субота, 21 грудня 2019 р.

Праведники фундамент Церкви

До ювілею 30 ліття легалізації УГКЦ побачив світ "Довідник душпастирства в Італії" зредагований о. др. Августином Бабяком, відомий публікаціями про Новомучеників і працю праведного Кир Андрея Шептицького. Душпастир української греко-католицької громади у м. Тренто і Больцано, зібрав не лише історію заснування і контактні адреси  усіх душпастирів у Італії але і подав грунтовні біографії праведного Кир Андрея Шептицького і Слуги Божого Кир Йосифа Сліпого, які започаткували і виробили практику душпастирства мігрантів в діаспорі.

понеділок, 2 грудня 2019 р.

Моє служіння Україні

29 листопада у ЛНУ ім. І Франка розпочалась Міжнародна наукова конференція «Моє служіння Україні», присвячена о. Йосафату Жану ЧСВВ.
Молитву і благословенням учасникам та доповідачам уділив Преосвященніший владика Іриней Білик, ЧСВВ, канонік Папської базиліки Santa Maria Magiore.
Привітали учасників конференції декан історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Степан Качараба  та почесний консул Канади у Львові Оксана Винницька. Побажання надіслала автор книги про о. Йосафата  п. Зоня Кейван.
Виступ о. Єроніма Гріма, ЧСВВ,  віце-ректор ВІФБС ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського та співпрацівник Місії Постуляції святих УГКЦ стосувався монашого покликання о. Йосафата Жана, ЧСВВ  який виростав в франкомовній родині у Канаді і уже у зрілому віці як священник зустрівся з українцями вірними греко-католиками і власне тоді він вибрав монаше життя. Аудіо

середа, 27 листопада 2019 р.

Разом к світлу, други жваві!

Разом к світлу, други жваві саме цей стих вірша Маркіяна став мотивом вшанування пам'яті "Будителів українського духа"  у стінах "Львівської Політехніки" гроно науковців на  конференції "Духовна та культурна спадщина о. Маркіяна Шашкевича.
ПРИВІТАВ УЧАСНИКІВ КОНФЕРЕНЦІЇ проректор з науково- педагогічної роботи п. проф. Роман Корж який зазначив що Політехніка вітає культурно-наукову співпрацю по вшануванню душпастиря о. Маркіяна Шашкевича. Віддаючи шану 30 літтю ювілею виходу УГКЦ з катакомб п. Роман згадав що вирішальною подією легалізації стали публічні богослужіння і зокрема він був серед вірних, які молилися Літургію у серпні 1989 р. на Маркіяновій Білій горі у Підлиссі біля Буська.
 У привітальному слові п. Поліна Вербицька, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини, Національного університету «Львівська політехніка» зазначила що спадщина Маркіяна Шашкевича невід'ємна частина української культури і вона сприятиме викладачам і магістрам кафедри у справі збереження і поширення інформації про вклад греко-католицького духовенства у розвиток української культури. Аудіо

четвер, 7 листопада 2019 р.

Наукова конференція:«Духовна та культурна спадщина о. Маркіяна Шашкевича»


6 листопада вшановуючи 208-річницю  дня народження справді народного душпастиря і одного з діячів "Руської Трійці" о. Маркіяна Шашкевича представники влади, духовенства і громадськості склали квіти до пам'ятника Маркіяна Шашкевича. 
Актуальними для сучасників є  слова праведного Кир Андрей Шептицький на урочистостях 100 ліття дня народження о. Маркіяна Шашкевича на Личакові 6 листопада 1911 р.: "Стоячи над гробом Маркіяна, уважаємо її за символ життя бо гріб ученика, християнина, апостола здалека подібний до гробу Учителя у якого черпаємо силу до божественного вічного життя". 
27 листопада у рамках вшанування пам'яті "Будителів українського духа"  у стінах "Львівської Політехніки" буде проведено конференцію "Духовна та культурна спадщина о. Маркіяна Шашкевича". Анонс




  

середа, 6 листопада 2019 р.

