субота, 29 грудня 2018 р.

Ікони - Євангеліє у кольорі

Іконостас храму архистр. Михаїла
21 грудня 2018 р. відбувся круглий стіл «Український іконостас. Дослідження, реставрація, тенденції розвитку» з ініціативи п. Ореста Мальця, директора Львівського музею історії релігії  та  п. Софії Каськун, голови ГО "Екологія. Культура. Мистецтво", ст. наукового працівника ІКЗ "Стільське городище".  Метою було обговорити актуальні питання, пов’язані із дослідженням, збереженням, реставрацією, музеєфікацією та сучасними тенденціями розвитку українського іконостасу. Зустріч розпочав молитвою і благословення уділив владика Петро (Лоза) єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії. Владика зазначив що збереження культури народу умова витривання у час випробувань, питома риса якою відзначалися вірні Скваряви у час підпілля УГКЦ в радянський час. Привітав учасників і заохотив до обміну досвідом п. Орест Малець.
Вітання єпископа-помічника Кир Петра Лози
Доповідь про богословські основи вшанування святих у іконах та початки іконописної традиції виголосив о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ. Зазначив на початку що у практиці портретних зображень і скульптур святих християни донікейської доби перейняли традицію образу у елліністичної культури Середземноморя. Богослівя ікони було розвинуте св. Григорієм Ніським у ІІІ ст. на основі біблійної традиції вшанування праведників, як образу Божого, а дискусії та іконоборчі єресі привели до кристалізації вчення про вшанування ікон Господа нашого Ісуса Христа, Богородиці і святих.

середа, 28 листопада 2018 р.

Душпастир Скнилова о. Йосиф Фолис

25 листопада 2018 у Скнилові вірні греко-католлицької громади вшанували пам’ять свого довголітнього пароха о. Йосифа Фолиса, який з 1894 до своєї смерті у 1917 році був парохом у Скнилові. На кладовищі відбулося посвячення меморіалу та заупокійне моління на  могилі о. Йосифа. Після молитви на урочистій академії вірні почули доповідь про душпастирів греко-католиків ХІХ ст. п. Наталі Колб, канд.іст. наук та про соціальну працю Кир Андрея Шептицького, п. Мирослава Мариновича. У дискусії вірні громади довідались що о. Йосиф втратив дружину і як вдівець виховував дітей, що однак не завадило йому очолити кооперативний рух та стати громадським діячем та політиком, представником інтересів українців  у Австрійському парламенті у Відні

вівторок, 20 листопада 2018 р.

29 листопада  у головному корпусі національного університету "Львівська Політехніка", відбулася наукова конференція «Ідеї о. Маркіяна Шашкевича та собор руських вчених» до 170-річчя собору Руських вчених (1848) у стінах Львівської семінарії. 
 Доповідачі розповіли про одну з сторінок подій Весни народів у Львові діяльність З'їзду руських учених 19-26 жовтня 1848 р.

понеділок, 22 жовтня 2018 р.

Спільнота - джерело покликань

Темі розпізнавання покликання були присвячені дискусії засідань Синоду Єпископів Католицької Церкви що відбувалися під час восьмого загального зібрання XV Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів
Isabella Piro / о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан
Коли говоримо про «Церкву і молодь», надто багато зосереджуємося на тому «і», забуваючи про те, що молодь вже є активними учасниками життя Церкви, а не лише сподіваним майбутнім.

середа, 3 жовтня 2018 р.



