Анонси подій Місії

16-18  серпня 2021 р.  
науково-практична конференція "Мучеництво, практика чеснот жертва життя вибір шляху прослави святим" для Постуляторів, та референтів від єпархій процеси беатифікації вірних і духовенства УГКЦ. Мета -  поглиблення знання практики ведення процесів прослави святих. 
Під час зустрічей розглянемо питання вивчення практики праці історичних комісій та норми Конгрегації у справах Святих у веденні Процесів беатифікації. За попередньою домовленістю запрошений о. Тимотей Феш ЧСВВ, який розповість про практику життя чеснот та о. Юстин Бойко який представить метод Агіографії та публікацію книги докторату Св. Климентій папа Римський. Конференція відбудеться у Львові. Просимо зголошуватись на е майл missiopc@gmail.com

У 2021 р. вшановуємо ювілей 210 ліття (1811-2021) дня народження о. Маркіяна Шашкевича (1811-1943),  душпастиря,  літератора, автора Русалки Дністрової, засновника Руської Трійці.

20 травня 2020 р. запрошуємо на конференцію  присвячену богословській, культурно-просвітницькій, громадській, та формаційно-виховній спадщині Маркіяна та греко-католицьких душпастирів ХІХ – ХХ ст. Галичини. Анонс

27 червня 2001 - 2021 р. 20 ліття беатифікації свщуч. Миколая Чарнецького і 25 тих що з ним та свщмуч. Омеляна Ковча.

Червень 1941-2021  80-ліття ювілею мучеництва блаженних свщмуч. Северіяна Бараника, Якима Сеньківського, Андрія Іщака, о. Миколи Конрада, Володимира Прийми, о. Зенона Ковалика.

22 травня 2020 р. о 15.00 год. лекція проф. Є. Спедікато щодо ведення  процесу щодо чуда як остаточний крок прослави Слуги Божого шляхом геройської практики чеснот чи шляхом жертви життя блаженним, або канонізації блаженного мученика святими у Католицькій Церкві.
Праведних, мучеників Католицької Церкви, які були проголошенні блаженними для проголошення святими потрібно визнання факту надприродного заступництва. Лекцію Є. Спедікато можна переглянути у You Tube
https://youtu.be/uL29WJ25eD0 

Лекція монс. Роберта Сарно https://www.youtube.com/watch?v=Hp4h6XY4fQ8&t=117s
12-18 серпня 2019 р. у смт. Брюховичах у ВІФБС, Широка 6 матимемо школу Агіографії у темі "Літургійні джерела культу святих", лектор проф. Вінченцо Руджеррі, ТІ, Східний інститут, Рим та  о. Юстин Бойко, Літургійні служби св. Климента папи Римського. Лекційний курс буде поєднаний з текстуальним палеографічним аналізом документів та ознайомленням з митецькою іконографічною збіркою Національного музею. Просимо зголошуватися Постуляторів та дослідників історії УГКЦ.

9 червня 2017 р.  9.30 год. науково-практична конференція Постуляторів, та делегатів від єпархій де ведуть або починають процеси беатифікації вірних і духовенства УГКЦ. Мета -  поглиблення знання практики ведення процесів прослави святих. Під час зустрічей розглянемо питання вивчення практики праці історичних комісій та норми Конгрегації у справах Святих у веденні Процесів беатифікації. За попередньою домовленістю запрошені співпрацівники Конгрегації, конференція буде проведена у Львові, у приміщенні УКУ, вул. Свенціцького, 17, семінарійна кімната ім. Ірини Шипули.  Програма  

З 30 травня по 11 червня 2017 р. у Львові відбудуться творчі зустрічі, майстер-класи, мандрівки для двох сотень молоді України у рамках митецького форуму "Золотий мольберт" присвяченого  вшануванню Кир Андрея Шептицького. Школярі і молодь з міст і сіл Львівщини, Луганщини і Донеччини зустрінуться щоб познайомитись з життям і творчістю митрополита Кир Андрея, який провадив Церкву серед військових лихоліть поч. ХХ ст. 30-31 травня на форумі діти виконають розпис панорами "Ангеле- хоронителю мій" біля собору св. Юра, а 1 червня о 10.00 год. у соборі св. Юра молитвою Молебня до Пресв. Богородиці  при мощах праведного Кир Андрея, молодь попросить заступництва Господа Бога для творчої праці метою, якого є виразити через малюнок руками дітей їх прагнення єдності, миру і злагоди для сімей України. Молодь чекають майстер-класи в коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. І. Труша, відвідини Національного музею, екскурсії Львовом та монастирями Крехова, Унева, Гошева. Деталі 

15-16 травня 2020 р.  проща Родин до дня Матері у 118-ті роковини смерті Софії матері Кир Андрея 40 км. шляху з Рудок до Прилбич прочани посвятять молитві за злагоду у родинах.