"Святоюрський владика Андрей Шептицький"


Доповідь о. Єроніма
Твори Кир Андрея
1 листопада у Львові вшановують 75-ті роковини смерті митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Сьогодні у Бібліотека На Мулярській відбулась година пам'яті "Святоюрський владика Андрей Шептицький".

Запрошений гість - о.Єронім Грім, ЧСВВ історик-експерт Місії Постуляції святих УГКЦ, який презентував студентам фотографії та розповів про життя чеснот і духовний подвиг митрополита Андрея який 44 роки очолював Львівську митрополію УГКЦ, опікувався не лише вірними греко-католиками, але провадив діалог з

неділя, 13 жовтня 2019 р.

Шляхи святості відповідь на поклик

Папа Франциск відслужив на площі Святого Петра у Ватикані Святу Літургію, на початку якої проголосив святими Католицької Церкви п’ятьох блаженних.

Кардинал Джон Генрі Ньюмен, апостол істини

 Джон Генрі Ньюмен народився 21 лютого 1801 р. в сім’ї англікан. Маючи 17 років, розпочав навчання в університеті Оксфорду, підчас студій захоплювався творами Отців Церкви і став англіканським священиком, блискучий проповідник. Заснував "Оксфордський рух", який боровся за збереження автентичності християнського віровчення і боровся за свободу від впливу влади. Намагався знайти в англіканстві католицькі елементи, які вважав суттєвими для християнської віри, в творі «Есей про розвиток християнського вчення» (183) розробив сім критеріїв, за якими в історії можна відрізнити істинну Церкву: вірність первісній ідеї, тяглість принципів, сила асимілювати ідеї ззовні, випередження пізнішого вчення, логічна послідовність, яку можна пізнати дослідженням розвитку, збереження первісного вчення й безперервна тривалість церковного життя.
Вірність принципам привело його до того, що не зважаючи на ворожість англікан до католицтва, у 1845 р. подав прохання прийняти його в «справжню отару Спасителя»  катехуменат пройшов під проводом блаженного о. Домініка Барб’єрі.
У Римі Джон Генрі Ньюмен після теологічних студій прийняв ієрейські свячення у 1847 р. в празник Пресвятої Євхаристії відслужив першу Святу Месу й приєднався до Оратоторіян св. Філіппо Нері. Повернувшись на батьківщину, засновував там ораторії. Заснував Католицький Університет в Дубліні. Папа Лев ХІІІ надав йому гіднісь кардинала. Гаслом новий кардинал вибрав вислів «Cor ad cor loquitur» – «Серце промовляє до серця». Він не прийняв єпископиських свячень і до кінця життя жив у заснованому ним ораторії в Бірмінґемі. Протягом  життя кардинал Ньюмен зробив вагомий внесок в інтелектуальне життя як англіканської, так і католицької Церкви. На гробі він велів написати: «З тіней і припущень до істини». В 1958 р. почався його канонізаційний процес, блаженним його проголосив Папа Венедикт XVI, відвідуючи 2010 р. Бірмінгем. Папа Венедикт зазначив вірність молитві поступово перемінює нас у Божий образ і що вірний християнин повинен повністю посвятитися на служіння Господеві. За словами Папи, «кардинал Джон Генрі Ньюман допомагає нам усвідомити, що наш Божественний Учитель призначив кожному із нас відповідне завдання, добре окреслене служіння. Господь не сотворив жодної людини просто так, для нічого. Кожен із нас повинен добре виконати те завдання, яке доручив йому Господь Бог, бути одним із кілець у ланцюгу, що єднає людей». (Детальна біографія за посиланням).

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

субота, 28 вересня 2019 р.

