пʼятниця, 22 грудня 2017 р.

Вшанування мощей святих у Церкві

Голгота, Єрусалим
16 грудня 2017 р. у Ватикані Конгрегація справ святих оприлюднила  інструкцію  "Мощі у Церкві: автентичність і зберігання"  що регламентує дисципліну поводженням із мощами святих. У вступі зазначається, що мощі у Церкві завжди були об’єктом пошани та уваги, оскільки тіло блаженних і святих, визнаних через беатифікацію та канонізацію Апостольською Столицею призначене до воскресіння, було на землі живим храмом Святого Духа та середником освячення. Але вони не можуть були представлені для вшанування вірними без належного ствердження церковною владою їхньої автентичності.
Традиційно, визначними мощами вважається тіло блаженних чи святих, або їх значна частина чи вся повнота праху, що походить із кремації. Таким мощам дієцезальні єпископи, єпархи, особи, прирівняні до них правом та Конгрегація в справах святих присвячують особливу увагу та пильність, аби забезпечити їхнє збереження й вшанування та запобігти зловживанням. Отож, вони повинні зберігатися в спеціальних опечатаних ємностях, встановлених у місцях, які гарантуватимуть безпеку, шануватимуть священний вимір та сприятимуть культові.

четвер, 14 грудня 2017 р.

Митці духовно-національного відродження ХІХ-ХХ ст.

Руська Трійця, худ. Іван Крислач
15 грудня 2017 р. о 11.00 год. відбулася студентсько-учнівська конференція «Митці духовно-національного відродження ХІХ-ХХ ст.», Львівський коледж культури і мистецтв.
Посвята життя пошуку Правди, натхненна і підтримана любов'ю, виражає правдиве і повне наслідування Христа. Гідним є те суспільство, яке належно оцінює і вшанує память тих хто добровільно посвятився служінню Правді і практикуючи у геройський спосіб християнські чесноти осягнув досконалість життя у злуці з ближнім і Господом Богом.  
У програмі конфренції доповіді 
«Діяльність греко-католицьких священників в період національного відродження на західноукраїнських землях».
Вантух Остап Богданович СЗШ №  20 м. Львова, 11 клас. Аудіо
Вчитель, керівник проекту – Шульгата Наталія Петрівна
«Дружба Трьох, яка відродила українську самосвідомість»
Возняк  Ольга Тарасівна Аудіо
Львівський поліграфічний коледж Української академії друкарства, І курс.
Викладач, керівник проекту – Гривняк  Оксана Ігорівна
 «Духовна спадщина отця Маркіяна Шашкевича»
Константинов Олександр, Тихолаз Юлія. Аудіо Учні 8-а класу СЗШ № 48.
Вчитель, керівник проекту – Бакалець Наталія Володимирівна.

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

Будителі українського духу

Молитва і вітання Кир Володимира
У листопаді відбулися ювілейні святкування у до 180-річчя публікації літературного альманаху «Русалка Дністровая» о. Маркіяна Шашкевича, о. Іван Вагилевича та о. Якова Головацького 6 листопада 2017 р. 12.00 год.  покладання квітів до пам'ятника о. Маркіяну Шашкевичу, Львів, вул. Коперника, 40
10 листопада 2017 р. Наукова конференція «Будителі українського духу ХІХ – ХХ ст.»  (конференц-зал ауд. 204, адмін. корпус НУ «Львівська Політехніка», вул. С. Бандери, 12)
Розпочав пленарне засідання МОЛИТВОЮ І СЛОВАМИ ПРИВІТАННЯ УЧАСНИКІВ Кир Володимир - єпископ помічник Львівської митрополії УГКЦ 

понеділок, 30 жовтня 2017 р.