Науково-практичний курс Агіографії відбувся 15-26 жовтня 2018 р. семінарія оо. Василіян, Брюховичі, Широка, 6.
Курс для референтів, істориків і архівістів про шлях прослави святих у Католицькій Церкві. У ділянці агіографії оо. Єзуїти виробили методологію написання житій святих на основі критичного аналізу джерел про життя святого у контексті доби у якій він жив.
Проф. о. др. Вінченцо Руджеррі, TI у серії лекції та практичних вправ по методу болландистів - дослідників житій святих  поділився досвідом прочитання документів та коректній біографічній реконструкції життя святих. Лекції курсу професор італійською, перекладали українською о. Епіфаній Гнатів, ЧСВВ та с. Марія Довганюк. Аудіо
.
Розпочав курс молитвою і благословенням учасників Кир Ігор Возняк, митрополит Львівський, який закликав учасників не лише вивчати але і жити за взором святих.
На початку курсу проф. Вінченцо зазначив що святий це християнин який віру Христову влиту через св. Тайну Хрещення розвинув у конкретній громаді вірних та відповідаючи на виклики суспільства зберіг вірність хресних обітниць Христові. Культ святого повязаний з храмом і священослужителями, які згідно з римським законом, як res sacra були священними. 
Агіографія, як історична наука, яка критично досліджує життя святих має уже понад 350 років і була заснована з метою верифікації літературних і матеріальних джерел, які стали основою житій святих. Професор Вінченцо наголошує що житіє кожного святого має вкладатися у так звані агіографічні координати, тобто дата літургійного вшанування, яка як правило відповідає дню народження до неба (dies natalis), та конкретне місце культу святого. Аудіо

пʼятниця, 21 вересня 2018 р.

Отець Кирило - образ Милосердного Самарянина

Емблема ювілею о. Кирила
20 вересня у Львівській семінарії Святого Духа відбулася конференція з нагоди 100-річчя від дня смерті визначного священика Перемишльської єпархії УГКЦ Слуги Божого о. Кирила Селецького. В історію він увійшов як ревний душпастир, засновник жіночих апостольських чернечих згромаджень, письменник, публіцист й активний громадський діяч. 
«Усі ми прийшли сюди з якимось почуттям єдності з о. Кирилом Селецьким, щоб подивитися на його особу очима людини XXI століття», - такими словами відкрив конференцію єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир (Груца) - осмислення постаті о. Селецького, і його творів, серед яких видання першого Катехизму українською мовою, якраз на часі й перегукується з тематикою Синоду Єпископів УГКЦ - катехитичним служінням». Науковці поділилися дослідженнями життя і творчості священика, який жив на зламі ХІХ-ХХ ст. у період формування українців як нації за активної участі як ієрархів митр. Григорія Яхимовича, Михайла Левицького так і духовентсва ГКЦ як о. Івана Могильницького, о. Маркіяна Шашкевича,  о. Якова Головацького. 
Про душпастирську працю о. Кирила розповіла к.іст. н. Оксана Чорнописька, Аудіо. 
За словами Наталії Колб, канд.іст.наук, Інституту українознавства НАН України, він подбав не лише про уклад перших монаших правил та придбання дому для Згромадження сестер служебниць НДМ, а й увесь вільний час присвячував духовній і світській науці молодих кандидаток та впорядкуванню саду нового монастиря. Аудіо 
У доповіді о. Єронім Грім, ЧССВ, розповів про багаті й тривалі стосунки між о. Селецьким та Чином святого Василія Великого. Аудіо
Презентація видання першого тому його творів провів упорядник п.  Ігор Розлуцький, викладач Дрогобицького ДПУ. Книга видана в Дрогобицькому видавництві «Коло», йде робота над другим томом, до якого увійдуть статті, публіцистика та епістолярна спадщина слуги Божого. Занедбання рідної мови о. Кирило вважав гріхом проти четвертої Заповіді Божої, якій присвятив найбільше творів для виховання дітей та молоді. Аудіо

четвер, 6 вересня 2018 р.

Кир Йосиф доля митрополита Катакомбної Церкви

Кир Йосиф, фото у справі Рифи
Документальний фільм «Справа «Рифи», про період 1939-1963 рр. розкриває нові обставини історичних подій часу репресій УГКЦ органами радянської влади та долю глави Катакомбної УГКЦ митрополита Кир Йосифа Сліпого. Матеріали про арешт, увязнення та звільнення  Кир Йосифа переплітаються з долями св. папи Іван ХХІІІ, президента США Джона Кеннеді так і генеральних секретарів ЦК КПРС Йосипа Сталіна та Микити Хрущова. 
Назву фільму «Справа «Рифи дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України в 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української греко-католицької Церкви та її Глави Кир Йосифа. 
Документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та проводила аналітичну працю по виявленню і арешті "активного" духовенства збереглися і стали 
Справа Рифи
доступними у 2010 р. вони лягли в основу фільму. 

