субота, 29 жовтня 2016 р.

Про мучеників у стінах семінарії блаженних Северина, Якима і Віталія

Семінарія блаж. Віталія, Северина Якима
2-4 грудня 2016 р. Б. у Дрогобицькій духовній семінарії пройде ІІІ Міжсемінарійна науково-практична конференція «Незламні свідки віри християнської. Мучеництво: історія і сьогодення» серед студентів українських греко-католицьких семінарій. Так дрогобицька семінарійна спільнота підтримала ініціативу, яку благословив Блаженніший Святослав, Глава й Отець УГКЦ.
До участі у Дрогобицькій конференції запрошені представники кожної з 7 греко-католицьких семінарій в Україні (Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Ужгородська, Василіянська та Дрогобицька). Крім пленарних доповідей, які виголосять фахівці з біблістики, патристики, богослов’я, духовності, канонічного права та церковної історії, учасники конференції працюватимуть у таких трьох тематичних секціях: Свідчення віри в Святому Письмі та Переданні; Мучеництво та ісповідництво в історії Київської Церкви; Свідчення віри в сучасному світі: кровне та безкровне мучеництво. У планах – публікація матеріалі конференції: пленарних доповідей, виступів в групах та резолюцій. Програма
Крім науково-практичної частини, ІІІ Міжсемінарійна науково-практична студентська конференція включатиме молитовно-пізнавальну складову. В її рамках студенти матимуть змогу спільно помолитися на цілонічних чуваннях з нагоди Празника семінарійного братства Свята Введення в храм Пресвятої Богородиці (яке, до-речі, цього року відзначає своє 15річчя), а також матимуть змогу пізнати м. Дрогобич з його 900-літньою історією та поспілкуватися між собою, щоб таким чином нав'язати дружні стосунки, які стануть їм в нагоді як майбутнім душпастирям. Планується також мистецька частина.
Вибір теми цієї міжсемінарійної конференції зумовлений не тільки тим, що Дрогобицька духовна семінарія носить ім’я мучеників Северина, Якима і Віталія (проголошених блаженними під час візиту папи Івана Павла ІІ до України в 2001 р.Б.), але й тим, що українські семінарії постали чи відродилися саме завдяки мученицькому терпінню і свідоцтву наших вірних, які винесли на своїх плечах підпільну Церкву в часи безбожного режиму Радянського Союзу. Це не тільки данина минулому, але й погляд у сьогодення, адже і у ХХІ ст. багато християн страждають у сучасному світі з огляду на свою вірність Христові. Про сенс і прояви феномену християнського мучеництва варто говорити, адже світові мас-медія це просто замовчують і сучасний світ про це мало знає.
Детальна програма ІІІ Міжсемінарійної науково-практичної конференції «Незламні свідки віри християнської. Мучеництво: історія і сьогодення» серед студентів українських греко-католицьких семінарій буде оприлюднена за кілька днів.
Нагадуємо, що 12 червня 2015 Київська Трьохсвятительська духовна семінарія з благословення Блаженнішого Святослава, Глави й Отця УГКЦ, вперше провела наукову конференцію серед студентів греко-католицьких духовних семінарій в Україні. Друга така конференція відбулася у Львівській духовній семінарії святого Духа 26 березня 2016. 20-літній ювілей Дрогобицької духовної семінарії є доброю нагодою продовжити цю ініціативу, провівши чергову студентську міжсемінарійну конференцію у Дрогобичі.
У 2016 р.Б. Дрогобицька духовна семінарія блаженних священомучеників Северина, Якима і Віталія відзначає свій 20-літній ювілей. З цієї нагоди впродовж 2016-2017 навчального року передбачено ряд заходів. Зокрема, 14 жовтня 2016 відбулася Святкова академія, 15 жовтня 2016 – подячна Архиєрейська Божественна літургія за участю Апостольського Нунція в Україні Клаудіо Гуджеротті, вийшло кілька компакт-дисків, опубліковано ювілейний випуск "Наукових записок ДДС"

Немає коментарів:

Дописати коментар