Кир Йосафат, отці, диякон і сестри Служебниці
27-28 жовтня у Івано-Франківській духовній семінарії священномуч. Йосафата Кунцевича відбувалася ІV Міжсемінарійна науково-практична конференція: «Отець Єремія Ломницький та шлях до святості Станіславівських новомучеників
27 жовтня Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвященний владика Йосафат Мощич, розпочалася конференція. У Літургії з яким співслужили ректор ІФДС о. Олесь Будзяк, віце ректор о. д-р Андрій Чорненко, віце-ректор ВІФБС о. Єронім Грім, ЧСВВ, голова Постуляційного центру беатифікації УГКЦ о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, ректор Тернопільської семінарії о. Іван Римар, ігумен Івано-Франківського монастиря Царя Христа о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ та настоятель парафії св. Кирила та Методія о. Йосафат Бойко. Прийняли участь брати з семінарій УГКЦ з Тернопля, Львова та Дрогобича та сестри служебниці НДМ на чолі з генеральною настоятелькою Згромадження с. Софією Лебедович, які прибули з Риму, України та з Польщі, адже о. Єремію, сестри вшановують як 
Учасники конференції

духовного засновника їх Згромадження, яке святкує 125 літній ювілей існування. Владика Йосафат Мощич,  наголосив на служіння ближньому: "Христос закликає нас уміти ділитися, допомагати іншим, тим, хто потребує. Справжня любов виявляється у вчинках милосердя. До цього нас закликає Христос своїм прикладом".

неділя, 22 жовтня 2017 р.

Ювілей о. Романа Бахталовського на Прикарпатті


Учасники ювілею о. Романа, Івано-Франківськ
У суботу, 21 жовтня 2017 р., минуло 120 років, коли на світ народився душпастир ієромонах Роман Бахталовський. Його духовні діти – сестри Згромадження Пресвятої Богородиці Фатімської провели у храмі оо. Редемптористів в Івано-Франківську академію пам’яті о. Романа.
Архієрейську Божественну Літургію очолив митрополит Володимир Війтишин. Після Євангелія: «Я прийшов, не щоб праведників кликати до покаяння, а грішних» (Лк. 5:32), Владика у проповіді наголосив на місії душпастиря – закликати до покаяння. На прикладі життя світлої пам’яті о. Романа, Митрополит Володимир зазначив, попри репресії радянської влади, отець зберіг віру  і помножив її адже у час репресій Церкви - заснував монаше згромадження сестер. «Перед нами історія отця, а в його лиці – історія нашої Церкви-мучениці та нашого українського народу. Сьогодні отець для нас свідчить, що немає такої перешкоди, яка могла б завадити служити Богові, служити народові, служити одне одному», - переконаний Проповідник.

понеділок, 16 жовтня 2017 р.

Мученики під зорями Південного Хреста

Мученики Христові Південної Америки
Сузіря Південного Хреста
У неділю, 15 жовтня 2017 р., Папа Франциск на площі Святого Петра у Ватикані під час Божественної Літургії проголосив нових святих Католицької Церкви. Це 33 блаженні мученики з Латинської Америки – два дієцезальні священики Андре Соверал та Амброзіо Франсіско Ферро і мирянин Матеус Морейра, що разом із 27 товаришами у 1645 році були вбиті з ненависті до Христової віри у Бразилії, та підлітки Крістобаль, Антоніо і Хуан, які з тієї ж причини 1529 року загинули у Мексиці, блаженний о. Фаустіно Міґес, Ордену Піярів, з Іспанії та італійський капуцин Анджело з Акрі. Південний Хрест сузір'я у небі над південними країнами під яким жили і перетерпіли мучеництво  гадаю було надхненням для численних християн і мучеників і зараз вони самі прославлені Святішим Отцем Франциском стають взором досконалого наслідування Христа.

понеділок, 9 жовтня 2017 р.