Пам'ять праведників фундамент спільноти вірних

о. Йоан Школик
Святкування ювілею 30-ліття легалізації УГКЦ Місія Постуляційний центр святих та оо. Василіяни розпочали у Львові Літургією у храмі св. Андрія, яку очолив Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ який звернувся з словами подяки до монахів василіян, які з часів підпілля вибрали шлях посвяти Богу та подякував за відвагу мирянам, які підтримали душпастирів і були вірними та мужніми, збираючись на молитву у власних домівках, ризикуючи потрапити під репресії влади.
о. Василь Мендрунь
З словом проповіді до вірних звернувся отець Василь Мендрунь, ЧСВВ вислужений Протоігумен 1986-1994 рр. довголітній магістр новиків він звернув увагу на те що насправді витривати у  час бурі випробувань допомогла віра, яка була фундаментом життя вірних. Отець згадав з особливою теплотою Протоігумені о. Пахомія Бориса який приймав кандидатів у Чин, професора богословя о. Єроніма Тимчука, ЧСВВ, о. Йосифа Риделя, ЧСВВ викладача Св. Письма та проповідника і провідника реколекцій. Аудіо

вівторок, 24 вересня 2019 р.

Приймаючи на аудієнції учасників Пленарної асамблеї та працівників Дикастерії в справах комунікації Святіший Отець наголосив, що прозелітизм – це не християнська комунікація і закликав 
журналістів-суспільників бути, насамперед, «закваскою й сіллю світу», не опускаючи рук перед труднощами.
Світлана Духович – Ватикан
У понеділок, 23 вересня 2019 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції учасників Пленарної асамблеї та працівників Дикастерії в справах комунікації. На початку зустрічі з привітальним словом виступив Префект цього відомства Паоло Руффіні, що вперше після свого обрання на цю посаду, в липні 2018 року, очолював Пленарне засідання.

середа, 18 вересня 2019 р.

28 вересня академія ювілею 30 ліття легалізації УГКЦ

«Окроплена кров’ю мучеників, набуває Церков свободу віддавати Богови прилюдну і всенародну славу», — так Кир Андрей у 1913 р. до ювілею 1600-ліття едикт свободи імператора Константина закликав вірних вшанувати всіх тих, ціною життя і крові яких Церква здобула дар свободи. 
Ювілей 30-ліття легалізації УГКЦ 1989-2019 р.  нагода подякувати Господу Богу за дар свободи Церкви пригадавши  вшанувати пам'ять мучеників, ісповідників віри та дисидентів, які у СРСР боролися за легалізацію УГКЦ. У 1923 р.  Джованні Амендола [1] описав тоталітаризм як авторитарну систему, керовану домінуючою політичною силою,  провідники якої тримають у руках економіку, контролюють політику, культуру, а власною ідеологією заміняють релігію, для збереження ж суспільного порядку вдаються до  поліцейських репресій. Уряд більшовиків уже з початком становлення нової влади розпочав вживати методи терору: заможних селян було затавровано як асоціальний клас «кулаків», підприємців та інтелігенцію як "буржуазних націоналістів".
 “Період духовного упадку людства” назвав добу тоталітаризмів поч. ХХ ст. богослов і філософ Альберт Швейцер, в’язень концтабору, який пережив дві світові війни. Він вказав на рецепт «ліків», які зцілять людство від рецидивів агресії. Цими ліками є  «благовоління перед життям». У Церкві у дусі соціального вчення Папи Льва ХІІІ василіяни виховували сиріт, молодь і опікувалися робітниками.

вівторок, 6 серпня 2019 р.

