вівторок, 19 листопада 2024 р.

«Коли святі та блаженні є відповіддю на життєві виклики» - кардинал Марчелло Семераро

Ексклюзивне інтерв'ю з кардиналом Марчелло Семераро, префектом Дикастерії у справах святих, з нагоди урочистості Всіх Святих з акцентом на блаженних Карло Акутіса та Сандру Сабатіні, які надихають сучасну молодь.

Прослава преподобної Йосафати Гордашевської

Звичайно, ми свято зберігаємо у пам’яті теплі і світлі спогаді про рідних, особливо батьків, які огортали нас своїм теплом і турботою. У Церкві протягом віків викристалізовувалася традиція вшанування пам’яті попередників, «батьків у вірі», які звершили власний шлях наслідування Христа (sequela Christi). І від 2001 року коли її проголосив блаженною св. Іван Павло ІІ 20 листопада спогадуючи її день народження в монастирях і храмах УГКЦ на Літургії вшановуємо преподобну Йосафату.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Віддали своє життя заради Христа і Церкви – мучениками двох албанських священників

В суботу, 16 листопада 2024 року, Префект Дикастерії у справах визнання святих кардинал Марчелло Семераро під час Святої Меси в катедральному соборі в місті Шкодері (Албанія), проголосив блаженними мучениками Католицької Церкви двох албанських священників: Люїджа Паліча, священника Ордену Братів Менших, та Джона Ґазуллі, дієцезіального священика.

Вшановувати місцевих святих та свідків віри заохочує Папа

У суботу, 16 листопада 2024 р., опубліковано Лист Папи Франциска щодо спогадування в місцевих Церквах своїх святих, блаженних, праведних і слуг Божих. Святіший Отець закликає дієцезії до конкретних ініціатив вшанування пам’яті тих учнів і учениць Христа, які позначили місцевий християнський шлях й духовність.

Відзначаючи важливість свідчення віри багатьох людей, Святіший Отець закликав місцеві Церкви до пізнання їхнього чеснотливого життя та їх щорічного вшанування на свято посвячення Латеранської базиліки святого Івана в Римі.

середа, 13 листопада 2024 р.

Мощі святого Йосафата парафії в Ізмаїлі передав владика Михайло Бубній

10 листопада парафія Святого священномученика Йосафата Кунцевича УГКЦ в Ізмаїлі відзначила престольний празник. Урочисте Богослужіння очолив екзарх Одеський владика Михаїл Бубній. Він благословив і передав парафії на постійне зберігання ікону з мощами Святого священномученика Йосафата Кунцевича.

На Літургії разом із владикою співслужили настоятель парафії о. Володимир Жук, синкел у справах монашества Одеського екзархату о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, та канцлер екзархату о. Петро Маковецький.

У базиліці Святого Петра в Римі вшанували пам’ять священномученика Йосафата

12 листопада в базиліці Святого Петра у Римі помолилися Божественну Літургію з нагоди празника священномученика Йосафата Кунцевича. Моління очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Із владикою Діонісієм співслужили о. Роберт Лисейко, протоархимандрит Чину святого Василія Великого, владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, о. Луїс Касіяно, ректор Української папської колегії святого Йосафата, та представники духовенства Василіанського чину й Апостольського екзархату.

Служіння отця Артемія Цегельського у світлі любові святого Йосафата

На парафії святого Йосафата є ще трохи людей, які пам’ятають молоденького (32 роки), відданого служінню священика отця Артемія Цегельського, якого в 1945 році запросив ректор Духовної семінарії о.др. Йосиф Сліпий зі Стрия до Львова для створення музичного життя семінарії, одночасно даючи йому постійне місце праці і проживання на парафії св. Йосафата (колись Замарстинівська вулиця 100).

Недовго служив молодий священик в каплиці на Замарстинівській. Недовго проживали в скромній хатинці з їмостю Мартою і трьома маленькими дітьми. 1946 рік став роком ліквідації УГКЦ. Отець Артемій зробив свій вибір як і його батько отець Ігнатій. Його забрали просто з Літургії 17.І.1946 р. Люди бігли за машиною, яка відвозила їх отця в тюрму на Лонцького, а він просив уже з вантажівки: «віднесіть Святі Тайни до костела отцям капуцинам, щоб не були зневажені, заховайте речі з церкви, моліться». Прийшли отці капуцини, згадує їмость Марта, забрали чашу з Святими Тайнами і люди плачучи відпроваджували їх аж до костела. За відмову співпраці з окупантом і відступити від віри батьків обидва, батько і син, одержали по статті 54-10а. Вони зробили свій вибір, за який заплатили тюрмою, каторгою, приниженням і безправністю, засланням в сибірські ліси Воркути, Печори, Інти.

