вівторок, 25 липня 2023 р.

Ювілей 2025 комісія збору свідчень про Новомучеників

Папа Франциск з огляду на Святий Рік 2025 своїм листом створив при Дикастерії у справах Святих «Комісію Новомучеників – Свідків Віри», покликану розробити каталог мучеників які пролили кров за Христа протягом останньої чверті століття. Аналогічна ініціатива була реалізована святим Іваном Павлом ІІ в рамках приготування до Ювілею 2000 року.

«Мученики в Церкві є свідками надії, яка випливає з віри в Христа і спонукає до справжньої милосердної любові. Надія підтримує живим глибоке переконання, що добро сильніше від зла, бо Бог у Христі переміг гріх і смерть», – пише Папа Франциск у листі, оприлюдненому 5 липня 2023 року, яка з огляду на Ювілей 2025 року, що пройде під гаслом «Паломники надії», покликана опрацювати каталог «усіх тих, хто пролив кров за віру в Христа та свідчення Його Євангелія». Ця комісія продовжить працю, яку з нагоди Великого Ювілею Двохтисячоліття ініціював святий Іван Павло ІІ, та досліджуватиме свідків віри цієї першої чверті століття.

У своєму листі Святіший Отець зазначає, що «мученики супроводжували життя Церкви» в кожній епосі та є «зрілими і прекрасними плодами Господнього виноградника» також і сьогодні, зрештою, «мучеників у наш час більше, ніж у перші століття». Святий Іван Павло ІІ в Апостольському листі «Tertio millennio adveniente» від 10 листопада 1994 року писав, що потрібно зробити все для того, щоби спадщина хмари «невідомих воїнів великого Божого діла» не була втрачена. Папа Франциск також згадує про екуменічне богослужіння, що зібрало 7 травня 2000 року в римському Колізеї представників Церков і церковних спільнот з усього світу під знаком того, що теперішній Наступник святого Петра називає «екуменізмом крові». «Також і під час наступного Ювілею зберемося на схоже богослужіння», – пише він.

«Метою цієї ініціативи є не встановлення нових критеріїв для канонічного підтвердження мучеництва, а продовження розпочатої пошукової роботи про тих, кого і сьогодні вбивають лише за те, що вони є християнами», – уточнює Святіший Отець, вказуючи на те, що йдеться про подальшу «історичну розвідку, щоб зібрати докази життя, аж до пролиття крові», цих наших братів і сестер. Дослідження стосуватимуться не лише католиків, але пошириться на представників усіх конфесій.

«Навіть у наш час, коли ми є свідками зміни епохи, християни і надалі виявляють, в контекстах великого ризику, життєву силу Хрещення, яке нас об'єднує. Насправді, не мало є тих, хто, незважаючи на усвідомлення небезпеки, яка їм загрожує, виявляють свою віру або беруть участь у недільній Євхаристії. Інші гинуть, намагаючись допомогти бідним через служіння милосердя, піклуючись про тих, кого відкинуло суспільство, плекаючи і поширюючи дар миру і силу прощення. Інші, і як окремі особи, і як групи, є мовчазними жертвами історичних потрясінь. Перед усіма ними ми у великому боргу, і не можемо їх забути» – стверджує Святіший Отець.

За словами Папи Франциска, праця комісії доповнить перелік мучеників, офіційно визнаних Церквою, задокументованими свідченнями в широкій панорамі, в якій «зазвучить єдиний голос» християнського мучеництва. Він також вказує на те, що комісія «користуватиметься активним внеском місцевих Церков, чернечих чинів і згромаджень, та всіх інших християнських реалій, відповідно до критеріїв, які будуть розроблені цією ж Комісією». «У світі, в якому іноді здається, що зло перемагає, я впевнений, що опрацювання цього каталогу, також у контексті наближення Ювілею, допоможе віруючим прочитувати також і наш час у світлі Пасхи, черпаючи зі скарбниці такої великодушної вірності Христові мотиви для життя і для добра», – завершує Єпископ Риму.

Немає коментарів:

Дописати коментар