16 серпня Курс Місії Постуляції розпочався молитвою Царю Небесний, зі словом привітання до учасників звернувся проф. Віченцо Руджеррі, ТІ, зі Східного Папського Інституту, Рим. Розважаючи уривок Євангелії Мт. 5, 6-7, 12 Блаженні голодні та спраглі справедливості бо вони наситяться та блаженні переслідувані за правду... Професор звернув увагу що у Блаженствах Христос вірним у випробуваннях обіцяє нагороду за витривалість Радійте і веселіться вже зараз і тепер, адже у Воскресінні ми уже зараз якщо є вірними осягаємо вінець перемоги у боротьбі зі злом. Св. Микола з Сіону у 6 ст. жив і його житіє відображає з одної сторони готовність до боротьби зі злом і радість злуки з Христом. У житті він став Добрим Самарянином для пастухів та рибалок, простих людей, які з ним творили спільноту учнів Христа і у час небезпеки завжди допомагав. Тому й після його смерті вірні зберегли і описали славу його життя, як дію Бога у побудові монастиря Святого Сіону та численних оздоровлень через які Господь Бог прославив його на землі.
Розпочав тематику поступу у Аскезі чеснот о. Тимотей Феш, ЧСВВ з впровадження у практику зцілення якого потребує людина, яка уже з дитинства зазнавала травм психіки через неприйняття в колі родини її такою якою вона є. Середовище прийняття чи травм у родині має вплив на ріст людини у чеснотах і зранення можуть серйозно вплинути на здатність людини до гармонійного розвитку і стати причиною деструктивних розладів, які заважають людині бачити образ Господа Бога як джерела любові і відкуплення. Отець шлях поступу в чеснотах базує на терапії шляху 12 кроків тут Про важливість повноти і уважного аналізу під час збору документів та свідчень для успіху прослави кандидата на престоли шляхом мучеництва розповіла с. Ореста Боршовська ССНДМ Зокрема вказуючи що праця істориків це в великій мірі пошукова праця збору свідчень вірних
у архівах документів, де Слуга Божий жив від народження аж до смерті. Сестра зауважила важливість консультації архівів силових органів влади доби СРСР.
Учасники курсу у Божественній Літургії мали можливість творити спільноту молитви.
По обіді курс продовжив о. Тимотей Феш, ЧСВВ вказуючи що перешкодою до росту у чеснотах є різноманітні травми які людина деколи навіть не усвідомлюж але не може їх позбутись і витрачає багато сил на спробу вирватись з причинно-наслідкового кола конфлітку який живе в людині. Одним зі шляхів звільнення отець вказав на відому практику зцілення 12 кроків які почав пояснювати з потреби усвідомлення що причина конфлікту не зовнішні обставини а анутрішній конфлікт.
Після Перерваи на каву о. Роман Тереховський, звернув увагу на те що прослава святих, це
юридичний процес який супроводиться творенням певних документів які немов ланцюжок творять цілісність iter documentorum.. А Інтегральна та коректна форма їх оформлення також є запорукую успіху процесу прослави святим.
У доповіді к.філ. н. Ярина Мороз. Роль української середньовічної агіографії у формуванні національної ідентичності було розкрито роль культів стратотерпців Бориса і Гліба, преп. Антонія і Теодозія Печерських св. Володимира і Ольги на укорінення християнтсва у Київській Русі.
Під час вечірнього обговорення отриманого досвіду частини учасників з проф. Віченцо Руджеррі він вказав що культ святих та слава чудесних оздоровлень була зібрана та оцінена отцями Ісусівцями у збірках житій Acta sanctorum які потрібно консультувати як взірець аплікації історичного методу агіографії.