четвер, 31 жовтня 2024 р.

«Святці зі Святоюрської гори» у Львові вшанують пам’ять двох великих пастирів УГКЦ

У львівському храмі Преображення Господа нашого Ісуса Христа духовно-мистецькою програмою відзначать роковини відходу до вічності патріарха Йосифа (Сліпого) та митрополита Андрея (Шептицького).

Духовно-мистецька програма «СВЯТЦІ ЗІ СВЯТОЮРСЬКОЇ ГОРИ» приурочена до 40-річчя відходу у вічність патріарха Йосифа та 80-річчя відходу у вічність митрополита Андрея, що виповнилися цього року. 

80-ті роковини відходу до вічності митрополита Андрея вшанують у Прилбичах

З нагоди 80-ліття відходу до вічності митрополита Андрея родинне село Шептицьких запрошує до спільної молитви та створення «Саду перемоги».

1 листопада 2024 року, всі охочі зможуть відвідати історичні місця, де народився і провів перші роки життя видатний церковний діяч і Глава УГКЦ митрополит Андрей (Шептицький). В усипальниці родини Шептицьких відбудеться панахида, пізніше гості урочистості молитимуться Літургію у парафіяльному храмі, дізнаються про життя владики Андрея, а відтак висядять «Сад перемоги», приурочений цій даті. Відвідавши Прилбичі, можна також побувати в музеї Шептицьких, де зібрано чимало родинних артефактів та особистих речей митрополита Андрея.

Апостол Сибіру – вшанували пам’ять блаженного Олексія Зарицького

Цієї середи, 30 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона відбувся молитовний вечір, присвячений вшануванню пам’яті блаженного священномученика Олексія Зарицького. У рамках програми віряни зібралися на молебень та Божественну Літургію, яку очолив отець Назар Мицко. У співслужінні взяли участь о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, о. Михайло Брик, о. Роман Носик та о. Іван Кшебет.

У своїй проповіді отець Назар нагадав вірним, що піст є способом підготовки людини до великих християнських свят. Він акцентував, що «піст не обмежується тільки відмовою від їжі, але передбачає внутрішню зміну, яка наближає людину до Бога через молитву, добрі справи та любов до ближніх. Особливо актуальним є заклик до посту та молитви в часі війни, коли наша Церква запрошує вірян молитися за мир та перемогу для України».

«Святі – наші найкращі приятелі» владика Ніл Лущак очолив чування у Старуні

У вівторок, 29 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели традиційні молитовні чування. Очолив моління єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії – владика Ніл Лущак, який вперше побував на Батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача.

На спільну молитву зібралися тисячі прочан, які прибули із різних куточків Прикарпаття і, навіть, Закарпаття, а також спільнота Івано-Франківської духовної семінарії свщмч. Йосафата. Як і раніше, ми продовжуємо молитовні стояння за мир в Україні, усіх наших захисників та захисниць, волонтерів, медиків та усіх, хто страждає внаслідок несправедливої війни в Україні.

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Пам’яттєвий фокус-форум «Я, Шептицький» відбудеться у Львові

1 листопада в Українському католицькому університеті у Львові відбудеться пам’яттєвий фокус-форум «Я, Шептицький», присвячений 80-й річниці з дня смерті духівника та провідника українського народу – митрополита Андрея Шептицького.

Маючи духовний сан, митрополит був вмілим культурним дипломатом, вправним підприємцем, щедрим меценатом, етнархом. «Сповняючи обов’язки любові до ближнього, приставав я з моїми вірними у справедливих національних прагненнях, роблячи себе всім для всіх, щоб їх спасти; обороняв я їх також перед несправедливостями», – писав Шептицький.

Мощі Пратулинських мучеників передали до собору Святого Миколая Чудотворця в Харкові

Катедральний собор святого Миколая Чудотворця у Харкові отримав мощі Пратулинських мучеників. Мощі, а також мощевик було передано владиці Василію, екзарху Харківському стараннями керівника Бюро УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів і сект Анни Боднар та її родини. 23 жовтня Владика Василій та духовенство екзархату відслужили у соборі молебень, а також усі присутні приклались до мощей. Відтепер щомісяця 23 числа у храмі служитимуться моління за заступництвом блаженних.

