вівторок, 25 липня 2017 р.

Ісповідники віри - новий шлях прослави

Кир Олександр Хіра, Кир Йосиф Сліпий 
11 липня 2017 р. було опубліковано апостольський лист папи Франциска «Немає більшої любові» про жертву життя щодо беатифікації ісповідників віри. Ніхто немає більшої любові від того, хто життя дає за власних друзів (Ів. 15, 13). Лист говорить що гідні особливого вшанування і поваги ті християни що щиро наслідуючи науку і приклад Господа Ісуса Христа, добровільно і свобідно пожертвували життя для інших і витривали аж до смерті у цьому намірі.
 Певно що геройська жертва життя, натхненна і підтримана любов'ю, виражає правдиве, повне і взірцеве наслідування Христа, і тим більше гідне заслуги це що сама спільнота вірних звичайно зберігає вшанування тих хто добровільно прийняв мучеництво крові чи практикували у геройський спосіб християнські чесноти. 
У двох перших артикулах Листа виражена суть нововведень: Артикул 1. Жертва життя це новий випадок шляху беатифікації і канонізації, який відрізняється від випадку мучеництва чи  геройської практики чеснот.
Артикул 2. Жертва життя,  оскільки є дійсною і ефективною для беатифікації Слуги Божого має відповідати наступним критеріям:
а) свобідна і вільна жертва життя і геройське прийняття  з мотивів милосердя певної смерті у короткому часі; що пов’язує жертву життя і передчасну смерть;
б) практика, принаймі у звичайний спосіб християнських чеснот перед жертвою життя і аж до смерті;
с) існування слави святості і знаків, принаймні після смерті (Слуги Божого);
д) необхідність чуда для беатифікації,  яке відбулося після смерті Слуги Божого за його посередництвом.
Фактично лист дозволяє вести шляхом прослави святих -  ісповідників віри, які у час репресій і переслідуваннь залишилися вірні Господу Богу і в утисках склали жертву з власного життя, були готові його віддати і упродовж усього життя практикували чесноти аж до смерті. 
Український переклад з італійської - Текст 
19 липня 2017 в м. Ужгород відбулася урочиста академія присвячена вшанування памяті Слуги Божого о. Августина Волошина. Жертва життя о. Августина є для сучасників видимим знаком Божої благодаті, яка живить життя віри у греко-католицьких громадах на Рахівщині. Доповідь о. Василя Носи про о. Августина Волошина. Текст.
Джерело http://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2017/07/11/0484/01075.html

Немає коментарів:

Дописати коментар