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій. Робота над  фільмом Справа Рифи почалася в 2015 р. в Україні, Італії, США і показала що Слуга Божий Кир Йосифа справді як ісповідник віри у час репресій і переслідуваннь залишився вірний Господу Богу і в утисках склав жертву власного життя, був готові  життя віддати і упродовж усього життя практикував чесноти віри, надії і любові аж до смерті. 

понеділок, 3 вересня 2018 р.

Досвід старших скарбниця мудрості

Не втратити коріння, закликає Папа Франциск з нагоди дня літніх людей, плекаючи зв’язок поколінь у сучасних сім’ях. Досвід життя, мудрість віри і знань, джерелом яких є дідусі і бабусі, у родинах мають передавати молодому поколінню щоб зберегти культуру роду та народу. Старші є скарбом родини, шануйте і любіть їх та дозволяйте спілкуватися з дітьми звертається папа Франциск до родин. Народ що не шанує старших, які носіями скарбу мудрості народу не має майбутнього адже не має пам’яті і їх не слухаючи помирає. А насправді літні людей є немов ін’єкцією мудрості для неповороткого і розсіяного суспільства, а їх молитва справжнім скарбом Церкви. Насправді кожен з нас має власний досвід спілкування з старшими людьми і ми покликані їх живий досвід перейняти як спадщину автентичного християнського життя у час перемін і жахливих випробувань ХХ ст.
На зустріч у Місію Постуляції завітав 94 літній п. Іван Мамчур автор книги «Нас доля світами водила» у спілкуванні з 79 літньою п. Богданною Мончак авторкою біографічних спогадів та 87 літньою п. Іриною Пелех кожен поділився спостереженнями про рутину побуту та сучасні проблеми суспільства зазначивши що брак віри і людяності призводить до кризи цінностей у суспільстві і як наслідок маємо явища корупції та війни, економічної емміграції.

четвер, 2 серпня 2018 р.

Святість – можлива, Ісус навчив нас дороги до неї

Шукайте миру і біжіть за ним, Пс. 34,15
Як будувати мир і ставати святими? Як привести однолітків до Христа і чому віра є важливою? На ці та інші запитання відповідав Папа Франциск, зустрічаючись 31 липня з учасниками ХІІ Міжнародного паломництва вівтарників до Риму. Понад 60 тисяч хлопців і дівчат, віком від 13 до 23 р., які прислуговують під час богослужінь, що прибули з 19 країн світу і з України, відвідали базиліки та храми, мали спільні молитви, і богослужіння та приступили до Святих Тайн, ділилися свідченнями та знайомилися з культурною спадщиною Риму. 


о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

вівторок, 3 липня 2018 р.

Святість у політиці. Важко, але можливо каже Франциск

Джорджо Ла Пірла, мер Флоренції
Папа Франциск у Апостольському повчанні «Gaudete et exsultate» Радійте й веселіться про святість в сучасному світі вказує що шлях до святості відкритий для усіх категорій вірних. Папа повчає: "Часто в нас виникає спокуслива думка що святість зарезервована лише для тих, хто має можливість дотримуватися дистанції від повсякденних турбот, щоб присвятити більше часу молитві. Це не так. Ми всі покликані стати святими, живучи в любові і пропонуючи всім наше особисте свідчення у час повсякденних діл, де б ми не були. Ти – богопосвячена особа? Будь святим, радісно переживаючи свій дар. Ти – одружений? Стань святим, люблячи свою сім’ю і турбуючись про неї, як це зробив Христос із Церквою. Ти працюєш? Будь святим, чесно й компетентно виконуючи свою роботу, скеровану на служіння ближнім. Ти – батько або мати, бабуся або дідусь? Будь святим, терпеливо навчаючи дітей слідувати за Ісусом Христом. Ти маєш владу? Будь святим, борючись за загальне благо й відмовившись від особистих інтересів. Радійте й веселіться, 14. 

понеділок, 11 червня 2018 р.

Мученики - джерело чудотворної сили

15 червня 2018 р. Б. у Львові в УКУ, вул. Свенціцького, 17 у семінарійній кімнаті Ірини Шипули відбувся навчально-практичний семінар «Мученики - джерело чудотворної сили»
Привітав учасників конференції директор Інституту Історії Церкви п. Олег Турій. 