2024 рік є ювілейним для Пратулинський мучеників, адже минає 150 років від дня їхнього подвигу вірності Богові до смерті.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Пратулинські мученики: мощі вперше виставили для почитання в Одесі

На парафії Вознесіння Господнього УГКЦ в Одесі урочисто вперше виставили для молитовного почитання мощі Пратулинських мучеників.

З благословення екзарха Одеського владики Михаїла Бубнія, такі мощі отримали 8 парафій Одеського екзархату: Парафія Вознесіння Господнього в Одесі, парафія Святого Архистратига Михаїла в Одесі, парафія Покрови Пресвятої Богородиці в Миколаєві, парафія Різдва Івана Хрестителя у Кропивницькому, парафія Всіх Святих Українського Народу в Южноукраїнську, парафія Святих Верховних Апостолів Петра і Павла в Південному, парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Зеленівці, парафія Святого Миколая Мирликійського в Сонячному Херсонської області.

середа, 23 жовтня 2024 р.

Папа Франциск проголосив нових святих Католицької Церкви

У неділю, 20 жовтня 2024 року, коли Церква відзначала Всесвітній день місій, Папа Франциск очолив Cвяту Месу на площі Святого Петра у Ватикані. На початку Євхаристійного богослужіння він канонізував 14 блаженних, одинадцять з яких – мученики, а також священник і дві черниці, засновники чернечих родин.

Книгу про патріарха Любомира Гузара презентували у Тернополі

8 жовтня 2024 року на парафії УГКЦ Матері Божої Неустанної Помочі (бульвар Данила Галицького) міста Тернопіль відбувся вечір, присвячений пам’яті кардинала Любомира Гузара. Під час заходу відбулася презентація книги «Християнський гуманізм у пастирському вченні кардинала Любомира Гузара», автором якої став ієромонах-редемпторист, ігумен монастиря МБНП у м. Тернополі о. д-р Віталій Котик.

Видання робить акцент на аналізі книг, висловлювань, листів, послань, інтерв’ю та виступів Блаженнішого Любомира, висвітлено їх узгодженість із вчинками Святця, що стає для читачів джерелом натхнення, аби наслідувати цінності, якими жив цей великий церковний і суспільний діяч нашого часу.

Особу святого папи Івана Павла ІІ вшанували у Старуні

У вівторок, 22 жовтня 2024 року, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня, відбулося урочисте почитання особи святого Папи Івана-Павла II.

Рівно 46 років тому, польський кардинал Кароль Войтила був інтронізований на Престол Святого Петра, тому саме цього дня у всьому світі вшановують його постать і надихаються прикладом його святості. Про це пише інформаційний центр відпустового місця.

Вечірня програма розпочалася з акафіста до святого, щоби просити його заступництва на Небі за наш народ. Опісля відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Володимир Лукашевський разом зі співслужителями о. Романом Дармограєм та о. Богданом Веприком.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Мощі Пратулинських мучеників передали на парафії

21 жовтня 2024 року в стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата передали ще 8 парафіям мощі Пратулинських мучеників. Їх зустрів владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Також, цього дня мощі передали й для парафій Бучацької та Мукачівської єпархій.

У храмі духовної семінарії звершили молитву до Пратулинських мучеників, а опісля цього владика Микола Семенишин звернувся до священнослужителів: «Сьогодні в цьому семінарійному храмі маємо дуже гарну, і я б сказав історичну подію, бо ми отримаємо мощі святих мучеників Пратулинських, для їх вшанування у нашій Івано-Франківській архиєпархії, а також у Мукачівській та Бучацькій єпархіях. Я щиро дякую вам, дорогі отці, за те, що ви прибули сьогодні до цього храму й зголосилися прийняти мощі та розповсюджувати набожество до наших українських мучеників».