5 жовтня у Прикарпатському національному університеті на факультеті історії, політології і міжнародних відносин відбулася міжнародна наукова конференція «Гошівська обитель у духовному і культурно-історичному житті України: феномен українського греко-католицького чернецтва. До 400-річчя Чину святого Василія Великого». Основна її мета - узагальнити джерелознавчі та історіографічні здобутки з вивчення сакральної спадщини Гошівського монастиря, а також його роль і місце в духовній і етнокультурній спадщині України.   
"Щиро вдячний організаторам заходу за те, що зібрали тут усіх. Ця конференція допоможе більше дізнатися про нашу святиню. Потрібно завжди озиратися в минуле, щоб далі бачити майбутнє", - наголосив у виступі Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя отців Василіян в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. 

четвер, 5 жовтня 2017 р.

Слухання і діалог - шлях християн

Злагода це мистецтво - учасники семінару
29 вересня 2017 р. у м. Неаполі (Італія) відбувся міжнародний науковий семінар Інституту історії християнства Папського теологічного факультету Південної Італії (секція Сан Луїджі). Організатор конференції професор Серджіо Танзарелла запропонував гостям з різних країн висловити свої думки на тему екуменічного діалогу сучасних християн Південної Італії. Організатори конференції не обмежилися  учасниками з території Італії, адже були запрошені учасники з Румунії, Албанії та України, які розповіли про історичну і культурну традицію побудови миру у їх суспільстві. Директор екуменічних студій Італії (м. Венеція) Ріккардо Буріґана зазначив що вірні передусім є прочанами на землі і мандруючи разом повинні взаємно довіряти і шукати миру через споглядання лику єдиного Бога. Довіряти ближньому - мистецтво і побудова миру - мистецтво.

субота, 16 вересня 2017 р.

Ювілей Василіян вшанування свідків віри

15 вересня провідні науковці розповідали про віхи історії Василіянського чину. Перша секція мала назву «Священомученик Йосафат Кунцевич. Мартирологія Чину», а друга "Організаційна структура та внутрішнє життя Чину.
Конфренцію розпочав виступ о. д-ра Павла Кречуна, ЧСВВ про постать св. Йосафата Кунцевича. Молодим хлопцем Іван Кунцевич відзначався особливим даруванням. «Уже в юності майбутній Архиєпископ вивчив напам’ять Утреню, Вечірню та інші богослужіння церковного правила». Коли молодий юнак Іван вступив до монастиря у Вільно (теперішня Литва), то основними зацікавленнями ченця були храм та освіта. Доповідач підкреслив його вірність покликанню, відзначив чесноти священомученика та його героїчну поставу в непростих умовах служіння для Унійної Церкви. Особливо о. Павло підкреслив чесноти доброчесності, лагідності та добродушності. Спираючись на свідчення свідків із беатифікаційного процесу доповідач зазначив про св. Йосафата: «Був людиною думки, доброї пам’яті та бистрого ума, пильно віддаючись роздумуванню… І це виконував із смаком і любов’ю».

понеділок, 21 серпня 2017 р.

о. Христофор Миськів, ЧСВВ
18 серпня у Місії Постуляції разом з Катехитками Пресвятого Серця Христового з Прудентополя (Бразилія) було проведено зустріч щодо кроків початку беатифікації світлої пам'яті о. Христофора Миськіва, ЧСВВ, василіянина . 
Біографічна довідка
Отець Христофор Гавриїл Миськів народився 19 травня 1905 року у Славонському Броді, Хорватія. Батьки, Гавриїл і Катерина, походили з Галичини. У 1895 р. емігрували у Хорватію у пошуку кращих умов для хліборобської праці, саме у тих часах коли Галичина і Югославія, до якої належала Хорватія, входили в Австро-Угорську імперію. 

27 вересня 1921 року, о. Христофор вступає на новіціят 00. Василіан, у Мукачеві, Закарпатська Україна. Завершивши духовно аскетичне виховання та богословський вишкіл, приймає Тайну священства, у празник Різдва Матері Божої, 21 вересня 1932 року. У вересні 1939 року, о. Христофор приїхав до Бразилії, де розпочав інтенсивну і душпастирську працю, зокрема у Прудентополісі, при парафії св. Йосафата.

