неділя, 28 грудня 2014 р.

Слава во вишніх Богу, на землі мир людям доброї волі!


Євангелист Лука піснею ангельських хорів вітає родженого у Вифлеємі від Марії Діви - Ісуса Христа. Людей від світу ангелів до Воплочення розділяв гріх, у Воплочені люди звільненні від гріха радіють і піснею ангелів прославляють Дитя яке руйнує владу гріха щоб "об'єднати все у Христі: небесне й земне" Єф. 1, 10.  
У часи коли українське суспільство стоїть перед лицем агресії у Криму і на Сході України по новому розумієш подію Різдвяного перемир'я 1914 р. У першій світовій війні, яка забрала 9 мільйонів солдатських та 7 мільйонів цивільних життів, в передріздвяний час мала місце зворушлива подія, що трапилася на західному фронті цієї війни – Різдвяне перемир'яУ перше Різдво - «великої війни», 25 грудня 1914 року, трапилося щось немислимого й дуже особливого, перервавши жахливу щоденність жорстокого конфлікту: німецькі та британські солдати спонтанно перестали стріляти одні в одних, вийшли з окопів і почали брататися на так званій нейтральній території між лініями укріплень.

вівторок, 23 грудня 2014 р.

Ювілей 25 ліття храму закорінений у ісповіді віри мучеників

Кир Василій Семенюк
Св. Іван ХХІІІ і Кир Йосиф, Рим 1963
22 грудня на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі відбулася Архиєрейська  Літургія з нагоди  празника храму Архикатедри у Тернополі та 25-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля. Літургію_очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, екзарх Луцький кир Йосафат Говера, єпарх Коломийсько-Чернівецький Василій Івасюк та єпископ-помічник Мукачівський Ніл Лущак. Митрополита Василія  вітали цього дня  із подвійним ювілеєм: 40-літтям священичих свячень та 10-тилліттям єпископської хіротонії. Поряд з цим ювілеєм Церква має 75 літній ювілей архиєрейського рукоположення сина Тернопільщини Слуги Божого, патріарха - Кир Йосифа Сліпого. 

середа, 10 грудня 2014 р.

Отець Климентій Шептицький - аристократ, монах, мученик

Свщмуч. Климентій
Дім Олександра Шептицького Лабуні
 11-12 грудня 2014 у Любліні, Польща у  Іституті журналістики і соціальної доктрини була конференція Отець Климентій Шептицький - аристократ, монах, мученик науковці говорили про Унійну Церкву у світлі життя і посвяти родини Шептицьких. Організаторами виступили Фундація роду Шептицьких, Інститут журналістики і суспільної комунікації Католицького університету Любліна, «Культура ліберальна» та Фундація духовної культури Пограниччя.  Доповіді висвітленні життя Церкви і постать свщмуч. Климентія Шептицького, як монаха - аристократа духу та вірного помічника практичної реалізації кроків Кир Андрея Шептицького у зміцненні Руської Церкви. На початку конференції зачитано привітальне слово Блаженішого Любомира (Гузара), а доповіді розпочав проф. Марек Бляза описав генезу розвитку Руської  церкви, її роль у збереженні  візантійської традиції та плеканні цінностей християнства у руському народі. Професор Анджей Ґіль у виступі про Берестейську унію (1596 року) та її наслідки, вказав що Церква вдало відповіла на виклики часу залишаючись вірною цінностям християнства, про УГКЦ та український національний визвольний рух розповів доктор Лукаш Адамський, вказуючи що Церква була виховною силою українського народу, але ієрархи завжди засуджувала терор і насилля. Були зачитані спогади врятованого в Уневі Адама Ротфельда, колишнього  міністра закордонних справ Польщі.