«Просвітитель, місіонер та святий», — Глава УГКЦ про Велямина Рутського на конференції у Римі

16 жовтня Блаженніший Святослав взяв участь у конференції, присвяченій постаті митрополита Йосифа Велямина Рутського (1613–1637), яка відбувається в Папському Григоріянському університеті в Римі. Глава УГКЦ вказав на просвітницький та місійний внесок митрополита Рутського у життя Київської Церкви.

«Без сумніву митрополита Рутського можна назвати великим наслідником київських митрополитів. Він зумів перейняти мудрість Київської Церкви — свідка ще неподіленого християнства. Він був великим реформатором монашества, великим просвітителем і вихователем не лише духовенства, але й молодого покоління загалом, а також великим місіонером, який дбав про поширення християнської віри на теренах Угорської імперії, щойно визволеної від мусульман», — розповів Блаженніший Святослав.

Пам’ять блаженного отця Романа Лиска молитовно вшанували у Старуні

14 жовтня 2024 року в межах молитовної програми у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, відбулося вшанування пам’яті блаженного священномученика о. Романа Лиска.

Вечір розпочався Молебнем до новомученика, щоби прибігти до Господа зі своїми проханнями та подякою за заступництвом блаженного. Опісля вірні взяли участь у Божественній Літургії, яку очолив о. Олег Федак.

Пам’ять святого Івана Павла ІІ вшановує Католицька церква

22 жовтня Католицька церква вшановує пам’ять святого Івана Павла ІІ. Одного із найвідоміших понтифіків сучасності і тепер можна «зустріти» у багатьох львівських локаціях.

Іван Павло II (Кароль-Юзеф Войтила) — 264-й Папа Римський, перший в історії папа-слов’янин, а так само перший папа-неіталієць з часів голландця Адріана VI, що служив з 1522 до 1523 року. Поет, поліглот, актор, драматург, педагог, філософ історії, феноменолог, містик і представник християнського персоналізму.

На батьківщині патріарха Йосифа Сліпого презентували книжку «Запах суниць»

13 жовтня 2024 року в Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» (ММК), що в Заздрості на Тернопільщині, відбулася презентація нового видання про патріарха Йосифа Сліпого «Запах суниць». Книжку представила авторка, внучата племінниця блаженнішого Йосифа, Любов-Ольга Двуліт.

Книжка «Запах суниці» — це спогад, що переносить читача на кілька десятиліть назад, щоби збагнути велич і гарт духа ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого. Її написано на основі особистих спогадів, матеріалів сімейного архіву та документів Галузевого державного архіву КДБ.

«5 кроків до Шептицького» УМХ запрошує молодь пізнати ближче постать митрополита

Упродовж жовтня, з нагоди 80-ї річниці переходу до вічності праведного митрополита Андрея Шептицького, молодіжний рух УГКЦ «Українська молодь — Христові» запрошує осередки УМХ по всьому світі, а також молодіжні спільноти Української Греко-Католицької Церкви взяти участь в ініціативі «5 кроків до Шептицького».

Мета ініціативи — спільнотно наблизитися до особи митрополита Андрея, а з ним — до Христа, зробивши 5 простих кроків, що допоможуть ближче пізнати особистість, а також душпастирську діяльність Мойсея українського народу.

вівторок, 8 жовтня 2024 р.

Праведному митрополиту Андрею Шептицькому освятили пам’ятник покровителю міста Шептицький

У неділю, 6 жовтня 2024 року, на парафії Пресвятої Богородиці Владичиці України у м. Шептицький відбулася урочиста та історична подія – посвячення пам’ятника праведного митрополита Андрея Шептицького.

З нагоди цієї події Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпарх Сокальсько-Жовківський Кир Михаїл Колтун.

Після читання Євангелія єпископ виголосив проповідь у якій наголосив, що ми хочемо поріднити наше життя з життям праведника і з життям міста: «Ми мусимо знати історію, щоб втішатися нашими провідниками, зокрема Митрополитом Андреєм». Також Владика зазначив, що ця назва міста принесе із собою духовні цінності, яких навчав митрополит.