понеділок, 11 листопада 2024 р.

11-14 листопада в Римі конференція Дикастерії справ святих

 «Немає більшої любові. Мучеництво і жертва життя». Це тема конференції, організованої Дикастерією у справах святих, яка відбудеться в патристичному інституті Августиніанум у Римі з 11 по 14 листопада.

Реальність мучеництва продовжує бути актуальною, ніж будь-коли. Намір конференції полягає в тому, щоб глибше заглибитися в цю реальність у контексті ХХІ століття. Інша сфера дослідження стосуватиметься нової справи про справи беатифікації та канонізації жертви життя Папи Франциска від 11 липня 2017 року.

Робота конференції відкривається в понеділок, 11 листопада, після обіду промовою «Більша любов: давати життя» (пор. Ів. 15, 13) і доповіддю «Мучеництво в житті Церкви».

четвер, 7 листопада 2024 р.

Ювілей – нагода замислитися над надією в час війни

Ватиканське видавництво підготувало збірку роздумів Папи Франциска про надію на основі проповідей і катехиз. У передмові Святіший Отець заохочує вчитися пізнавати знаки надії, відкриваючи те, скільки добра існує в світі.

«Ювілейний 2025 рік, Святий Рік, який я хоxe присвятити темі “Паломники надії”, є сприятливою нагодою для роздумів про цю фундаментальну і вирішальну християнську чесноту. Особливо в такі часи, як ті, в яких ми живемо, коли фрагментарна третя світова війна, що розгортається на наших очах, може спонукати нас до похмурої зневіри і неприхованого цинізму», – пише Папа Франциск у передмові до книги «Надія – світло серед ночі». Йдеться про збірку роздумів Святішого Отця про надію, якою він протягом понтифікату ділився у проповідях та катехизах. Її видавництво Ватикану підготувало на порозі Святого Року, посвяченого надії.

Пам’ять митрополита Андрея Шептицького вшанували в Римі

Нещодавно в соборі Святої Софії в Римі відбулася Панахида з нагоди 80-річчя відходу до вічності митрополита Андрея Шептицького. Богослужіння очолив о. Дмитро Кудін, віцеректор прокатедри, у співслужінні з о. Андрієм Пеленським.

Виголошуючи проповідь, о. Дмитро Кудін пригадав вірним духовні настанови митрополита Андрея, зокрема про заклики до єдності, молитви, ощадливості та християнської любові.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

Спектакль про владику Василія (Величковського) у храмі Вознесіння Господнього

3 листопада у храмі Вознесіння Господнього УГКЦ, що у Львові на вул. Широкій, 81а, відбулася вистава про життя і діяльність блаженного священномученика Василія (Величковського).

«Сьогодні за участі нашої молоді відбувся неймовірний захід – Виступ про життя і діяльність бл. Василія Величковського, мощі якого є у нашому храмі», – зазначили у повідомленні.

«Кубок Зарицького»: у Львові відбувся футбольний турнір між командами вівтарників

На львівській парафії святого Василія Великого УГКЦ (Рясне-2) відбувся перший футбольний турнір між Вівтарними дружинами «Кубок Зарицького». Участь в змагання взяло вісім команд, шість з яких зі Львова.

Змагання присвятили блаженному священномученику УГКЦ Олексієві (Зарицькому), день пам’яті якого Церква вшановує 30 жовтня. Дітям розповіли про постать мученика та заохотили до здорового й активного способу життя. Участь у турнірі взяли вісім команд – шість зі Львова, а також по одній з Брюховичів та Новояворівська.

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Праведний митрополит Шептицький — це великий святий сучасності нашої Церкви

Андрея Шептицького можна назвати першим Львівським митрополитом глобального виміру. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму традиційному відеозверненні в 142-й тиждень великої війни, — тиждень нових злочинів росії проти людяності: крові, смертей, вогню та інших лих, які ворог приніс на нашу мирну українську землю.

