понеділок, 28 грудня 2020 р.

Папа Франциск і проголошення декретів святих

 21 грудня 2020 року Святіший Отець Франциск прийняв на аудієнції ВисокоGреосвященнішого  кардинала Марчелло Семераро, префекта Конгрегації у справах святих. Під час аудієнції

Понтифік уповноважив Конгрегацію святих оприлюднити декрети, щодо:

 - мученицької смерті Слуги Божого Розаріо Анджело Ліватіно, мирянина; що народився 3 жовтня 1952 року в Канікатті (Агрідженто, Італія) і був убитий, з ненависті до віри, на дорозі, що веде від Канікатті до Агрідженто (Італія), 21 вересня 1990 року.

Юнак навчався на юридичному факультеті університету Палермо, 9 липня 1975 р. Закінчив з найкращими оцінками.

З юності брав участь у Католицькій акції та відвідував парафію, де проводив юридичні та пастирські бесіди, робив власний внесок у курси підготовки до шлюбу та відвідував збори, організовані католицькими асоціаціями. Навіть будучи магістратом, він продовжував жити досвідом парафіяльної громади. Йдучи на роботу прокурора м. Агрідженто, він зупинився у сусідній церкві Сан-Джузеппе, щоб відвідати Пресвяту Євхаристію.

середа, 18 листопада 2020 р.

Благословляю і молюся!

Оздоровлення від хвороби чи уникнення небезпеки за посередництвом праведного є знаком Божого благовоління у ньому. 

С. Марія Зарваницька з батьком Любомиром
В час ювілею 155 ліття від дня  народження Кир Андрея ділимося свідченням с. Марії Зарваницької. Нехай буде доброю звичкою у цей час тривог і випробувань ділитися добрими новинами, а отримана ласка заохотою з довірою звертатися у молитві до Господа Бога за посередництвом Слуг Божих, які переставились до життя вічного і заступаються за нами перед Господом Богом.  
ене звати с. Марія Зарваницька, належу до чернечої родини Воплоченого Слова і служу у місійній спільноті Бурштинського монастиря.

вівторок, 3 листопада 2020 р.

ІСТОРІЯ РЕЛІГІЙ В УКРАЇНІ

5-6 листопада відбулася XХХ МІЖНАРОДНА НАУКОВА онлайн-КОНФЕРЕНЦІЯ "ІСТОРІЯ РЕЛІГІЙ В УКРАЇНІ" доповіді будуть опубліковані на ресурсі Інституту релігії 
Нижче перелік доповідачів і тематик доповідей, які були представлені на конфренції.
5 листопада “Історія релігій в Україні”

Филипович Людмила, д.філос.н., проф., зав. відділу історії релігії та практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Київ “Історія релігій в Україні”: тридцятирічний ювілей круглих столів у Львові

понеділок, 26 жовтня 2020 р.

Префект Конгрегації святих єпископ Марчелло

У четвер, 15 жовтня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець призначив Префектом Когрегації в справах визнання святих преосвященного Марчелло Семераро, дотеперішнього Єпископа дієцезії Альбано та Секретаря Ради Кардиналів. Ієрарх, якому в грудні виповниться 73 роки, стане наступником кардинала Джованні Анджело Беччіу, зречення якого Папа прийняв 
24 вересня. Протягом семи років ієрарх зблизька супроводжує процес реформи Римської Курії, як секретар Ради Кардиналів.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

вівторок, 13 жовтня 2020 р.