четвер, 10 серпня 2017 р.

Спогади про долі українців

Зустріч п. Богданни Мончак і п. Івана Мамчура
10 серпня у Місії Постуляції відбулася зустріч 92 х річного п. Івана Мамчура, довголітнього в'язня концтабору Джезказган учасника Кенгірського повстання 1963 р. та п. Богданни Мончак заслуженого вчителя, яка разом з батьками емігрувала і працювала понад 25 р. викладачем рідної мови для українців в Монреалі, Канада. Пан Іван та п. Богданна взаємодоповнючи один одного ділилися спогадами про ІІ світову війну, тюремні будні, причини та наслідки повстання в Кенгірі, де трагічно обірвалося життя понад 100 українців. Пан Іван і п. Богданна пригадали спільних знайомих п. Ірину Когутяк, тету п. Богданни з якою п. Іван зустрівся під час повстання у Кенгірі. Аудіо

середа, 2 серпня 2017 р.

Зустріч митців з Кир Андреєм на Золотому мольберті

Майстер клас пластики, Брюховичі
Швидко промайнув тиждень для учасників митецького пленеру форуму "Золотий мольберт щодня з Кир Андреєм", творчої молоді з Донеччини (Слов'янськ, Констянтинівка, Новоселівка), з м. Старобільськ на Луганщині та з Харкова, Запоріжжя, Миколаєва. Тривав другий заїзд пленеру з 25 липня по 2 серпня 2017 р. у семінарії оо. Василіян у смт. Брюховичі, вул. Широка 6 у рамках пасторальної ініціативи вшанування ювілею 400 ліття реформи Василіян Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Приїхала молодь 25 червня і після вечері у колі нові друзі познайомилися одні з одними представивши власне місто з якого вони приїхали і розповідаючи про власні улюблені заняття. Діти з керівниками не лише виконували творчі завдання але й приймали участь у Літургії, руханці, розважали над вибором покликання, власними талантами і поступом у чеснотах віри, надії любові, практику заповідей любові Бога і України на прикладі життя і праці митрополита Андрея, який вихований у дусі молитви матір'ю Софією був вірний родинній традиції роду Шептицьких, яку передав йому батько Іван.  

вівторок, 25 липня 2017 р.

Ісповідники віри - новий шлях прослави

Кир Олександр Хіра, Кир Йосиф Сліпий 
11 липня 2017 р. було опубліковано апостольський лист папи Франциска «Немає більшої любові» про жертву життя щодо беатифікації ісповідників віри. Ніхто немає більшої любові від того, хто життя дає за власних друзів (Ів. 15, 13). Лист говорить що гідні особливого вшанування і поваги ті християни що щиро наслідуючи науку і приклад Господа Ісуса Христа, добровільно і свобідно пожертвували життя для інших і витривали аж до смерті у цьому намірі.
 Певно що геройська жертва життя, натхненна і підтримана любов'ю, виражає правдиве, повне і взірцеве наслідування Христа, і тим більше гідне заслуги це що сама спільнота вірних звичайно зберігає вшанування тих хто добровільно прийняв мучеництво крові чи практикували у геройський спосіб християнські чесноти. 
У двох перших артикулах Листа виражена суть нововведень: Артикул 1. Жертва життя це новий випадок шляху беатифікації і канонізації, який відрізняється від випадку мучеництва чи  геройської практики чеснот.

середа, 19 липня 2017 р.