Предстоятель відзначив, що кожного Божого дня, щоночі російська зброя атакує Україну: «Цього тижня не було такої ночі, коли б російські ракети, дрони, керовані авіабомби не несли смерть на наші мирні міста і села».

Святі – це свідки світлих шляхів, які можливі також і для нас

Про святість як про Божий дар і як нашу відповідь на Його пропозицію говорив Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками в урочистість Усіх святих.

«Сьогодні, в урочистість Усіх святих, Ісус в Євангелії проголошує посвідчення особи християнина – Блаженства, що є також дорогою святості», – сказав Папа Франциск, промовляючи з вікна Апостольського палацу до римлян, паломників і туристів, які у п’ятницю, 1 листопада 2024 р., зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній». Як зауважив Святіший Отець, в блаженствах Ісус показує нам шлях любові, яким Він перший пройшов, ставши людиною, і який для нас є одночасно Божим даром і нашою відповіддю.

четвер, 31 жовтня 2024 р.

«Святці зі Святоюрської гори» у Львові вшанують пам’ять двох великих пастирів УГКЦ

У львівському храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа духовно-мистецькою програмою відзначать роковини відходу до вічності патріарха Йосифа (Сліпого) та митрополита Андрея (Шептицького).

Духовно-мистецька програма «СВЯТЦІ ЗІ СВЯТОЮРСЬКОЇ ГОРИ» приурочена до 40-річчя відходу у вічність патріарха Йосифа та 80-річчя відходу у вічність митрополита Андрея, що виповнилися цього року. 

80-ті роковини відходу до вічності митрополита Андрея вшанують у Прилбичах

З нагоди 80-ліття відходу до вічності митрополита Андрея родинне село Шептицьких запрошує до спільної молитви та створення «Саду перемоги».

1 листопада 2024 року, всі охочі зможуть відвідати історичні місця, де народився і провів перші роки життя видатний церковний діяч і Глава УГКЦ митрополит Андрей (Шептицький). В усипальниці родини Шептицьких відбудеться панахида, пізніше гості урочистості молитимуться Літургію у парафіяльному храмі, дізнаються про життя владики Андрея, а відтак висядять «Сад перемоги», приурочений цій даті. Відвідавши Прилбичі, можна також побувати в музеї Шептицьких, де зібрано чимало родинних артефактів та особистих речей митрополита Андрея.

Апостол Сибіру – вшанували пам’ять блаженного Олексія Зарицького

Цієї середи, 30 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбувся молитовний вечір, присвячений вшануванню пам’яті блаженного священномученика Олексія Зарицького. У рамках програми віряни зібралися на молебень та Божественну Літургію, яку очолив отець Назар Мицко. У співслужінні взяли участь о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Михайло Брик, о. Роман Носик та о. Іван Кшебет.

У своїй проповіді отець Назар нагадав вірним, що піст є способом підготовки людини до великих християнських свят. Він акцентував, що «піст не обмежується тільки відмовою від їжі, але передбачає внутрішню зміну, яка наближає людину до Бога через молитву, добрі справи та любов до ближніх. Особливо актуальним є заклик до посту та молитви в часі війни, коли наша Церква запрошує вірян молитися за мир та перемогу для України».

«Святі – наші найкращі приятелі» владика Ніл Лущак очолив чування у Старуні

У вівторок, 29 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели традиційні молитовні чування. Очолив моління єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії – владика Ніл Лущак, який вперше побував на Батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача.

На спільну молитву зібралися тисячі прочан, які прибули із різних куточків Прикарпаття і, навіть, Закарпаття, а також спільнота Івано-Франківської духовної семінарії свщмч. Йосафата. Як і раніше, ми продовжуємо молитовні стояння за мир в Україні, усіх наших захисників та захисниць, волонтерів, медиків та усіх, хто страждає внаслідок несправедливої війни в Україні.

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Пам’яттєвий фокус-форум «Я, Шептицький» відбудеться у Львові

1 листопада в Українському католицькому університеті у Львові відбудеться пам’яттєвий фокус-форум «Я, Шептицький», присвячений 80-й річниці з дня смерті духівника та провідника українського народу – митрополита Андрея Шептицького.

Маючи духовний сан, митрополит був вмілим культурним дипломатом, вправним підприємцем, щедрим меценатом, етнархом. «Сповняючи обов’язки любові до ближнього, приставав я з моїми вірними у справедливих національних прагненнях, роблячи себе всім для всіх, щоб їх спасти; обороняв я їх також перед несправедливостями», – писав Шептицький.