Василіяни і Замойський собор Унійної Церкви 1720

23 жовтня 2020 р. у монастирі Св. Йосифа оо. Василіян, смт. Брюховичі, вул. Широка, 6  відбулася наукова конференція «Василіянський чин та Замойський провінційний собор Унійної Церкви 1720 року» до ювілею 300-річчя Собору. Переосмислення спадщини Замойського собору в діалозі Церкви та науковців дозволило фахово обговорити провінційне зібрання 1720 р. у світлі сучасних богословських, душпастирськиз, екуменічних, культурних й соціальних викликів, як в Україні, так і в інших країнах Центрально-Східної Європи300 років тому 26 серпня – 17 вересня 1720 р., у сучасному польському місті Замостя, відбувся провінційний собор Руської Унійної Церкви, другий в її історії від часів проголошення Берестейської унії. На собор зібралося понад 140 учасників на чолі з апостольським нунцієм Джіроламо Ґрімальді, 
митрополитом Левом Кишкою, сімома унійними владиками і протоархимандритом Василіанського чину Антонієм Завадським. Замойський собор розробив масштабну програму реформ Унійної Церкви, що наголошувала на інтегральній єдності з Римським Апостольським престолом і кодифікації словʼянсько-візантійських джерел її обрядової спадщини. З перспективи сьогодення, найважливішими рішеннями собору були: 1) інституційне обʼєднання в одне ціле всіх єпархій Київської митрополії; 2) кодифікація більш як столітнього досвіду єдності Унійної Церкви з Римським Апостольським престолом, апробована Святішим Отцем; 3) збереження східнохристиянського етосу Унійної Церкви за одночасної адаптації елементів латинського благочестя; 4) поява помісного 
права Київської унійної митрополії, однією з основ якого стало законодавство єпархіяльних соборів і василіянських капітул.

Відкрили конференцію учасники молитвою Царю Небесний. Привітав учасників  ректор УКУ о. Богдан Прах наголосивши шо Собор у буремні роки воєн став світлою сторінкою історії Унійної Церкви. Привітав учасників директор  музею історії релігії п. Орест Малець і заохотив до співпраці у історичних дослідженнях.

Перше засідання модерував о. ліц.  іст. Церкви Полікарп МАРЦЕЛЮК, ЧСВВ і запросив до слова п. Ігоря СКОЧИЛЯСАдоктора історичних наук, професора, керівника Центру релігійної культури та зав. кафедри історії Українського католицького університету доповідь Василіянська перспектива Замойського собору: «Діарій» протоархимандрита о.

Антонія Завадського (25 серпня – 18 вересня 1720 року) Аудіо зазначив шо упродовж майже двох століть Замойська реформа визначала організаційну структуру, богословʼя та пасторальну програму Греко-Католицької Церкви, а почасти й інших унійних спільнот у Центрально-Східній Європі та на руську (українсько-білоруську) культуру, торуючи їй шлях в європейську цивілізацію доби Бароко і Просвітництва.

понеділок, 5 жовтня 2020 р.

Папа Франциск соціальна енцикліка «Fratelli tutti»

Братерство й соціальна дружба – це дороги, які вказує Папа Франциск для побудови кращого, справедливішого та мирного світу зусиллями всіх, народу й інституцій. Рішуче «ні» війні та глобалізації байдужості.

«“Fratelli tutti” писав святий Франциск з Ассізі, звертаючись до всіх братів і сестер, щоб запропонувати їм форму життя з присмаком Євангелія. Серед його порад хочу виокремити одну, в якій він заохочує до любові, що виходить за межі географічних і просторових бар’єрів», – цими словами Папа Франциск розпочинає енцикліку «Fratelli tutti», що підписана 3 жовтня 2020 року на батьківщині святого Франциска місті Ассізі та оприлюднена наступного дня.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Isabella Piro – Ватикан

пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.

Блаженний мирянин Карло Акутіс

 

10 жовтня 2020 р. в Асижі буде проголошено блаженним Карло Акутіс про надзвичайну зрілість віри цього італійського підлітка вказав Префект Конгрегації у справах визнання святих кардинал Анджело Беччіу

Світлана Духович – Ватикан

Внаслідок пандемії беатифікацію Слуги Божого юнака-мирянина Карла Акутіса перенесено на 10 жовтня 2020 року. Про це повідомив кардинал Анджело Беччіу, що очолює Конгрегацію в справах визнання святих. В інтерв’ю для Vatican News він висловив сподівання, що вірні зможуть взяти безпосередню участь в урочистій Літургії з нагоди беатифікації, що відбудеться в Папській базиліці святого Франциска в Ассізі, де похований юнак. В протилежному випадку богослуження транслюватиметься в прямому ефірі, аби забезпечити участь вірних на віддалі.

пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Конференція ювілею 155 ліття Кир Андрея

Митрополит Андрей Шептицький у дитячому сиротинці Сестер Служебниць (СНДМ).
 У 2020 р. Українська Греко-Католицька Церква відзначає 155-ліття від дня народження митрополита Андрея та 120-ліття від дня номінування Андрея Шептицького митрополитом Галицьким.

26-29 вересня (з суботи по вівторок) триває конференція, зустрічі дослідників особи митрополита та всіх, хто цікавиться його життям. Конфренція можливість поділитися знаннями, подискутувати, познайомитися та дізнатися останні знахідки про життя Андрея Шептицького.

понеділок, 21 вересня 2020 р.

Дон Роберто Малджезіні - душпастир убогих

 

16 вересня Папа Франциск висловив співчуття у зв'язку з трагічною смертю італійського священика Роберто Мальджезіні, який посвятив себе убогим і відкиненим. Він був вбитий ножем в спину ранком 15 вересня в місті Комо одним із безхатьків 53-літнім тунісійцем, який має психічні розлади. «Я приєднуюсь до скорботи і молитві рідних і всієї спільноти Комо і за єпископом віддаю хвалу Богу за свідоцтво, тобто мучеництво цього свідка любові до бідних. Помолимося в тиші за дон Роберто Мальджезіні і усіх священиків, монахинів, мирян і мирянок, які працють з потребуючими і з тими, кого відкинуло суспільство».

Тіло священика було знайдено зранку біля парохіяльного дому на площі Сан Рокко в центрі Комо, де він проживав. Священник помер від численних ножевих поранень. Згідно слідства, вбивство відбулося, коли дон Роберто вийшов з дому для раздачі сніданків. Вбивця чекав його прямо біля дому. Священик добре знав його і підтримував з ним добрі стосунки. Обставини злочину поки ще не встановлені через відсутність свідків. 

понеділок, 7 вересня 2020 р.

 25-27 серпня 2020 р. відбулася школі Агіографії присвячена темі "Мучеництво - ісповідь віри від античності до сучасності". Молитвою і вітанням учасників розпочав конференцію о. Роман Тереховський висвітливши тему Радість мучеництва – початки культу святих. Розвиваючи тему він опирався на статті Енцо Каччітті Мотив радості античних мучеників, автор вказуючи на старозавітню книгу Макавеїв представив братів Макавеїв, як  готових до випробування і витривалих у вірі. Власне життєве переконання і можливість свідчення давала мученикам силу перетерпіти мучеництво. Текст статті

о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ Еволюція свідчення мучеників у добу І-ІІ ст. у Римській імперії. Доповідач представив на основі історії мученицва Сімфороси у Тіволі та як пошана до мучеників, які з гідністю приймали смерть у час публічних градіаторських боїв, стала переконливим свідченням християн  вірності Правді і загрозою публічному статусу імператора, які змушені були відмовитися від публічних засудів християн і вдаватися до практики засудження християн до заслання ad Tartares. Доповідач вказав яких переслідувань зазнали християни і як практика  вшанування мощей мучеників набрала форм літургійного вшанування локальними спільнотами християн таз актом толеранції імпер. Констянтина поширилась на усю Церкву. Текст доповіді

У презентації п. Володимира Бірчака, ст. наук. дослідника ІІЦ, Консультація архівів репресивних органів влади. Структура архівних справ доби радянських репресій. Було представлено певну аналогію античних Актів мучеників та документів радянських репресивних  оганів влади. Але якщо Акти містили лише лаконічний допит чому християнин не хоче скласти жертву імператору та обставини його мучеництва то слідчі справи радянської влади містять як формальні акти арешту та анкету арештованого так і протоколи допитів обвинувачених та свідків та речові докази обвинуваченого. Презентація

пʼятниця, 7 серпня 2020 р.