11–16 липня 2017 р. прощею уже 23 рік йдуть греко-католики Білорусії з Вітебська до Полоцька вшановуючи пам'ять мучеництва як свщмуч. Йосафата, архиєп. Полоцького у Вітебську  (+1623) з рук незєдинених так і п'яти василіян у Полоцьку (+1705) з рук царя Росії Петра І і його солдат. У 2017 р. до прощі долучилося п'ятеро Василіян, які вшановуючи мучеництво співбратів під час прощі ділилися історією Чину та духовним досвідом. 
У неділю ввечері, 11 липня, прочани молилися у підніжжя
Успенської гори у Вітебську, на місці вбивства св. Йосафата. З Вітебська з прочанами вирушив отець Димитрій – Протопресвітер східнього деканату БГКЦ, який і очолив Божественну Літургію, після якої майже сорок учасників з різних регіонів Білорусі, а так само з України і Росії розпочали п'ятиденну прощу. Шляхом з Вітебська – місця мученицької смерті св. Йосафата (Кунцевича) до його катедри – Святої Софіі у Полоцьку долучалися прочани так що число прочан сягнуло ста вірних. 

середа, 21 червня 2017 р.

Презентація пам’ятної монети "Йосиф Сліпий"

20 червня 2017 р. презентація за участю Секретаря Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, Адміністратор Патріаршої курії владика Богдан (Дзюрах), народний депутат України Юрій Шухевич, громадський діяч і дослідник новітньої історії України Василь Штокало, автор книги "Йосиф Сліпий: ректор, митрополит, в’язень, кардинал і патріарх", музеєзнавець, учений секретар Інституту релігієзнавства Львів-ського музею історії релігії Олександра Киричука, заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська, а також автори ескізів монет Володимир Таран та Олександр Харук.

пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Молитва за мир дітей Золотого мольберту

1 червня - день захисту дитини - діти учасники міжнародного конкурсу дитячого пленерного малюнка  «Золотий мольберт слідами Митрополита Андрея Шептицького 2016» розпочали з молитви за мир в Україні у соборі св. Юра. До дітей звернувся Преосвящений Кир Ігор Возьняк, який заохотив дітей бути миротворцями і у житті наслідувати Кир Андрея який хист до малювання отримав від матері і його розвивав. Походом Хвилі миру понад 1000 дітей України вирушили у Львівський національний театр ім. Соломії
Крушельницької де дітей та юнацтво чекала урочиста академія і нагородження пам'ятними медалями фіналістів, а двох фіналістів Оскаром – Золотим мольбертом та путівками у Діснейленд США.  Після урочистої частини дітям двері відкрив Національний музей, повні вражень та емоцій діти могли покаталися по Львові екскурсійним "Чудо-поїздом".

пʼятниця, 9 червня 2017 р.

Мученики - джерело свободи Церкви

Конференцію «Мученики - джерело свободи Церкви» в конференц-залі Патріаршого дому у Львові відкрив молитвою Кир Ігор Возьняк, митрополит Львівський. У першій доповіді о. Віктор Квасній, ЧСВВ представив учасникам норми збору свідчень про Слугу Божого Трибуналом за межами компетенції  єпархії - так званими рогаторіальними Трибуналами. Вони створюються для опитування свідків у іншій єпархії, тобто за межами компетенції існуючого Трибуналу Слуги Божого. Згідно норм Апостольського Престолу якщо свідки життя Слуги Божого не можуть приїхати у єпархію і бути заслухані Трибуналом єпархії у якій ведеться процес, єпископ місця ведення процесу листом звертається до єпископа місця проживання свідків з проханням щоб поставити даним свідкам запитання згідно запитника про життя Слуги Божого. 
Про критерії праці Трибуналу по опитуванні свідків і умови завершення процесу беатифікації на єпархіальній стадії розповів о. Роман Тереховський, каноніст Львівської митрополії. Отець зазначив що успішним є процес Слуги Божого який втішається загальною славою святості і вичерпні докази у якому зібрані згідно усіх канонічних вимог відповідають на питання чи Слуга Божий практикував життя чеснот в геройський спосіб або зазнав смерті за визнання віри Христової. Отець зазначив що на завершення Процесу єпископ або його делегат має відвідати усі місця можливого вшанування Слуги Божого (могилу, музей) і ствердити відсутність неналежного культу  згідно норм non culto папи Урбана  VIII. Постулятор переконавшись у вичерпності проведеного дослідження просить єпископа провести завершальну сесію єпархіальної стадії Процесу з номінуванням довіреної особи, яка складе присягу доставити цілими запечатані акти справи у Конгрегацію справ святих у Римі. Аудіо 

середа, 31 травня 2017 р.