Розпочав конфренцію доповіддю Критерій повноти дослідження Історичної комісії у процесі беатифікації, о. Матей Гаврилів, ЧСВВ, він розповів про досвід ведення процесу беатифікації свщмуч. Миколая Чарнецького. Зокрема заначив роль, яку у організацію процесу вніс монс. Роберт Сарно який розподілив роботу і
окреслив обсяг дослідження та час на представлення матеріалу. Отець зазначив що учасники процесу повинні максимально ретельно зібрати усі документи, а Трибуна опитати свідків особливо про останні роки життя і смерть мученика. Отець Матей розповів як команді дослідників вдалося у короткий термін не лише зібрати, але й перекласти на італійську мову документи Процесу.

понеділок, 28 травня 2018 р.

Золотий Мольберт молитва за мир у Святому Дусі


На спільноту Христових апостолів-рибалок сходить Святий Дух і вони під його натхненням розпочинають працю рибалок людських душ. У день Пятидесятниці  молитвою "Царю Небесний"  27 травня 2018 р. у Львові у Палаці мистецтв  116 фіналістів Золотого Мольберту почали розписувати 250 м. панно "Молитва ангела душі моєї"! Отець Полікарп заохотив, щоб молодь через творчість передала власне розуміння дарів мудрості, знання, прагнення миру, а передусім - любові до Господа Бога і батьків, втіленої у образі Ангела-охоронця, заступника у житті. 
Ось уже шістнадцятий рік на Львівщині проходить міжнародний конкурс дитячої творчості "Золотий мольберт". У 2017 р. конкурс був присвячений праведному митрополиту Кир Андрею Шептицькому. У липні 2017 р. діти вирушили в мандрівку "Слідами митрополита Андрея Шептицького -  Прилбичі, Крехів, Унів".  Враження від розповідей про Кир Андрея у місцях, де він молився і працював, юні митці виразили у творчих працях. Переможців, визначених шляхом голосування, журі запросило на фінал конкурсу "Золотий мольберт". Цими днями діти із Львова, Києва, Краматорська, Запоріжжя, Миколаєва, Словянська, Харкова, Херсона, Чернігова, Чернівців та інших міст і сіл України створили панно молитви за мир, висловивши почуття творчої радості з нагоди можливості митецької зустрічі юних талантів усієї України.
о. Полікарп, ЧСВВ
Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», а в його рамках – конкурс дитячої творчості «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького» відомий своїми щорічними майстер-класами, пленерами, пересувними виставками, семінарами й конференціями, створенням Львівської муніципальної дитячої галереї та єдиної у світі «Дитячої галереї під відкритим небом» на площі св. Юра у Львові. Фільм Золотого Мольберту

понеділок, 21 травня 2018 р.

Святий Дух - джерело святості

Блаженні Новомученики УГКЦ
В день П’ятидесятниці розпочалася «історія християнської святості», адже Святий Дух «є джерелом святості, яка не є привілеєм небагатьох, але покликанням усіх». З цієї думки Папа Франциск розпочав своє повчання, виголошене перед молитвою «Царице Неба», що відбулося опівдні, 20 травня 2018 р., на площі Святого Петра у Ватикані, після Святої Меси, яку він відслужив у базиліці Святого Петра з нагоди урочистості П’ятидесятниці, що завершує великодній період у Церкві латинського обряду.

вівторок, 8 травня 2018 р.

Проща родин Рудки - Прилбичі

Хрест на шляху, Добряни
Людина віруюча, яка зустрічається з випробування, шукає силу витривалості у Божій благодаті поглиблюючи віру через молитву, діла милосердя у буднях життя, та усі життєві сили скеровує на зміну життя - навернення. Одною з можливостей призадуми над покликанням, кризою, діалогом як шляхом віднови злагоди у власному житті та у родині, поступ у духовному житті був час Прощі Родин 12-13 травня 2018 р. з Рудок до Прилбич.

понеділок, 23 квітня 2018 р.

Молитва вдячності полеглим за свободу України

Молитва памяті, Личаків
В суботу 21 квітня 2018 р. відбулося урочиста академія молитовного вшанування «Памяті Героїв України» яка розпочалася о 9 00 год. молитвою Парастасу яку очолив о. Степан Сус та покладання квітів до могил полеглих Героїв АТО та Героїв Небесної Сотні на почесному полі поховань на Личаківському кладовищі. До зібраних побратимів та родин полеглих звернувся о. Полікарп, ЧСВВ

понеділок, 9 квітня 2018 р.