25-27 серпня анонс школи Агіографії

Святіший Отець Франциск вказуючи у на приклад мученика Юстина повчає: «Причиною його переслідування не була його харитативна чи просвітницька діяльність, а ісповідання віри у Воплоченого Бога - розп’ятого і воскреслого Христа. Саме Добра Новина та відповідність слову проповіді власного життя стала предметом переслідування мученика. Церква не є культурним осередком, ані соціальним організмом. Церква сімя Ісусова. Церква сповідує віру в Христа волоченого у плоті, адже саме за цю правду його було розп’ято»[1].
Церква свята, не лише як тіло Христа і храм Св. Духа, але завдяки життю святих яких не бракує у кожному поколінні. Проваджені Св. Духом, вони зуміли дати оригінальні відповіді закорінені у Євангелії на виклики часу. Їх роль є вирішальною у збереженні вірності Церкви Христу. Без їх харизми історія Церкви була б історією авторитетної інституції. Отож принципові студії святих, їх життя і культу. Бачачи особливий характер документів щодо святих, такі студії вимагає звернення до специфічного методу дослідження їх історії.

25-27 серпня 2020 р. запрошуємо прийняти очну або онлайн участь у школі Агіографії присвяченій темі "Мучеництво - ісповідь віри від античності до сучасності". Для онлайн участі у школі Агіографії 25 серпня о 11 год. потрібно через Gmail aккаунт ввійти у сервіс Google meet  за посиланням https://meet.google.com/fqc-zaoy-psa

четвер, 9 липня 2020 р.

155 літній ювілей праведного Кир Андрея

До ювілею 155 ліття від дня народження праведного Кир Андрея Шептицького у видавництві "Місіонер" побачила світ книга "Кир Андрей місія Доброго Самарянина" дослідників спадщини Кир Андрея про соціально-харитативну та меценатську працю Кир Андрея - Мойсея українського народу.

Автори о. др. Августин Бабяк, о. Полікарп, ЧСВВ п. Ольга Михайлюк, п. др. Оксана Пасіцька у написанні статей керувалися словами праведного Кир Андрея Шептицького: "Причиною наших невдач і усіх язв нашого церковного й національного життя є те, що християнство, вчення Євангелія замало відносимо до себе і замало передаємо його як святість душі... Євангеліє це дорога до неба, це життя без плями, без закидів, без пороків, це життя чисте, невинне, святе, в якому смертна людина зривається до того, щоб суперничати з небесними ангелами. Життя по Євангелію це надприродне життя Божої благодати, це життя Божої любови й жертви для Бога, або одним словом: це життя, в якому людина шукає і змагає до святости" (послання "Про виховання", 1942. 10. 24) ".

Пропонуємо ознайомитись з презентацією одного з авторів книги п. Ольги Михайлюк "Місія Кир Андрея у розвитку української культури". Текст

У рамках ювілею відкрито віртуальні дитячі галереї робіт талановитих митців форуму творчості "Золотий мольберт під покровом Кир Андрея 2019" Галерея робіт  

Галерея робіт пленерів "Золотий мольберт слідами Кир Андрея 2019"  Фільм

Галерея робіт фіналістів форуму Золотий Мольберт 2018 "Богородиця та Ангели миру" дітей України  Фільм

Про Форум  "Золотий мольберт під покровом Кир Андрея"  Facebook 



пʼятниця, 5 червня 2020 р.