Моліться і працюйте для Церкви - Блаженніший Любомир

Додати заголовок
31 травня 2017 року, о 18:30, у Києві на 85-му році життя після важкої недуги відійшов до вічності Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ. 
Напередодні 2 квітня 2017 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового на Літургії ювілею 40 ліття з дня архиєрейської хіротонії Блаженіший Любомир закликав: "Хочу дуже сердечно попросити вас, аби у своїх молитвах ви згадали сотні, тисячі людей, яких також турбувала проблема існування нашої Церкви. Бо завдяки їм, що так жертвенно були готові нести тягар переслідування, завдяки їхній вірності святій Церкві наша Церква сьогодні існує», – наголосив ювіляр. "Звідси, – продовжив Архиєпископ-емерит, – моє друге до вас прохання. Часи лютого переслідування минули, але перед нами завжди залишається те саме завдання, та сама турбота, аби наша Церква, у повному значенні цього слова, була отою Церквою, де люблять Господа Бога, де готові жертвенно послужити один одному. Моє до вас прохання, від імені моїх тих співбратів з минувшини, прошу вас, моліться і працюйте, аби наша Церква розвивалася, жила і в той спосіб прославляла Бога й служила нашому народові!"
"Блаженіший Любомир любив мир" - заявив Блаженіший Святослав і заохотив вірних молитися Господу Богу у цей час прощання, випрошуючи Божого благословення молячись за прославу і причислення Блаженішого Любомира до лику святих.

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Анонс конференції

Запрошуємо взяти участь у навчально-практичній конференції «Мученики - джерело свободи Церкви» яка відбудеться 9 червня 2017 р. Б. (поч. о 09:30 год.) в конференційному залі Патріаршого дому за адресою: Львів, вул. Хуторівка, 35 б  
Тематики доповідей на конференції
Критерії праці Трибуналу по опитуванні свідків і завершення процесу беатифікації, о. Роман Тереховський
·             Збір свідчень про Катакомбну Церкву - практичні поради урядовцям історичних комісії у єпархіях, о. др. Іван Говера,  факультет літургіки, Східний інститут, Рим
·             Молитва вірних - критерії написання літургійних молитов беатифікованих мучеників і праведних, о. Матей Гаврилів, ЧСВВ
·            Збір свідчень за межами компетенції Трибуналу єпархії - рогаторіальні Трибунали, о Віктор Квасній, ЧСВВ

понеділок, 22 травня 2017 р.

Кир Йосиф Сліпий - знаки пам'яті

В музеї-кімнаті Патріярха Йосифа Сліпого в Українському Католицькому Університетові, вул. Свенціцького, 17 відкриється виставка філателістичних знаків та урочисте спецпогашення поштових марок – події приурочені до 125-річчя народження Патріярха Йосифа Сліпого, який був Почесним Президентом Спілки Українських Філятелістів Австрії.
Серед виставкових експонатів - колекція Музею-кімнати Патріярха Йосифа Сліпого УКУ та приватні збірки історика, дослідника новітньої історії України Василя Штокала та філателіста, члена Тернопільської організації спілки філателістів України Василя Дідуха (м. Тернопіль). 

субота, 13 травня 2017 р.

Сьогодні папа Франциск у Фатімі проголосив святими Францишка і Жасинту Марто,
пастушків яким Богородиця у 1917 р. явилася і закликала до покаяння, молитви за навернення Росії. Папа у молитві на вервиці звернувся до Богородиці одягнутій у білий одяг молитися з вірними, які у світлій одежі Хрещення хочуть жити у Христі і моляться за мир у світі, який перебуває у стані війни "по частинах" спровокованих економічними інтересами. Папа як прочанин миру закликав до злагоди усі народи землі, і довірив Богородиці усі болі людства, які вона як Мати Церкви лікує ліком ніжності і чуйності.
У Брюховичах 12-14 квітня тривала наукова студентська конференція «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і реформа чернецтва Київської митрополії у XVII-XVIII ст.» Учасники конференції студенти семінарій УГКЦ, аспіранти Українського католицького університету, чернеча спільнота редемптористів як також ченці-василіяни які їх приймали.