Мощі Пратулинських мучеників передали до собору Святого Миколая Чудотворця в Харкові

Катедральний собор святого Миколая Чудотворця у Харкові отримав мощі Пратулинських мучеників. Мощі, а також мощевик було передано владиці Василію, екзарху Харківському стараннями керівника Бюро УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів і сект Анни Боднар та її родини. 23 жовтня Владика Василій та духовенство екзархату відслужили у соборі молебень, а також усі присутні приклались до мощей. Відтепер щомісяця 23 числа у храмі служитимуться моління за заступництвом блаженних.

2024 рік є ювілейним для Пратулинський мучеників, адже минає 150 років від дня їхнього подвигу вірності Богові до смерті.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Пратулинські мученики: мощі вперше виставили для почитання в Одесі

На парафії Вознесіння Господнього УГКЦ в Одесі урочисто вперше виставили для молитовного почитання мощі Пратулинських мучеників.

З благословення екзарха Одеського владики Михаїла Бубнія, такі мощі отримали 8 парафій Одеського екзархату: Парафія Вознесіння Господнього в Одесі, парафія Святого Архистратига Михаїла в Одесі, парафія Покрови Пресвятої Богородиці в Миколаєві, парафія Різдва Івана Хрестителя у Кропивницькому, парафія Всіх Святих Українського Народу в Южноукраїнську, парафія Святих Верховних Апостолів Петра і Павла в Південному, парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Зеленівці, парафія Святого Миколая Мирликійського в Сонячному Херсонської області.

середа, 23 жовтня 2024 р.

Папа Франциск проголосив нових святих Католицької Церкви

У неділю, 20 жовтня 2024 року, коли Церква відзначала Всесвітній день місій, Папа Франциск очолив Cвяту Месу на площі Святого Петра у Ватикані. На початку Євхаристійного богослужіння він канонізував 14 блаженних, одинадцять з яких – мученики, а також священник і дві черниці, засновники чернечих родин.

Книгу про патріарха Любомира Гузара презентували у Тернополі

8 жовтня 2024 року на парафії УГКЦ Матері Божої Неустанної Помочі (бульвар Данила Галицького) міста Тернопіль відбувся вечір, присвячений пам’яті кардинала Любомира Гузара. Під час заходу відбулася презентація книги «Християнський гуманізм у пастирському вченні кардинала Любомира Гузара», автором якої став ієромонах-редемпторист, ігумен монастиря МБНП у м. Тернополі о. д-р Віталій Котик.

Видання робить акцент на аналізі книг, висловлювань, листів, послань, інтерв’ю та виступів Блаженнішого Любомира, висвітлено їх узгодженість із вчинками Святця, що стає для читачів джерелом натхнення, аби наслідувати цінності, якими жив цей великий церковний і суспільний діяч нашого часу.

Особу святого папи Івана Павла ІІ вшанували у Старуні

У вівторок, 22 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня, відбулося урочисте почитання особи святого Папи Івана-Павла II.

Рівно 46 років тому, польський кардинал Кароль Войтила був інтронізований на Престол Святого Петра, тому саме цього дня у всьому світі вшановують його постать і надихаються прикладом його святості. Про це пише інформаційний центр відпустового місця.

Вечірня програма розпочалася з акафіста до святого, щоби просити його заступництва на Небі за наш народ. Опісля відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Володимир Лукашевський разом зі співслужителями о. Романом Дармограєм та о. Богданом Веприком.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Мощі Пратулинських мучеників передали на парафії

21 жовтня 2024 року в стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата передали ще 8 парафіям мощі Пратулинських мучеників. Їх зустрів владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Також, цього дня мощі передали й для парафій Бучацької та Мукачівської єпархій.

У храмі духовної семінарії звершили молитву до Пратулинських мучеників, а опісля цього владика Микола Семенишин звернувся до священнослужителів: «Сьогодні в цьому семінарійному храмі маємо дуже гарну, і я б сказав історичну подію, бо ми отримаємо мощі святих мучеників Пратулинських, для їх вшанування у нашій Івано-Франківській архиєпархії, а також у Мукачівській та Бучацькій єпархіях. Я щиро дякую вам, дорогі отці, за те, що ви прибули сьогодні до цього храму й зголосилися прийняти мощі та розповсюджувати набожество до наших українських мучеників».