Ласка оздоровлення - знак Божого благовоління



У час пандемії COVID тема хвороби і оздоровлення за посередництвом Слуг Божих, праведних і блаженних це вияв знаку Божого благовоління. Господь Бог хоче роздавати ласки через праведників, які у Царстві Небеснім втішаються життям у  повноті Божої благодаті і можуть уділяти потрібних ласк заступництва коли вірні з довір'ям і витривалістю про ласку оздоровлення просять. 9 червня 2020 у Zoom Місія Постуляції святих УГКЦ провела семінар Постуляторів   "Надприроднє оздоровлення. Богослів’я і критерії збору свідчень надзвичайного оздоровлення". Програма
 У доповіді монс. Роберт Сарно, урядовець Конгрегації справ святих (Рим) розповів про важливість попереднього збору інформації про оздоровлення, де  коротко але зрозуміло буде викладено опис часу і місця оздоровлення, потреба у співпраці з самим оздоровленим, який єдиний може просити у лікарні документи про перебіг хвороби, потрібно долучити до аналізу випадку медиків експертів для вивчення медичної документації та інспекторів, які ствердять сучасний стан хворого. Монс. Роберт відповів на запитання щодо важливості Постулятора у поширенні слави святості і попередньому зборі свідчень   Аудіо 
   У другій частині монс. Роберт зазначив що існує думка що після беатифікації Актор має провадити збір свідчень про оздоровлення оскільки це необхідно для канонізації адже існує один процес канонізації і з визнанням чуда звершується процес канонізації і почитанння святого поширюється у цілій Католицькій Церкві. Аудіо 2    У доповіді с. Ореста, ССНДМ, розповіла про ствердження надприродного оздоровлення за заступництвом свщмуч. Йосафати Гордашеської, ССНДМ, а о.  Полікарп, ЧСВВ зреферував тези доповіді с. Марії Рози про способи поширення слави добрих знаків та збір інформацій про ласки оздоровлення за посередництвом Слуг Божих та важливість. Аудіо 3 Ознайомитись з українським текстом доповіді  Оскільки зустріч в режимі on line записали відео доповідача проф. Е Спедікато просимо ознайомитись щоб задати питання доповідачу. Відео.

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Анонс конференції

22 травня о 15.00 год. Місія Постуляції готуючись до конференції по збору свідчень і документуванню надзвичайних оздоровлень у процесах беатифікації Слуг Божих мала зустріч у форматі Zoom лекція проф. Емануеля Спедікато викладача університету Грегоріанум (Рим). 
Запрошуємо до перегляду усіх хто цікавиться тематикою і володіє італійською, а хто не знає є українські субтитири. Відео
Конференція по надприродніх оздоровленнях буде на 9 червня також у форматі  Zoom.
о. Полікарп, ЧСВВ

четвер, 7 травня 2020 р.

Проголошення праведників у час пандемії

Отець Франциск Карузо
На аудієнції 5 травня 2020 року Святіший Отець Франциск прийняв  кардинала Анджело Беччіу, Префекта Конгрегації святих і затвердив для оприлюднення декрети визнання геройської практики чеснот Слуг Божих, яких беатифікаціний процес триває. Апробація Папи означає ствердження що вони у геройський спосіб практикували чесноти у житті і надає їм титулу праведних (venerabile). Наступним етапом до проголошення їх блаженними потрібно визнання чуда за їх заступництвом і після цього буде дозволене їх літургійне, публічне вшанування. Перші з списку два італійські священики, що жили на переломі ХІХ - ХХ століть. о. Франциск Карузо (1879-1951) свяшеник який у 1923 р. вступив третій орден домініканців у Катандзаро для євангелізації та формування віруючих мирян, а в 1928 р.  заснував його в рідному містечку Гасперіна. З 1943 р.  у час  ІІ світової війни, Слуга Божий душпастирював і сповідав у катедрі і був духівником сестер і жив в Інституті Служебниць Доброго Пастиря. У 1944 році у Беллавіста Катандзаро відкрив «Будинок Святих Сердець», де почав опікуватися п’ятнадцятьма дітьми-інвалідами та сиротами. У старшому віці у 1949 р. повернувся до родини, де помер  від інсульту у 1951 р.
 о. Кармело Де Пальма (1876-1951) осиротів і вступив у семінарію, виховувася у
о. Кармело де Пальма
бенедектинській спільноті у Монтекассіно, 
духовнк бенедиктинок у Санта-Сколастіка-у Барі, а також облатів та облатів у Сан-Бенедетто.
Присвятив себе пастирському служінню товариству Католицька акція, духовний провід вірних, зокрема священиків та семінаристів. Він був невтомним у сповіді. Проблеми зі здоров’ям погіршилися до кінця життя: хронічний коліт, артеросклероз міокарда та прогресуюча втрата зору. У лютому 1961 року він востаннє святкував месу на публіці. Згодом з міркувань неможливості він міг святкувати лише у своїй кімнаті, де продовжував робити доступними для прослуховування зізнань. Помер у Барі 24 серпня 1961 року від серцевої недостатності. З віри Слуги Божого випливав його послух Богові: «Моє прагнення, за його словами, лише одне: завжди виконувати волю Божу; тому давайте дякувати йому щохвилини вірою, яка завжди живе, щедро приймаючи те, що йому подобається ".
Маттео Фаріна
Наймолодшим кандидатом на прославу є 19 літній італійський юнак Маттео Фаріна, який народився 19 вересня 1990 року та відійшов до вічності 24 квітня 2009 року, засвідчивши стійкість у вірі, хворіючи на рак головного мозку. У випробуваннях витривалий і не лише сам довіряв Господу Богу, але й закликав Ні не отягайся довіряти Господу Богу! Церква визнала, що юнак, народжений і вихований у вірі жив героїчно Євангелією з абсолютною вірністю, день у день. Це знак надії та відродження для всіх нас у цю нелегку хвилину: Матео навчає нас, що вірність Господу завжди винагороджує, надає сили і спокою у випробуваннях життя. Ми дякуємо Богові за дар, який він дав нам через Метью.