четвер, 11 травня 2017 р.

Отець Іван Кипріян, вітраж храму Успіння П.Д.М, Козова
7 травня 2017 р. вшанували пам'ять отця Івана Кипріяна подячною Літургією яку очолив Кир Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько – Зборівської архиєпархії  УГКЦ з отцями парафії Успіння Пресвятої Богородиці у Козові освятили встановлений вітраж з зображенням о. Івана Кипріяна. Отець Іван Кипріян, нар. 27 жовтня 1856 р. у м. Сокаль, у сім'ї шляхтичів, які мали маєтки у Стрию, Чорткові, Сокалі Перемишлі, а у дітей виховували повагу до селян, народних звичаїв, пісень. Освіту здобув у Ставропігійській гімназії, семінарях Львова і Перемишля з характеристикою "добре обдарований, працьовитий у навчанні молоді церковному співі".

четвер, 27 квітня 2017 р.

Палац родини Фредро
6- 7 травня 2017 р.  проща Родин до дня Матері у 180-ті роковини дні народження Софії матері Кир Андрея 40 км. шляху з Рудок до Прилбич прочани посвятили молитві за злагоду у родинах розважаючи спогади та листи Софії з Фредро, матері про та до Митрополита Андрея Шептицького.
Проща розпочалася у суботу 6 травня о 9.00 год. Літургією у греко-католицькому храмі Пресв. Євхаристії у Рудках.  Парох о. Богдан з вірними пригостив вірних трапезою та поблагословив прощу. У римо-католицькому костелі Успіння Пречистої  Діви Марії, де була охрещена Софія, мати митрополита Андрея.
У гостях у о. Михайла, с. Вишня
Прочани посвятилися під покров Пресвятої Богородиці, покровительки Бескид, і відвідали гріб Олександра Фредро, дідуся митрополита. У мальовничому селі Вишня, у родинному палаці Фредрів паломники ознайомилися з життям родини і попрямували до сільського храму св. Косми і Дам’яна. Після молитви, гостинні парафіяни пригостили паломників смачною трапезою. Далі шлях пролягав через такі села як Дубаневичі, Шоломиничі та Родатичі, у якому паломники

Зустріч з отцем, с. Дубаневичі
заночували у сільській школі. Наступного дня проща продовжилася мальовничими краєвидами сіл: Тучапи, Мужиловичі, Вовчухи, Добряни. Завершилась проща Божественною Літургією у храмі с. Прилбич. 

понеділок, 13 березня 2017 р.

Ювілей 400 ліття Василіян у Пряшеві

15 березня 2017 р.  у Пряшеві, Словаччина в університеті на греко-католицькому теологічному факультеті, відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Історія Василіянського Чину Святого Йосафата», під час якої будуть виголошено доповіді  істориків і ченці-василіяни із Словаччини, Польщі, Угорщини та Українию Заявлена тематика діяльності Чину та визначних ченців Василіян на Закарпатті і в Галичині у період від

субота, 11 березня 2017 р.