Папа Франциск «Радійте і веселіться» про святість

Воскресіння ГНІХ, худ. Іван Крислач
9 квітня 2018 р. опубліковано Апостольське Напоумлення «Gaudete et Exsultate» (Радійте і веселіться) Папа Франциска про покликання до святості в сучасному світі.
Святими стаємо, живучи Блаженствами, що є основною дорогою, оскільки прямує в протилежному від світу напрямку. Всі можуть стати святими, бо Церква завжди навчала, що це – загальне покликання, доступне для кожного, про що свідчать чимало святих, «що живуть по-сусідству». Життя в святості тісно пов’язане із життям милосердя, яке є «ключем до неба». Отож, святий – це той, хто вміє зворушуватися та зрушитися з місця, аби допомагати нужденним і зціляти злидні. Це той, хто ховається від замислів давніх, але завжди актуальних єресей, і той, хто, крім всього іншого, «здатен жити з радістю та почуттям гумору» в цьому агресивному й поспішному світі.
Саме дух радості Папа Франциск обрав як вступ до свого нового Апостольського напоумлення «Gaudete et exsultate» (Радійте й веселіться) на тему святості в сучасному світі. Воно розпочинається словами Ісуса, зверненими до тих, які через Нього зазнають переслідувань і принижень. У п’яти розділах поділених на 177 пунктів документу, Папа слідує за провідною думкою всього свого навчання про Церкву, покликану бути близькою «до страждаючого Христового тіла». Він підкреслює, що це не «трактат про святість з багатьма визначеннями та розрізненнями», але спосіб причинитися до того, аби ще раз прозвучало покликання до святості, вказуючи на «його ризики, виклики й нагоди» (п. 2).

четвер, 29 березня 2018 р.

У Підбужі вшанували 100-літній ювілей з дня смерті Слуги Божого о. Кирила Селецького (1835-1918) у смт. Підбуж, Дрогобицького району вшанували 100-річчя від дня переходу до вічності о. Кирила Селецького. 29 березня 1835 р. народився  у цьому мальовничу містечку і був охрещений в греко-таколицькому храмі  собору св. Івана Хрестителя (нині православному). В греко-католицькому храмі Вознесіння Господнього відбулася подячна Літургія за дар життя і служіння о.Кирила Селецького, у якій взяли участь сестри згромадження св. Йосифа Опікуна Пречистої Діви Марії УГКЦ, яке заснував о. Кирило, як повідомили сестри св. Йосифа. Підбужани чисельно прийшли на недільне богослуження. Під час єктенії усильного благання отець-парох Тарас Сенюра виголосив прохання за прославу Слуги Божого о. Кирила Селецького.

понеділок, 26 березня 2018 р.

23-25 березня 2018 р. у храмі Пресв. Трійці, с. Чемеринці, Стрийської єпархії УГКЦ у час великопостних реколекцій на запрошення пароха о. Богдана Тимчишина про Святу Тайну Покаяння та покликання до святості на основі творів і життя Кир Андрея Шептицького та Кир Йосифа Сліпого розважали вірні науки о. Полікарпа Марцелюка, ЧСВВ. Реколектант на основі Святого Письма та прикладів святих розповів про шлях покаяння, як віднову Союзу між Богом і Людиною, шлях на якому людина покликана, підкреслив він, пізнати безмежну Божу Любов і через досвід навернення витривало стояти  перед лицем спокус і випробувань. Адже святість полягає у вірності у випробуванні очищуючи серце від пристрастей і гріхів, має бути випробуване в горнилі золото. Показуючи шлях випробувань отець часто звертався до прикладу мучеників та ісповідників віри стверджуючи з Кир Андреєм "Кров мучеників джерело свободи Церкви".
Вірні не зважаючи на холодну погоду численно приступали до святої тайни Покаяння і Пресвятої Євхаристії, молилися Хресну дорогу і ознайомлювались з життям Кир Йосифа, представленого виставкою банерів "Кир Йосиф - голос Мовчазної Церкви".

четвер, 15 березня 2018 р.