«Сьогоднішнє Євангеліє каже нам любити Бога понад усе, а ближнього свого, як себе самого. Бог створив світ і став живим єством, щоб ми з нього брали життя. Це все є для нас добром, яким ми повинні ділитися. Адже ніхто у світі не є сам від себе, а всі пов’язані одні з одними.» – йдеться у проповіді владики.

Ювілей 140 ліття конференція для освітян «Шляхом віри та служіння блаженного Миколая Чарнецького»

Освітній Центр Дзеровича запрошує освітян на конференцію конференцію з нагоди Року бл. Миколая Чарнецького. вчителі християнської етики та курсів морально-етичного спрямування, вихователі дошкільних закладів, педагоги, які зацікавлені в інтеграції духовних і моральних цінностей у навчально-виховний процес!

Для зареєстрованих учасників – сертифікат курсу підвищення кваліфікації на 3 години.

Дата: 11 жовтня 2024 року

Час: 15:00-17:15 год.

Місце: Церква святого Йосафата (вулиця Замарстинівська, 134А, Львів)

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого провів конкурс декламації «Тримаймо стрій!»

5 жовтня 2024 року з ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого при Релігійному товаристві українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та у співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) у Філадельфії День захисника і захисниці вшанували учні 6–7 класів, які взяли участь у конкурсі декламації «Тримаймо стрій!». Діти підготували 10 віршів авторства українських поетів.

Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого провів конкурс декламації «Тримаймо стрій!»

Ікони блаженних Петра Вергуна та Едіґни встановили в іконостас катедрального храму в Мюнхені

 

У неділю, 29 вересня 2024 року, Преосвященний владика Богдан звершив чин освячення ікон блаженного свщмч. Петра Вергуна і блаженної Едіґни, які вмонтовано в іконостас катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.

«Наш Екзархат збудований великою молитвою і працею багатьох наших попередників, які, починаючи ще від блаженного отця Петра Вергуна, опікувалися людьми тут у Німеччині та країнах Скандинавії», — звернувся до присутніх у храмі архиєрей, відзначаючи подвиг, служіння і працю тих, завдяки кому голос Церкви лунав і продовжує надалі звіщати Євангеліє тут у Німеччині. Владика Богдан розповів про служіння блаженного о. Петра Вергуна і роль блаженної Едіґни для мешканців Баварії.

У Львові відбулася презентація церковно-екологічного календаря – 2025, присвяченого праведному митрополиту Андрею Шептицькому

У п’ятницю, 4 жовтня 2024 року, в актовому залі Курії Львівської архиєпархії за участі єпископа-помічника владики Володимира відбулася презентація природоохоронної діяльності митрополита Андрея Шептицького на основі Церковно-екологічного календаря на 2025 р.

Участь у презентації також взяли: проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Львівській архиєпархії та п. Ганна Башта, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. Модерував зустріч референт з питань екології Івано-Франківської архиєпархії о. Михайло Дзуль.

четвер, 3 жовтня 2024 р.

«Перемагає той, хто пам'ятає» - конференція присвячена вшануванню пам'яті мучеників ХХ ст. і героїв ХХІ ст.

27 вересня у "Коломийській гімназії імені Михайла Грушевського" відбулася  конференція "Перемагає той, хто пам'ятає", присвячена вшануванню пам'яті особливих учнів і випускників гімназії - мучеників ХХ ст. і героїв ХХІ ст. Модерував конференцію Андрій Яремчук - канд. іст. наук, керівник проєктів та програм Центру досліджень українсько-польсько-словацького пограниччя, Українського Католицького Університету (УКУ). З ініціативи та допомогою викладачки гімназії Ірини Яремчук учні Фітьо Марта, Савчук Микола, Залевська Злата, Криницька Діана підготувати доповіді про священномущеників Омеляна Ковча, Симеона Лукача, Івана Слезюка, та Григорія Хомишина. Про героїв російсько-української війни Степана Тарабалка, Любомира Бордуна, Михайла Яворського, Владислава Юзюка виступили учениці Ясніковська Софія, Червінська Софія, Яцика Вероніка, Ткачук Ірина під керівництвом Ірини Боледзюк.