Роман-Марія-Александр
Розпочнемо прощу у суботу о 9.00 год. Літургією у греко-католицькому храмі Пресв. Євхаристії у Рудках, завершимо подячною Літургією о 12.00 год. у с. Прилбичі.
Маршрут 15 травня субота м. Рудки-Вишня-Дубаневичі-Шоломиничі-Родатичі, ночівля (27 км.) і 16 травня у неділю Тучапи-Мужиловичі-Прилбичі (13 км.). Контактна інформація і реєстрація - missiopc@gmail.com о. Полікарп, ЧСВВ

У 2021 році можна передплатити часопис «Артклас», на базі якого виходить наукова праця про Кир Андрея Шептицького - «Мойсей українського духа й культури» на 2015 р. можна передплатити у будь-якому поштовому відділенні міста чи села.  індекс передплати09636 
У двох числах буде опубліковано: перша книга "Вселенська постать Митрополита Андрея" на основі архівних документів, монографій, наукових досліджень життя й  багатогранної місійної, екуменічної, благодійної та пастирської діяльності Митрополита Андрея. Книга ілюстрована портретами українських Митрополитів з їх життєписом, живописними творами Митрополита Андрея та його матері графині Софії, скарбами образотворчості зі збірки Національного музею у Львові ім. А. Шептицького. 
Книга 2. Роль Митрополита Андрея у розвої національної культури і державності У виданні використані наукові праці, монографії вчених і дослідників. Книга ілюстрована шедеврами українського мистецтва з фондової збірки ЛНМ, художньо-меморіального музею Олекси Новаківського та приватних збірок, творами учнів Олекси Новаківського і художниками, які були дорогі серцю Митрополита. На перше півріччя ціна: 123грн х 2 = 246.00 грн.
Деталі http://artklass.lviv.ua/index.php
«Шлях до свободи!», в УКУ, Львів вшанування легалізації УГКЦ на основі зібраних спогадів, свідчень поглянемо з перспективи 25 років на постаті ініціаторів легалізації Церкви та долі духовенства і мирян які у часі переслідування залишилися вірні Христу.
Для обговорення висвітлено теми:
 Пам'ять ісповідників віри – фундамент витривання Церкви та її легалізації.
 Церква і Держава.
 Внесок Чинів і Згромаджень у легалізацію УГКЦ.
 Комітет захисту УКЦ програмно-ідеологічні засади, зміст, форми та методи діяльності.
 Роль єпископату в Україні й у діаспорі у відновленні інституційних структур Церкви.
 Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Канада, США – світовий резонанс
 Роль Апостольського престолу
В рамках конференції відбудеться презентація книг:
 “Лесів Ярослав. СНІГ БЕЗ ҐРАТ: Поезія, епістолярій, публіцистика, спогади, документи” / Упор. Орина Сокульська.
 Ілюстровані буклети Інституту Історії Церкви до виставки “До світла Воскресіння крізь терни катакомб” німецької й англійською мовами. Видано збірник  "Правда визволить" http://missiopc-shop.webnode.com.ua/tovari-1/

Додаткову інформацію можна отримати за тел.: +380322354689, e-mail: missiopc@gmail.com та на інтернет ресурсах: www.missiopc.blogspot.com, www.ichistory.ucu.edu.ua
Коротка хронологія подій.