Школа агіографії досвід зустрічі з Христом і святими

Лекція о. Юстина Бойко

12-17 серпня 2019 р. Місія Постуляції святих УГКЦ при Патріаршій курії  провела школу Агіографії "Літургійні джерела культу святих" у смт. Брюховичах у Василіянському інституті філософсько-богословських студій. Школа покликана допомогти урядовцям процесів беатифікації та історикам засвоїти історико-критичний метод дослідження житій святих та поділитися досвідом джерелознавчих досліджень. Програма  Розпочав курс о. Юстин Бойко, синкел справ монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, який розповів про власний досвід дослідження розвитку  вшанування та формування літургійних текстів почитання святих у Первісній церкві на прикладі богослужіннь св. Климента папи Римського. Аудіо
Лекція п. Оксани Пасіцької

У доповіді п. Наталі Пасіцької проаналізовано "Історіографія гоподарсько-харитативної діяльності праведного Слуги Божого Андрея Шептицького" Аудіо Автор розповіла про джерелознавчу базу документів по соціальній праці праведного Кир АндреяПрезентація

Курс лекцій о. Вінченцо Руджеррі

Професор Вінченцо Руджеррі, ТІ, Східний інститут, Рим розповів про формування літургійної традиції почитання святих через написання літургійних текстів. Тексти молитов таких як передусім Отче наш та згодом Світло тихе, Нині відпускаєш були лаконічними та супроводжувалися простими обрядами, як запалювання світил та читанням синаксарів - житій святих дня. Аудіо З входженням у життя Церкви монашої практики нічних бдіннь молитви ставали триваліші і доповнювалися кадіннями і моліннями псалмами.

Богородиця, Кападокія, ХІІІ ст.
Обряди імператорського двору також вплинули на богослужбовий одяг священиків, а чин богослужіння збагатився церемоніями процесій і набрав канонічно завершеної форми. У написанні ікон Христа і Богородиці та розписі храмів після іконоборства та собору у Нікеї ІІ богослов'я ікони отримало звершене формулювання закоріненне у вченні преп. Йоана Дамаскина, яке мало за мету скеровувати вірних через молитву перед іконою Ісуса віддавати хвалу Господу Богу за дар Воплочення і Відкуплення людини. 

неділя, 4 серпня 2019 р.

Parate viam Domini - Готуйте шлях Господній


«Давайте і буде вам дано» – ці п’ять Христових слів, взятих з Євангелії від Луки, Папа Франциск вручив мандрівникам і мандрівницям, що брали участь в «Euromoot 2019 - Parate viam Domini » – загальноєвропейської мандрівки скаутів «Міжнародної Федерації скаутів і скауток Європи», яка почалася 27 липня в горах регіону Лаціо біля Риму, а її завершальним етапом стала зустріч зі Святішим Отцем Франциском та Літургія з кард. Баньяско в базиліці св. ап. Петра.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан
На завершення мандрівки скаути в суботу, 3 серпня 2019 р., в залі папи Павла VI у Ватикані папа Франциск мав зустріч із п’ятьма тисячами юнаків і дівчат з руху католицьких скаутів, які протягом тижня пішки долали шляхи до Риму під покровом п’яти святих апостола Павла, св. Венедикта, св. Кирила і Методія і св. Катерини з Сієни. Папа Франциск зауважив, що хоч скаути втомлені, але він впевнений у тому, що всередині вони почуваються «вільнішими, ніж перед тим». 

понеділок, 15 липня 2019 р.

Василіянин о.Павло свідок віри з Грусятич

Слуга Божий Павло Олінський
14 липня у селі Грусятичі біля Ходорова відбулася урочиста академія вшанування памяті Слуги Божого Павла Петра Олінського. Божественну Літургію на запрошення пароха о. Романа Ставяжа, декана Новострілищанського у храмі св. Миколая очолив о. Віктор Квасній, ЧСВВ секретар Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Співслужили Літургію з отцем  Романом, о. Петро Басараб з м. Івано Франківська та оо. Василіяни о. Іпатій Ващишин, архівіст о. Іван Майкович, ігумен у Крехові, о. Власій Фуц, ігумен в Улашківцях, о. Йосиф Кралька, ігумен у Дрогобича та о. Полікарп Марцелюк, голова Постуляції святих УГКЦ. 

неділя, 7 липня 2019 р.

