у благодаті та славі Ісуса Христа, котрому служили і за яким прославилися. Єдність усіх святих у Христі - це велика правда віри, яка має безпосередню звязь із нашим життям і з нашою надією, бо у благодаті Христа Спасителя ми, хоч ще живемо на цьому світі, вже злучені з ними - святими в небі
о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ

Немає коментарів:

Дописати коментар