субота, 18 квітня 2020 р.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

У свято Христового Воскресіння усіх християн вітаємо словами праведного Кир Андрея Шептицького:
"Великодні cвята будуть скріпленням тої чесноти чеснот, що її Cвяте Письмо називає «терпеливістю святих» Одкр. 13, 10
І нехай це моє письмо донесе до них потіху, що її дає Боже слово! Вже недалеко, вже недовго, нагорода добрих діл приготовляється, вінці торжества вже плетуться. Вже надходить хвилина вислуханих молитов, і радісного привіту, і сліз, але сліз радости, в які переміняє Бог, добрий Батько, усі сльози, терпіння, недуги і злидні. Відваги, мужества, надії! Ослаблені коліна випростуйте і немічні руки витягніть до молитви! Бог – добрий Батько! Христос за нас кров пролив, і воскрес для нашого спасення, і дав нам найліпшу Матір за Опікунку, за Провідницю. Вона приймає наші молитви. Вона опікується усім нашим народом. Вона замінить злидні теперішньої хвилини і терпіння довгої війни на радощі повного і щасливого миру". 

1943 р., 21 квітня, Львів. Пастирське послання Митрополита Андрея на Великдень для читачів часописів «Краківські Вісті», «Львівські Вісті» й «Рідна Земля».

четвер, 9 квітня 2020 р.

Сила молитви - свідчення лікаря

Подяка лікарів за молитву, Іспанія
Розповідь лікарки Мартіни з лікарні у Мадриді (Іспанія).

5 квітня прийшла на позачергове чергування, тому що оперували колегу. Була трохи виснажена через невпинне чергування, однак попросила в Бога помочі і пішла на зміну. Прийшовши, побачила, що дуже багато хворих. Біля них працювало багато її колег.
Мартіна почала оглядати своїх хворих. Один з пацієнтів, чоловік років вісімдесяти, був важко хворий, радіограма дуже погана, сильне запалення легень через короновірус.

субота, 4 квітня 2020 р.

Блаженніший Святослав молоді - Великого бажайте

Квітня неділя, день славного Входу Христа в Єрусалим, для мене і для всього проводу нашої Церкви традиційно є нагодою звернутися до вас з окремим посланням. Щоразу тішуся і дорожу цією можливістю, бо відчуваю особливий привілей разом міркувати і разом шукати відповіді на запити й потреби, до яких прислухаюся під час різноманітних зустрічей і розмов з вами протягом року.
Дорога в Христі молоде в Україні та на поселеннях!
Квітня неділя, день славного Входу Христа в Єрусалим, для мене і для всього проводу нашої Церкви традиційно є нагодою звернутися до вас з окремим посланням. Щоразу тішуся і дорожу цією можливістю, бо відчуваю особливий привілей разом міркувати і разом шукати відповіді на запити й потреби, до яких прислухаюся під час різноманітних зустрічей і розмов з вами протягом року.

пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

Під покровом Кир Андрея навколо Львівщини

12 березня у гарнізонному храмі св. ап. Павла і Петра  молитвою та благословенням державного прапора розпочав львів'янин Ярослав Козак, марафон навколо Львівщини. Впродовж 23 днів він бігом із українським стягом подолав понад 747 кілометрів Львівщиною. Марафон із прапором присвячено 30-ій річниці підняття українського національного стягу над Львівською міською радою 3 квітня 1990 р. і на завершення марафону прапор було піднято над міською Ратушею. Програма

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Молитва єднає


Кожну неділю о 11:00 год. із Патріаршого собору в Києві буде пряма трансляція Божественної Літургії. Долучитися до спільної молитви ви зможете:

Через YouTube канал на сторінці «Живе ТБ»:

У Facebook на сторінці «Живе ТБ»:

Хто із Вас планує приймати участь у молитві у онлайн-трансляції Божественної Літургії, Хресної Дороги, Вечірні, Утрені чи ін., ласкаво просимо поширити цю інформацію.

27 березня, о 19.00 (за київським часом) відбудеться молитва Святішого Отця  «Urbi et Orbi» (Місту і світу). Із Патріаршого собору молитву транслюватимуть засоби масової інформації, зокрема «Живе ТБ».

" Для того щоб широко відчинити двері Божого милосердя і вилити Божу благодать на весь світ, Святіший Отець закликає взяти в ній участь. На завершення молитви Папа Франциск уділить повний відпуст усім тим, хто з ним єднатиметься у молитві», —  Блаженніший Святослав.

середа, 18 березня 2020 р.

Ісповідник віри о. Северіян



о. Северіян Гнатюк, ЧСВВ
У суботу 14 березня 2020 р. Літургією у храмі Свято-Онуфріївського василіянського монастиря м.Добромиль душпастирі і громада вірних  вшанували пам’ять ісповідника віри і «тихого мученика» о. Северіяна Семена Гнатюка, ЧСВВ. Після Літургії було відзначено ювілей 30 ліття  повернення монастиря св. Онуфрія, велика заслуга у цьому  о. Гнатюка (*28 грудня 1918) і 25 років з дня його упокоєння в Бозі (†23 березня 1994). Упродовж усього періоду підпілля УГКЦ о. Северіян Гнатюк проживав у домі п. Ольги Волошин у с. П’ятниця, в її домі служив Літургії, сповідав, хрестив дітей, готував до першої Сповіді і Причастя, вінчав. Заслужив собі повагу і вдячні спомини у людей.

пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Дослідниця Кир Андрея Оксана Гайова (1958-2019)

10 березня молитвою і академією пам'яті у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського у Коломиї вшанували світлої пам’яті Оксану Гайову   - заслуженого працівника культури України, визначну дослідницю і популяризаторку спадщини праведного митрополита Андрея і священомученика Климентія Шептицьких. Академію молитвою розпочав о. Володимир Касіян, декан Коломийський який як одноліток п. Оксани зазначив що вона була надзвичайно допитливою і історію України вивчила не з книг, а з розповідей і свідчень визначних педагогів та в'язнів таборів, зокрема Петра Кузика, сотника УСС і цей фундамент пам'яті старшого покоління сформований з свідчень і книг  вплинув на її захоплення історією, а згодом у вивчення та працю над поверненням з спецфондів матеріалів визвольних змагань народу України і Церкви.

понеділок, 2 березня 2020 р.

Памяті родини Гургулів

У неділю, 1 березня, у селі Томашівці родинному селі Слуги Божого отця Анатолія Гургули вшанували роковини його з дружиною трагічної загибелі. В церкві, яку побудував батько священника, відбулася панахида. З родини в селі зараз мешкає невістка Гургулів – дружина сина Володимира. Син Іван живе в Луцьку. Всього дітей було четверо – Марія, Володимир, Іван, Ярослава.
«На місці загибелі родини священника зараз є пам'ятний хрест, — розповідає адміністратор парафії Введення в храм Пресвятої Діви Марії села Томашівців отець Іван Ребега. – Поховані отець Анатолій і пані Ірина в селі. Знаю, що ховали їх з церкви у частині Томашівців — Кам’яному, бо церква Введення була зачинена. Відбувалося все попри заборони, люди все-рівно зібралися, щоб віддати шану родині. До слова, рештків тіл залишилося по декілька кілограмів, поховали їх в одну могилу». 
Журналіст Наталія Палій

середа, 12 лютого 2020 р.