«Просвітитель, місіонер та святий», — Глава УГКЦ про Велямина Рутського на конференції у Римі

16 жовтня Блаженніший Святослав взяв участь у конференції, присвяченій постаті митрополита Йосифа Велямина Рутського (1613–1637), яка відбувається в Папському Григоріянському університеті в Римі. Глава УГКЦ вказав на просвітницький та місійний внесок митрополита Рутського у життя Київської Церкви.

«Без сумніву митрополита Рутського можна назвати великим наслідником київських митрополитів. Він зумів перейняти мудрість Київської Церкви — свідка ще неподіленого християнства. Він був великим реформатором монашества, великим просвітителем і вихователем не лише духовенства, але й молодого покоління загалом, а також великим місіонером, який дбав про поширення християнської віри на теренах Угорської імперії, щойно визволеної від мусульман», — розповів Блаженніший Святослав.

Пам’ять блаженного отця Романа Лиска молитовно вшанували у Старуні

14 жовтня 2024 року в межах молитовної програми у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, відбулося вшанування пам’яті блаженного священномученика о. Романа Лиска.

Вечір розпочався Молебнем до новомученика, щоби прибігти до Господа зі своїми проханнями та подякою за заступництвом блаженного. Опісля вірні взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив о. Олег Федак.

Пам’ять святого Івана Павла ІІ вшановує Католицька церква

22 жовтня Католицька церква вшановує пам’ять святого Івана Павла ІІ. Одного із найвідоміших понтифіків сучасності і тепер можна «зустріти» у багатьох львівських локаціях.

Іван Павло II (Кароль-Юзеф Войтила) — 264-й Папа Римський, перший в історії папа-слов’янин, а так само перший папа-неіталієць з часів голландця Адріана VI, що служив з 1522 до 1523 року. Поет, поліглот, актор, драматург, педагог, філософ історії, феноменолог, містик і представник християнського персоналізму.

На батьківщині патріарха Йосифа Сліпого презентували книжку «Запах суниць»

13 жовтня 2024 року в Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» (ММК), що в Заздрості на Тернопільщині, відбулася презентація нового видання про патріарха Йосифа Сліпого «Запах суниць». Книжку представила авторка, внучата племінниця блаженнішого Йосифа, Любов-Ольга Двуліт.

Книжка «Запах суниці» — це спогад, що переносить читача на кілька десятиліть назад, щоби збагнути велич і гарт духа ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого. Її написано на основі особистих спогадів, матеріалів сімейного архіву та документів Галузевого державного архіву КДБ.

«5 кроків до Шептицького» УМХ запрошує молодь пізнати ближче постать митрополита

Упродовж жовтня, з нагоди 80-ї річниці переходу до вічності праведного митрополита Андрея Шептицького, молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» запрошує осередки УМХ по всьому світі, а також молодіжні спільноти Української Греко-Католицької Церкви взяти участь в ініціативі «5 кроків до Шептицького».

Мета ініціативи — спільнотно наблизитися до особи митрополита Андрея, а з ним — до Христа, зробивши 5 простих кроків, що допоможуть ближче пізнати особистість, а також душпастирську діяльність Мойсея українського народу.

вівторок, 8 жовтня 2024 р.

Праведному митрополиту Андрею Шептицькому освятили пам’ятник покровителю міста Шептицький

У неділю, 6 жовтня 2024 року, на парафії Пресвятої Богородиці Владичиці України у м. Шептицький відбулася урочиста та історична подія – посвячення пам’ятника праведного митрополита Андрея Шептицького.

З нагоди цієї події Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпарх Сокальсько-Жовківський Кир Михаїл Колтун.

Після читання Євангелія єпископ виголосив проповідь у якій наголосив, що ми хочемо поріднити наше життя з життям праведника і з життям міста: «Ми мусимо знати історію, щоб втішатися нашими провідниками, зокрема Митрополитом Андреєм». Також Владика зазначив, що ця назва міста принесе із собою духовні цінності, яких навчав митрополит.

«Сьогоднішнє Євангеліє каже нам любити Бога понад усе, а ближнього свого, як себе самого. Бог створив світ і став живим єством, щоб ми з нього брали життя. Це все є для нас добром, яким ми повинні ділитися. Адже ніхто у світі не є сам від себе, а всі пов’язані одні з одними.» – йдеться у проповіді владики.