Папа Франциск до ієрархів УГКЦ Мученики засів надії

5 липня 2019 р. у Ватикані на зустрічі Святішого Отця з проводом УГКЦ та очільників дикастерій Римської Курії. Папа звернувся до ієрархів: Головним завданням Церкви перед обличчям ситуацій, викликаних конфліктами, є давати свідчення християнської надії. Не надії світу, яка спирається на проминаючі речі, що приходять та відходять, часто вносячи поділи, але ту надію, яка ніколи не розчаровує, яка не поступається знеохоченню, вміє долати всі випробування лагідною силою Святого Духа (пор Рм 5,2-5). Християнська надія, підтримувана Христовим світлом, причиняється до сяяння воскресіння та життя також і серед найтемніших ночей світу. Тому, дорогі браття, вважаю, що у важкі хвилини, ще більше, ніж у хвилини миру, пріоритетом для віруючих є перебувати в єдності з Ісусом, нашою надією. Йдеться про те, щоб відновлювати ту єдність, що ґрунтується на Хрещенні та вкорінена у вірі, в історії наших спільнот, у великих свідках: маю на думці шерегу героїв повсякдення, тих численних святих по-сусідству, які серед вашого народу з простотою відповіли на зло добром (Рим. 12,21). Вони є прикладом, на який слід споглядати: ті, які в лагідності Блаженств проявили християнську мужність, що полягає в тому, аби не противитися злому, любити ворогів і молитися за переслідувачів (Мт. 5,39.44). На сповненому насилля полі історії, вони посадили Христовий хрест. І принесли плід. Ці ваші брати й сестри, які перенесли переслідування та мучеництво, горнучись лише до Господа Ісуса, відкинули логіку світу, згідно з якою на насильство відповідається насильством, написали своїм життям найсвітліші сторінки віри: вони є плідним засівом християнської надії.

неділя, 30 червня 2019 р.

Пам'ять Новомучеників основа свободи Церкви


Похід с. Ямельня місця мучеництва свящмуч. Миколи і Володимира
26 червня 2019 р.  вшановуючи память Блаженних Новомучеників у Страдчі відбулася проща до Дня мирянина під покровом препмуч. Володимира Прийми. Архиєрейську Літургію очолив Блаженіший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, який звернувся до прочан: «Ми дякуємо Всевишньому за наших підпільних єпископів, священників, монахів і монахинь... Вміння робити добро та здійснювати Божу  волю навіть ціною власного життя – це те, що найбільше єднає людину з Творцем. Саме це не боялися робити духовенство, монашество та віряни у період підпілля УГКЦ, адже вони ставали на захист віри в Бога. Тому зараз важливо не вдаватися до «християнської декорації», а плекати задум Творця». Прощу присвятили пам’яті 30-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. У спільній молитві взялиучасть тисячі паломників із різних куточків України.

пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Золотий мольберт - пошук гармонії у кольорі і формі

Вітання митрополита Кир Ігоря
27 травня 2019 року розпочався фінал Міжнародного конкурсу дитячої творчості “Золотий мольберт” у темі "Світ навколо нас". Учасників форуму привітав і поблагословив Кир Ігор Возьняк митрополит Львівський.  90 фіналістів з України, Білорусії, Молдови та Болгарії напротязі трьох днів передавали власне бачення світу. Відеозвіт 
1 червня  у Львові свято дитячої творчості розпочалося о 10.15 год. молебнем до Христа Чоловіколюбця у соборі св. Юра. 

Урочистий похід учасників арт-форуму "Золотого мольберту"  вулицями Львова милував музикою оркестр "Львівські фанфари" аж до палацу мистецтв вул. Коперника 17, де буде нагороджено усіх фіналістів дипломами і медалями форуму, а переможці отримали путівки в Діснейленд у Парижі, на пленери у Рим поїде п. Наталя Фляк з учнем. 