Памяті Андрія з родини Яримовичів

24 лютого 2019 р. 0 15.00 год.  у  парковій аудиторії, 1 пов. у Центрі Шептицького УКУ м. Львів, вул. Стрийська, 29a була презентована книга Світлий світ лишаючи по собі... спогадів про героя Небесної Сотні Андрія Дигдаловича ( нар. 1973 — 20 лютого 2014 р.) будівельник, учасник Революції Гідності, Герой Небесної сотні, Герой України.

Андрій Дигдалович
Народився Андрій 3 червня 1973 року в с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області. Дід Андрія отець Констянтин Яримович в часи гоніння греко-католицької церкви організовував підпільні богослужіння. Бабин брат Іван Бутковський був полковником УПА (псевдо «Гуцул»), лицар Золотого Хреста Бойової Заслуги, помер у Мюнхені 1967 року. У дворічному віці залишився без батька, тому змушений був рано стати дорослим. Мама багато часу проводила в лікарні, а Андрій дитиною ходив на колгоспні поля, на тік – збирав та здавав лікарські рослини. Зароблене відносив мамі, казав: “Тобі треба чобіт на зиму — купи собі”. Андрій ріс бунтарем. Ще в школі ставив вчителям на уроках історії незручні запитання про УПА, і коли вони не знали що сказати, сам на них відповідав. Учителі його навіть виганяли за двері аби хлопець “не зривав уроки”.

четвер, 30 січня 2020 р.

Візит Кир Андрея до українців у Канаду, 1910 р.
16 лютого у храмі св. Василія Великого оо. Василіян у м. Києві відбулася презентація 
монографії науковця, історика, публіциста Оксани Пасіцької “Львівський Манчестер” і “Галицька Каліфорнія”: соціально-економічна діяльність українців Галичини (1920–1930-ті роки), яка у контексті соціально-економічної історії західноукраїнських земель дорадянського періоду, показує суспільну та економічну кон’юнктуру ГКЦ: від теорії до практики. Історія свідчить, що ГКЦ брала активну участь не лише у релігійній, культурній, а у всіх сферах життя суспільства, а священнослужителі ставали меценатами та лідерами за покликом душі. Авторка відзначила, що очільник УГКЦ Андрей Шептицький вважав економічну самостійність передумовою політичної незалежності нації та закликав “Божу батьківську землю любити і не пускати її з рук, і на ній доробитися добробуту на взір інших народів”.

пʼятниця, 24 січня 2020 р.

Ювілей 155 ювілей праведного Кир Андрея Шептицького

Верховна Рада України прийняла рішення «Про відзначення ювілеїв у 2020 році» де включили ювілей вшанування 155-річчя з дня народження праведного Кир Андрея Шептицького, Львівського митрополита  УГКЦ  1901–1944 рр.
Внесено Кир Андрея з ініціативи народного депутата Павла Бакунця (122 округ — Яворівщина та Жовківщина), випускника Українського католицького університету. У 2020 році буде відзначатися на державному рівні ювілей 155-річчя з дня народження митрополита УГКЦ, який очолював Церкву 1901–1944 рр.
«Вважаю Андрея Шептицького справжнім наставником громади та відданим громадським діячем. Він є прикладом лідера та людиною з великої букви, моїм духовним наставником. Для мене було справою честі зініціювати та підтримати відзначення цієї пам’ятної дати.

четвер, 2 січня 2020 р.


Христос народився! Славіте Його!
Словами пісні ангельських хорів вітаємо родженого у Вифлеємі від Діви Марії нашого Господа Ісуса Христа. Воплоченням Божого Сина знищив Господь Бог прірву темряви, якою люди після гріхопадіння Адами була відділенні від повноти життя у Божій благодаті у Царстві Небеснім.
У Різдві Христовім люди звільненні від гріха радіють і піснею ангелів прославляють Дитя Боже, яке руйнує владу гріха щоб "об'єднати все у Христі: небесне й земне" Єф. 1, 10.