Ювілей 140 ліття конференція для освітян «Шляхом віри та служіння блаженного Миколая Чарнецького»

Освітній Центр Дзеровича запрошує освітян на конференцію конференцію з нагоди Року бл. Миколая Чарнецького. вчителі християнської етики та курсів морально-етичного спрямування, вихователі дошкільних закладів, педагоги, які зацікавлені в інтеграції духовних і моральних цінностей у навчально-виховний процес!

Для зареєстрованих учасників – сертифікат курсу підвищення кваліфікації на 3 години.

Дата: 11 жовтня 2024 року

Час: 15:00-17:15 год.

Місце: Церква святого Йосафата (вулиця Замарстинівська, 134А, Львів)

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого провів конкурс декламації «Тримаймо стрій!»

5 жовтня 2024 року з ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого при Релігійному товаристві українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) у Філадельфії День захисника і захисниці вшанували учні 6–7 класів, які взяли участь у конкурсі декламації «Тримаймо стрій!». Діти підготували 10 віршів авторства українських поетів.

Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого провів конкурс декламації «Тримаймо стрій!»

Ікони блаженних Петра Вергуна та Едіґни встановили в іконостас катедрального храму в Мюнхені

 

У неділю, 29 вересня 2024 року, Преосвященний владика Богдан звершив чин освячення ікон блаженного свщмч. Петра Вергуна і блаженної Едіґни, які вмонтовано в іконостас катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.

«Наш Екзархат збудований великою молитвою і працею багатьох наших попередників, які, починаючи ще від блаженного отця Петра Вергуна, опікувалися людьми тут у Німеччині та країнах Скандинавії», — звернувся до присутніх у храмі архиєрей, відзначаючи подвиг, служіння і працю тих, завдяки кому голос Церкви лунав і продовжує надалі звіщати Євангеліє тут у Німеччині. Владика Богдан розповів про служіння блаженного о. Петра Вергуна і роль блаженної Едіґни для мешканців Баварії.

У Львові відбулася презентація церковно-екологічного календаря – 2025, присвяченого праведному митрополиту Андрею Шептицькому

У п’ятницю, 4 жовтня 2024 року, в актовому залі Курії Львівської архиєпархії за участі єпископа-помічника владики Володимира відбулася презентація природоохоронної діяльності митрополита Андрея Шептицького на основі Церковно-екологічного календаря на 2025 р.

Участь у презентації також взяли: проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Львівській архиєпархії та п. Ганна Башта, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. Модерував зустріч референт з питань екології Івано-Франківської архиєпархії о. Михайло Дзуль.

четвер, 3 жовтня 2024 р.

«Перемагає той, хто пам'ятає» - конференція присвячена вшануванню пам'яті мучеників ХХ ст. і героїв ХХІ ст.

27 вересня у "Коломийській гімназії імені Михайла Грушевського" відбулася  конференція "Перемагає той, хто пам'ятає", присвячена вшануванню пам'яті особливих учнів і випускників гімназії - мучеників ХХ ст. і героїв ХХІ ст. Модерував конференцію Андрій Яремчук - канд. іст. наук, керівник проєктів та програм Центру досліджень українсько-польсько-словацького пограниччя, Українського Католицького Університету (УКУ). З ініціативи та допомогою викладачки гімназії Ірини Яремчук учні Фітьо Марта, Савчук Микола, Залевська Злата, Криницька Діана підготувати доповіді про священномущеників Омеляна Ковча, Симеона Лукача, Івана Слезюка, та Григорія Хомишина. Про героїв російсько-української війни Степана Тарабалка, Любомира Бордуна, Михайла Яворського, Владислава Юзюка виступили учениці Ясніковська Софія, Червінська Софія, Яцика Вероніка, Ткачук Ірина під керівництвом Ірини Боледзюк.

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Архипастирів-скитальців Йосифа Сліпого й Івана Бучка вшанували пам’ять у Мюнхені

У Мюнхені, 21 вересня 2024 року, вшанували пам’ять Патріарха Йосифа Сліпого з нагоди 40-ліття від дня смерті Глави УГКЦ, який майже 20 років провів у радянських таборах, а також владики Івана Бучка з нагоди 50-ліття від дня його смерті.