4-6 червня 2021 р. о 10.00 год. Літургією у родинному селі Кир Андрея у с. Прилбичах плануємо триденну пішу прощу Слідами віри Кир Андрея до 130 річниці вступу митрополита Кир Андрея Шептицького до монастиря отців Василіан у Добромилі.  Час прощі - призадума над власним життям у світлі покликання кир Андрея. Деталі  https://dl.dropboxusercontent.com/u/81922186/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B0%2030.05-1.6.2014.pdf



Звіт Прощі Родин 2014
Цариця Бескид, Рудки
Храм Пресв.Євхаристії, Рудки
10-11 травня 2014 р. з Рудок до Прилбич прочани   вшановуючи 70 річницю смерті Кир Андрея і 110-ті роковини смерті його матері Софії пройшли 40 км. шляху. Маршрут  субота м. Рудки-Вишня-Дубаневичі-Шоломиничі-Добряни-Вовчухи-Родатичі, ночівля (27 км.) і у неділю Тучапи-Чорнокунці-Мужиловичі-Прилбичі (11 км.). 

Почали прощу о 9.00 год. Св. Літургією у храмі Пресв. Євхаристії у Рудках. Транспорт зі Львова це ел. поїзд з Приміського вокзалу зранку о 6.44 год. який є у Рудках о 8.05 год. Після Літургії сніданок і реєстрація, молитва на початок прощі перед іконою Богородиці покровительки Бескид у римо-кат. храмі (поряд), де була хрещена Софія. 
Перед виходом речі для ночівлі (підписані спальник, керимат) віддаємо о. Михайлу який машиною їх відвезе у с. Родатичі у школу, де буде ночівля. З собою - молитвенник, тарілка, горнятко і дощовик, ми взуті у зручне взуття і готові до всякої погоди. 
У Вишні відвідали родинний дім Олександра Фредро та кімнату музей, впродовж маршруту молитва та пісня (окремого пісенника немає)  заходили у храми, де співали Христос воскрес, молилися в Шоломиничах Вечірню, а в Родатичах Молебень до Богородиці. Нічліг у спортзалі школи у Родатича, де в столові мали вечерю.
 У часі прощі у групах Софії, Кир Андрея, свщмуч. Климентія будемо роздумувати над життям покровителя гурту, зокрема по словах Софії, Кир Андрея і свщмуч. Климентія, які є у пам'ятці паломника.

На пам'ятному образочку для дітей  графиня Софія того дня вписала  такі слова: «Хай діти ціле життя пам'ятають, що одинокою молитвою матері в тім дні було, щоб цей дім, щойно з таким великим трудом поставлений, запався радше і зник зараз, ніж щоб колись переховував у собі образу Бога – радше смерть, ніж гріх, мої найдорожчі діти. Бог з Вами – Софія Шептицька». Запрошуємо до призадуми над покликанням сучасних родин.

Сучасне приміщення Нацмузею
13 грудня 1913 року митрополит Галицький Андрей Шептицький урочистим актом передав Національний музей у Львові українському народові. Цей музей- як зауважив Ігор Кожан, директор,  - зберігає культурний генофонд українців. «Національний музей у Львові є найбільшим музеєм в Україні і світі, який зберігає пам'ятки національної культури» Цей ювілей, за його словами, мав би стати подією номер один в культурному житті України. 
4 вересня, 16.00 – в Національному музеї у Львові відкриють виставки: «Пам’яті Андрея Шептицького», «Покров пресвятої Богородиці: твори XV-XIX століття зі збірки Національного музею у Львові ім Андрея Шептицького».   За матеріалами http://galinfo.com.ua/news/140741.html

  

24 червня 2012 р. о 18.00 у Львівській обласній філармонії відбулася урочиста академія присвячена блаженним Новомученикам УГКЦ. 

Заслужена академічна капела України  "Трембіта" виконала музичний твір Ендрю Вебера Ллойда - Реквієм.

 

Владика Кир Михаїл Гринчишин, голова Місії «Постуляційний Центр беатифікації й канонізації святих» УГКЦ, подякував за дар життя, 60 років з якого він посвятив праці для добра Церкви як священик.


Ювіляра привітали Кир Ігор Возняк, митрополит і архиєпископ Львівський вручивши медаль Апостольського Престолу як нагороду за труди для добра вірних УГКЦ.


Завершальне слово було надане голові обласної адміністрації п. Михайлу Костюку і меру міста Львова. Урядовці подякували Кир Михаїлу за культурно-просвітницьку працю на благо народу України.

Немає коментарів:

Дописати коментар