Кир Андрей, Степаненко Софія,
12 р., Нова Вологда, Харків. обл
п. Ольга Михайлюк
15 березня у залі ХХМ, у художньому музеї у Харковівул. Жон Мироносиць, 9 відкрито виставку "Золотого Мольберту - слідами Кир Андрея".
Надхненник і організатор форуму п. Ольга Михайлюк виступила з доповіддю "Роль митрополита Андея Шептицького у розвитку української культури".

субота, 3 березня 2018 р.

Атанасій Пекар - історик Церкви у Закарпатті




1 березня 2018 р., при Кафедрі історії України Ужгородського Національного Університету, відбувся семінар, присвячений отцю Атанасію Пекарю ЧСВВ та його «Нарисам історії Церкви Закарпаття».
Семінар був організований Василіянською Провінцією Св. Миколая в Україні, у співпраці з Кафедрою історії України Ужгородського Національного Університету та Інститутом історії Церкви Українського Католицького Університету.
Датою проведення семінару був день народження о. Атанасія Пекаря, який народився 1 березня 1922 р.
Модератором семінару, який складався з трьох доповідей та дискусії, був пан Олег Турій – директор Інституту історії Церкви УКУ.
На початку, Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні – о. Андрій Белеканич ЧСВВ, виступив перед учасниками з вітальним словом.

понеділок, 19 лютого 2018 р.

Пам'ять Небесної сотні

18 лютого у с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області, вшанували пам’ять Героя Небесної сотні Андрія Дигдаловича.
Меморіал Небесній Сотні, Сокільники
Вдова загиблого Героя Наталія Дигдалович під час відкриття і посвячення пам’ятника героям Небесної сотні розповіла «Андрій був дуже патріотичним. За часів Радянського союзу він хвилювався, що дітям у школі розказують брехливу історію України. А історію він знав, бо походив з родини греко-католицьких священників. А тому за свої кошти Андрій купляв підпільні брошури, де йшлося про справжню, героїчну історію нашої держави. Їх він роздавав школярам та дорослим, щоб знали свою історію. Він казав: «Вчіть історію, бо рано чи пізно наш справжній герб буде сяяти, буде справжній прапор, а не це, що є», - розповіла Наталія Дигдалович.
Вдова Героя згадує, що Андрій Дигдалович поїхав на Майдан одразу після того, як побили студентів.
Вдова Наталя Дигдалович
«Їдучи на Майдан, він сказав, що пора, годі терпіти це. Після того, як побили дітей – він просто не міг сидіти вдома. Одного разу він мені телефонує з Майдану і каже: «Приїхали ми з хлопцями, послухали мітинг, побули і дехто каже, що час повертатись додому: до родини та йти на роботу. А я не їду додому, я буду на Майдані, бо хто, як не я. Кожен має свої клопоти, а хтось же має захищати Україну. Вона в нас єдина». І знаєте, Андрій за три місяці перебування на Майдані не шукав собі якоїсь легкої роботи чи служби.

середа, 7 лютого 2018 р.

Вшановуючи жертву життя душпастиря

о. Августин
3 лютого 2017 р. греко-католицька громада у с. Черепин вшанувала річницю смерті Слуги Божого о. Августина-Клемента Цебровського. Після Літургії і панахиди вірні пригадали родини душпастиря, які за вірність громаді полягли жертвами насилля партизанської боївки.
Біографія отця Августина та імості Олександри
04.02.1888 р. – народився в с. Романове Тернопільської обл.
1908 р. – закінчив гімназію в Тернополі.
1912 р. – прийнятий в семінарію.
10.12.1922 р. – рукоположений на священика. Служив у м. Роздолі, с. Ушня Золочівського р-ну. 
Імость Олександра
16.07.1827 р. – парафію у с. Черепин відвідав митрополит Михайло Левицький
З 1852-1865 р.р. – служив о. Михайло Коновалець (син Євген – творець ОУН).
З 1887-1895 р.р. – служив о. Пилип Пелех (його дочка Олександра – жінка о. Августина).
1920 р. стараннями о. Пилипа Пелеха завершено будову та розписи  храму Стрітення, дзвіницю, плебанію
З 19.09.1922 р. – о. Августин  починає душпастирську працю у храмі с. Черепин, Львівської обл.  Сім’я Цебровських не мала москвофільських поглядів, а продовжували справу своїх отців попередників, робивши постійні нововведення у житті церкви і села.