Подія розпочалась Архиєрейською Божественною Літургією в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці, яку очолив Преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

понеділок, 16 вересня 2024 р.

Про життя підпільної Української Греко-Католицької Церкви пізнаватимуть продовж двох місяців у Львові

З нагоди 35-ліття виходу УГКЦ з підпілля львівська квартира-музей блаженного священномученика Василія (Величковського) запрошує на цикл молитовних зустрічей. Протягом двох місяців львів’яни матимуть особливу нагоду пізнати катакомбний період діяльності УГКЦ та її провідників.

У програмі зустрічей – ознайомлення з експозицією квартири-музею та молитви до блаженного священномученика Василія. Учасники зустрічей зможуть відвідати квартиру, що була катедрою підпільної УГКЦ, та на власні очі побачити деталі побуту блаженного Василія – богослужбові речі, одяг, ризи, книги, світлини тощо.

«Немає більшої любові. Мучеництво і жертва життя» - симпозіум Дикастерії у справах святих

«Немає більшої любові. Мучеництво і жертва життя». Такою є тема наступного симпозіуму, який організовує Дикастерія у справах визнання святих, що проходитиме в Патристичному інституті «Agustinianum» в Римі від 11 до 14 листопада 2024 року.

«Дійсність мучеництва, залишається актуальною, як ніколи. Тому метою конференції є її поглиблення в історичному, культурному та соціальному контекстах XXI століття. Інший напрямок дослідження стосується нового випадку причин для беатифікації та канонізації, а саме жертвування життя, затвердженого Папою Франциском 11 липня 2017 року».

пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

Пам’ять патріарха Йосифа Сліпого вшанували академією науковців і духовенства у Тернополі

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася академія до 40-ліття відходу у вічність глави Української Греко-Католицької Церкви, патріарха Йосифа Сліпого.

Організаторами виступили: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ.

Участь у заході взяли духовенство, представників влади, тернопільська плеяда науковців, краєзнавці, митці, видавці, просвітяни, семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого, які молитивною піснею супроводжували захід.

Унікальну книгу спогадів про Патріарха Йосифа представили у Львові

У Львові презентували книгу спогадів про Главу УГКЦ Йосифа (Сліпого), створену на основі спогадів його племінниці Люби-Ольги Двуліт. Презентація праці «Запах суниць. Патріарх Йосиф Сліпий в спогадах та документах» відбулася 7 вересня в Палаці Потоцьких.

У книзі «Запах суниць» племінниця Патріарха розповідає про поїздку у 1960 року до Мордовії. Тут вона з мамою відвідала Блаженнішого на засланні і подарувала йому пучок суниць – цей епізод ліг у назву книги. Відеорепортаж презентації підготувало «Живе телебачення».

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Покуття плекає пам'ять світлих людей!

31 серпня вшанували світлої пам'яті Оксану Гайову, заслуженого працівника культури, яка покликанням життя зробила свою фахову роботу в історичному архіві м. Львова по виявленню, дослідженні та популяризації архівної спадщини праведного Кир Андрея Шептицького.

На Літургії у храмі в Коломиї о. Полікарп заохотив до ревної молитви і продовжити справу її життя дослідження спадщини Кир Андрея. Громада відвідала її могилу у с. Н. Вербіжі, де помолились панахиду та прикрасили її квітами та оглянули мощення, яке встановили місцеві майстри навколо могили.

вівторок, 27 серпня 2024 р.

Вшанування 33 ліття дня Незалежності України - відкриття галереї


24 серпня 2022 р. у тісному колі добродіїв і ентузіастів відбулося відкриттям галереї митецького форуму «Золотий мольберт - Кир Андрей Мойсей укр. духу» дітей України  банерної виставки робіт "Ангели охоронці України" реалізовані у рамках "Естафети миру" започаткованої у 2022 р. засновницею Львівської дитячої галереї п. Ольгою Михайлюк, яка у взаємодії з Місією Постуляції святих УГКЦ та військовим госпіталем за підтримки п. Олени Білоус та військово - музичного Центру Сухопутних військ ЗСУ  реалізували проект 560 м. банеру "Україна не впаде на коліна" яким вдалося прикрасити периметр військового госпіталю. 

четвер, 22 серпня 2024 р.

