середа, 19 липня 2017 р.

11–16 липня 2017 р. прощею уже 23 рік йдуть греко-католики Білорусії з Вітебська до Полоцька вшановуючи пам'ять мучеництва як свщмуч. Йосафата, архиєп. Полоцького у Вітебську  (+1623) з рук незєдинених так і п'яти василіян у Полоцьку (+1705) з рук царя Росії Петра І і його солдат. У 2017 р. до прощі долучилося п'ятеро Василіян, які вшановуючи мучеництво співбратів під час прощі ділилися історією Чину та духовним досвідом. 
У неділю ввечері, 11 липня, прочани молилися у підніжжя
Успенської гори у Вітебську, на місці вбивства св. Йосафата. З Вітебська з прочанами вирушив отець Димитрій – Протопресвітер східнього деканату БГКЦ, який і очолив Божественну Літургію, після якої майже сорок учасників з різних регіонів Білорусі, а так само з України і Росії розпочали п'ятиденну прощу. Шляхом з Вітебська – місця мученицької смерті св. Йосафата (Кунцевича) до його катедри – Святої Софіі у Полоцьку долучалися прочани так що число прочан сягнуло ста вірних. 
У цьому році, з благословення Апостольського Візитатора для греко-католиків Білорусі Архімандрита Сергія (Гаєка) покровителем прощі було обрано першодрукаря Біблії у руській мові Францішка Скарину та митрополита Йосифа Вельямина Рутського, а за духовний девіз слова Франциска до видання Білії: "Людям посполитим к доброму научению" День шляху до c. Зарони був спекотним, а тут гостинно прийняли паломників у фольклорному музеї, а на другий день прочани прийшли у містечко Шуміліно, де зупинилися у парафії
Пресв. Богородиці з Фатіми у монастирі Облатів, а далі до Обалі та Гарянах де ночували у школах прочани йшли з піснею та розважаючи над покликанням власним на прикладі свідки віри давніх і сучасних: “страстотерпців” Бориса і Гліба (+1015) – опікунів вірних громади у Полоцьку, свв. Єфросинію і Параскеву Полоцьких, св. Йосафата, Архієпископа Полоцькаго, Полоцьких мучеників – монахів василіяни (+ 1705), блаж. свщмч. Миколая (Чарнецького) - Апостольськаго Візитатора (+1959), екзарха Антона Німанцевича – Апостольського Адміністратора (+1943, Мінськ).
 Субота – 15 липня був днем молитви за померлих, за жертв війни та переслідувань в Україні. Того ж дня коли згадується пятьох Полоцьких монахів василіян, що прийняли мученицьку смерть у соборі Святої Софіі у 1705 р. і тут перед Собором Софії прочани подякували Богу за дар їх мучеництва молебнем до Пресв. Трійці.
Неділя, 16 липня, о 10:30 год. у церкві св. Параскеви Полоцької (Полоцьк, вул. Новасёлаў 70), урочисту Божественну Літургію очолив Апостольський Візитатор для греко-католиків Білорусі архимандрит Сергій (Гаєк) який висловив вдячність за жертвенне служіння священикам і вірним, які уже 24 роки відновляють життя греко-
католицьких парафій у Білорусі. 
На завершення Літургії о. Полікарп, ЧСВВ висловив вдячність за спільну молитву у часі прощі і закликав сябрів (друзів) греко-католиків Білорусії бути вдячними учнями мучеників василіян, яким вірні завдячують сучасну свободу Церкви і побажав єдності у молитві і витривалості у випробуваннях.
Вірні і духовенство скріплені спільною молитвою з якою подолали понад 100 км. шляху дякуючи Богу прощалися один з одним як з рідними адже за цей тиждень дійсно стали однією християнською родиною під покровом мучеників Василіян.
о. Полікарп, ЧСВВ
Більше на http://svjazep.org/index.php?newsid=1847


Немає коментарів:

Дописати коментар