четвер, 1 лютого 2018 р.

Свідчення Правди - завдання журналістів

Аудієнції у папи Франциска єпископів Росії
«Правда визволить вас» (Ів 8,32). Неправдиві новини й журналістика миру» – це тема послання Папи Франциска на 52-ий Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься у травні 2018 року, текст якого оприлюднено 24 січня 2018 р., в день святого Франциска Сальського, небесного покровителя журналістів.
У своєму посланні Святіший Отець наголошує на тому, що журналістика повинна завжди шукати правду й «замість ескалації сенсаційності та словесного насильства пропонувати альтернативні рішення». Він закликає працівників засобів масової інформації повернутись до основ своєї професії, а точніше, «місії», та бути «опікунами новин». Тема цьогорічного Всесвітнього дня суспільних комунікацій дуже актуальна, але Папа нагадує, що ще в 1972 році Папа Павло VI у посланні повчає про інформацію інструмент «на служінні правді».

понеділок, 29 січня 2018 р.

28 січня 2018 р. у базиліці Св. Софії (Рим) папа Франциск зустрівся з громадою українців. «Слава Ісусу Христу!» цього вітання юного Хорхе Берґольйо навчив український священик салезіянин Степан Чміль, який після другої світової війни душпастирював серед українців у Аргентині. Майбутній Папа прислуговував йому під час Святої Літургії. Пізніше о. Степан прибув до Риму, де згодом отримав єпископські свячення з рук Блаженнішого Йосифа Сліпого. В Римі він відійшов до вічності сорок років тому, 22 січня 1978 року, а його тлінні останки спочивають у крипті собору Святої Софії.

понеділок, 15 січня 2018 р.

Інокентій Тимко - душпастир Срібної землі

 Брат Інокентій, Кристинопіль, 1929 р. 
Покрита мороком забуття, постать о Інокентія Тимка, ЧСВВ – ісповідника віри ХХ-го століття, впродовж останніх  десяти  років стала предметом дослідження о. Василя Носи, голови Рахівського філіалу, Інституту Історії Церкви Мукачівської греко-католицької єпархії.
Ідучи за порадою св. Папи Івана Павла II збирати свічення та документи про новомучеників, по крупинках шукав матеріали про цю постать в архівах, каталогах, історичній літературі та  польових дослідженнях. Знайдене нами подаємо нижче і нехай послужить воно  для прослави ісповідника віри о. Інокентія Тимка, ЧСВВ. 
Спогади про молодість і покликання 
Февронія Тимко, 14.01.1923 р. н., в заміжжі Федорко розповіла що батько о. Інокентія - Іван Тимко походив із Галичини, а матір Марія Шандор походили із Закарпаття, і переселилися до села Коцура, краю Воєводина (Бачка), Югославія в числі багатьох переселенців за розпорядженням австрійської цісарівни Марії Терезії (1740-1780). В боголюбивій сім`ї Івана та Марії Тимків народилося в цьому селі 8 дітей: Іван 1906, Онуфрій 1908, Іриней 1913, Марія 1917, Серафима 1919, Агафія 1921,  Февронія 1923 та Володимир 1928 р.н. Батька Івана Тимка в 1914 р. забрали на фронт Першої Світової війни, де він скоро попав у російський полон. 

четвер, 4 січня 2018 р.

Покликання до святості вибір скаутів

 У січні 2018 року в Римі проходив Конгрес духовних асистентів Міжнародного об’єднання провідничок і скаутів Європи, що зібрав 150 католицьких священиків, які співпрацюють як духовні асистенти з осередками Католицького скаутства Європи у своїх країнах. Організатор цієї зустрічі – Міжнародне об’єднання провідничок і скаутів Європи – Федерація скаутів Європи (МОПСЄ-ФСЄ).

Три дні зустрічей духівники провели на лекціях, здобуваючи знання про метод скаутингу, а також у роздумах, у молитві, у діленні християнським досвідом духовного проводу скаутів своїх країн. Центральною темою Конгресу була тема наступної Звичайної асамблеї Синоду єпископів Католицької Церкви, яка відбудеться у жовтні 2018 року в Римі, – «Молодь, віра та розпізнавання покликання».