Пам'ять про священномученика Омеляна Ковча об'єднала вірних на загальноєпархіальній прощі

20 серпня 2024 року в патріотичному селі Космач, Косівського протопресвітеріату, відбулася загальноєпархіальна проща для всіх священників з нагоди 140 річниці від Дня народження блаженного священномученика о. Омеляна Ковча – покровителя душпастирів УГКЦ, а також були уділені ієрейські свячення дияконові Олегу Корпанюку.

Космач. Це село ще прийнято називати «Бандерівською столицею», оскільки тут, в лютому 1945 року відбувалися запеклі бої між воїнами УПА та загонами НКВС. Прославилося село не тільки боротьбою за національну свободу. Саме тут народився блаженний священномученик УГКЦ о. Омелян Ковч.

вівторок, 20 серпня 2024 р.

У рідній хаті Йосифа Сліпого - зустріч молоді «IDіЯ християнина»

10 серпня 2024 р. в с. Заздрість на Тернопільщині, у меморіальному музеї — рідній хаті кардинала Йосифа Сліпого, відбулася зустріч християнської молоді під назвою «IDіЯ християнина». На неї приїхала молодь із Тернопіль-центрального та Тернопіль-східного деканатів міста.

Захід розпочався з Божественної Літургії, яку очолив владика Володимир Фірман.

Він передав вітання від митрополита Тернопільсько-Зборівськоно Василя Семенюка та єпископа-помічника Теодора Мартинюка, зазначивши, що «всі зібралися тут, на цій зустрічі молоді, щоби знайти відповіді на запитання, що означає бути християнином, бути українцем і що для цього робити».

Відзначили 159-ту річницю з дня Св. Тайни Хрещення Праведного Митрополита Андрея

У четвер, 8 серпня 2024 р. Б., у с. Терновиця, що на Львівщині, відбувся духовно-мистецький захід приурочений 159-тій річниці від дня Хрещення Праведного Митрополита Андрея Шептицького.

Захід відбувся на площі біля костелу Пресвятої Трійці, де власне і відбулось Таїнство Хрещення майбутнього Митрополита Андрея.

Захід благословив Єпарх Сокальсько-Жовківський Кир Михаїл, який разом із владикою Петром, єпископом-помічником та владикою Глібом, апостольським адміністратором єпархії св. Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, взяли участь у святковому дійстві. Єпископи разом промовили молитву Митрополита Андрея.

Наукова конференція пам'яті священномученика Миколая Чарнецького

19 серпня 2024 року в с. Семаківці в родинному селі блаженного Миколая Чарнецького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Блаженний священномученик Миколай Чарнецький — дорога праведника за утвердження української державності та відродження УГКЦ».

Участь у конференції взяв єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ преосвященний владика Петро Голіней, науковці, представники духовенства та місцеві парафіяни. Організаторами заходу виступили протопресвітер Чернелицький і парох с. Семаківці о. Василь Скрипка та заступник директора КЗ «Центр культури і мистецтва» Городенківської міської ради п. Ярослав Левкун.

Слузі Божому о. Єремії Ломницькому, ЧСВВ відкрили анотаційну дошку у селі Козарі

У четвер, 15 серпня 2024 року, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин здійснив архипастирський візит у парафію Святої Параскеви, що у с. Козарі, Букачівецького протопресвітеріату, де урочисто здійснив освячення пам’ятної дошки слуги Божого о. Єремії Ломницького, ЧСВВ (1860–1916).

пʼятниця, 16 серпня 2024 р.

Мученики ксаверіяни - надія для Конго

 У неділю, 18 серпня, о 9 ранку, на просторі перед собором Сан-Паоло в Увірі, в Демократичній Республіці Конго, Вітторіо Фаччіні, Луїджі Каррара та Джованні Дідоне, місіонери Ксаверія, будуть беатифіковані разом з Альбером Жубером, священиком Увірської єпархії. Церемонію якій передує молитовна триднівка з 12 по 14 серпня, і два дні конференції 15 і 16, очолить, представник Папи Франциска, кардинал капуцин Фрідолін Амбонго Бесунгу, архієпископ Кіншаси. Це буде друга беатифікація, проведена в африканській країні, після того, як у 1985 році була проголошена блаженною сестра ануаритка Ненгапета Марія Клементина, убита 1 грудня 1964 року, лише через три дні після Ксаверіан мучеників.