Блаженні плачучі, бо вони утішаться

27 лютого 2017 р. Папа Франциск дозволив публікацію декрету мучеництва Слуги Божого о. Тита Земана, який як священик Салезіянської спільноти св. Івана Боско, був замучений з ненависті до віри 8 січня 1969 р. Земан народився 4 січня 1915 р. у сім'ї християнин, в місті Вайнорі, недалеко від Братислави; Після студій був висвячений на священика в Турині в 1940 р, своє покликання виношував з дитинства. У його рідному  місті, він відслужив свою першу Літургію. Він був студентом богослов'я в Григоріанському університеті в Римі, а потім в Чері, де він використовував свій вільний час,  для апостоляту в ораторіях. Коли в 1950 р. чехословацький комуністичний режим заборонив релігійні свячення і почав депортувати богопосвячених чоловіків і жінок в концтабори, виникла необхідність організувати підпільні поїздки в Турин, щоб дозволити молодим богопосвяченим співбратам салезіянам завершити філософсько-богословські студії.

середа, 8 березня 2017 р.

Дійти до серця кожного хто спраглий, св. Іван ХХІІІ

Отець Анжело Ронкаллі 
"Незатерту пам'ять у серці залишило капеланське служіння в госпіталі у час війни. Там у болях поранених і хворих творилося соборне прагнення миру, головного добра людства. Ніколи як тоді, відчувалося яким є прагнення миру людини, особливо солдата, які власною жертвою і часто жертвою життя готували основу майбутнього миру". Ці слова св. Іван ХХІІІ на аудієнції 1 червня 1959 р. до військових капеланів влучно характеризують зміст публікації анналів «св. «Іван ХХІІІ», які описують його перші кроки у священстві у час лихоліття війни. У студії Альфреда Занхі «Я люблю Італію». Отець Анжело Ронкаллі і І світова війна (1915-1918)», говориться про життя отця який як Папа видав енцикліку Pacem in terris (Мир на землі).

понеділок, 6 березня 2017 р.

Фото вистави свщмуч Северіян, Віталій, Яким
У неділю, 5 березня у Дрогобичі стартував показ вистави «Дрогобицька Голгофа», яка відображає події, що пов'язанні з мученицькою смертю Дрогобицьких Блаженних священомучеників Северіяна, Якима та Віталія. Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича зібрав повний зал людей. Серед присутніх були, зокрема, Архиєреї: Преосвященний архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Василь Івасюк, єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії та владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Крім того, у залі були присутні ченці-василіяни з монастирів Провінції, семінаристи Дрогобицької Духовної семінарії УГКЦ, монашество та духовенство. Події, які відбувалися на сцені, своєю реалістичністю та професійною грою акторів не могли залишити когось байдужим. У цій трагедії переплітаються історії, що відкривають долю людей, котрі переживали трагедію на Західній Україні в 1939-1941 роках, пов'язану з приходом Радянської влади.

вівторок, 28 лютого 2017 р.

Справа Рифи фільм про Кир Йосифа Сліпого

Фото Кир Йосифа у справі
Документальний фільм «Справа «Рифи», про період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, увязнення та звільнення митрополита Кир Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду та їх впливу на долю Кир Йосифа. Героями фільму стали Папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, Генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов. Назву фільму «Справа «Рифи дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України в 34 томах справи докладно задокументовано як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української греко-католицької Церкви та її Глави Кир Йосифа. Документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.
Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки проходили в Україні, Італії, Сполучених Штатах Америки.
«Справа «Рифи» Хронометраж: 105 хв, 2017. Виробництво: «Sсreen Media Ukraine» та «Живе production».


середа, 22 лютого 2017 р.

Микола Устиянович душпастир просвітитель

У колі студентів та викладачів коледжу культури і мистецтва у Львові відбулася презентація книги п. Наталії Бенькалович "Микола Устиянович: штрихи до біографії". Автор представила для широкого кола власний доробок у якому на основі матеріалів архівів і приватних збірок представила життя греко-католицького душпастиря, учасника кола літературного товариства "Галицько-Руська Матиця". Автор звернула увагу на те що отець Микола, родом з Миколаєва на Львівщини навчаючись у семінарії у Львові був членом культурно-народознавчого гурту "Руська трійця" члени якої голосили проповіді  на руській мові. Микола писав руською і поезії, які  у 1837 р. подав до альманаху руських пісень "Русалка Дністрова"