Запрошуємо на виставку дитячих шедеврів та підтримати переможців фіналу.

середа, 22 травня 2019 р.

Семінар «Збір свідчень – основа прослави святих»

Учасники семінару, УКУ Львів
7 червня 2019 р. Б. відбувся навчально-практичний семінар «Збір свідчень – основа прослави святих» у м. Львів, в Українському Католицькому Університеті, вул. Свенціцького, 17 у семінарійній кімнаті ім. Ірини Шипули. Програма
Привітав учасників від імені митрополита Кир Ігоря о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ вказуючи що святкуючи ювілей 30 ліття легалізації Церкви УГКЦ як громада закоріненна у жертві мучеників і память їх жертви свідчення завдячує їх стійкості сучасну свободу Церкви але не лише вдячність, але й переконання що завдяки їх посередництву ми скріплюємо нашу вірність свідченню Христа у сучасному світі.

понеділок, 20 травня 2019 р.

Покірне, свобідне і сміливе служіння Правді

Покірне, свобідне і сміливе служіння Правді має бути служіння журналіста так Папа Франциск 18 травня 2019 р. звернувся до 400 учасників Асоціації міжнародних журналістів. Подивляю і шаную вашу працю якою ви вказуєте на рани суспільства і Церкви у служінні правді, адже лише правда дарує нам свободу. Значення вашої роботи зобовязує Вас бути відповідальними за кожне слово інформації, яку поширюєте у часописах чи соціальних мережах. Папа Венедикт скоріше звертав увагу  що мас-медіа роблять з людей "глядачів", яким пропонуються новини якими повниться світ, тоді як ми покликанні бути "творцями" і чи у поганих чи добрих справах ми впливаємо на ближніх, Зверення Папи Венедикта XVI, 8 грудня 2009.
Закликаю Вас працювати у правді і справедливості, щоб засоби комунікації служили для побудови, а не руйнування, для зустрічі а не сутички, для діалогу, а не монологу, для орієнтуваня, а не дезорієнтації, для порозуміння, а не непорозумінню, для руху до миру, а не сіяння ненависті, щоб дати голос тим кого голосу не чути, а не бути мегафоном крикунів.
Ваш офіс знаходиться на вулиці Умільта (з італ. покора), чесноти яка має бути основною у Вашій праці, адже професійність, компетентність, історична память, цікавість, здатність писати і уміння досліджувати, швидкість синтезу і здатність подати у доступний спосіб загалу, мають сенс якщо виконуються у покорі, у служінні сенсу і логіці правди життя. Пригадую що покора це не посередність, а розуміння що через новину можна творити добро, але й через брак збалансованості і завдати шкоди як окремій людині так і цілій спільноті. Тому вміння подати факт у контексті логіки життя, має бути скероване для творення суспільного добра. Існують поверхові і узагальнюючі "резонансні" новини, які завдають шкоди особі чи громаді через припущення чи неперевірені факти, тоді потрібна поправа, вибачення щоб не деформувати дійсність. Текст італійською.

понеділок, 6 травня 2019 р.

Проща Родин

Прочани у палаці Фредро, Вишня
11 травня о 9.00 год. Літургією у храмі Пресвятої Євхаристії у м. Рудки розпочалася Проща Родин було уділено благословення на прощу та посвячено хусти прочан. Паломники вшановуючи з нагоди Дня Матері пам’ять Софії з Фредрів Шептицької почали дводенну мандрівку з родинного міста Рудки що на Самбірщині до села Прилбичі на Яворівщині подолавши 40 кілометрів шляху.
Перший короткий етап до храму Успіння Богородиці у Рудках, де прочани відвідали крипту де спочиває Олександр і Софія Фредро батьки Софії у музеї отець Вальдемар розповів про літературну спадщину відомого письменника Олександра. У храмі вшановується з 1612 р. ікона Богородиці покровительки Бескид.  Наступний етап був до с. Вишні, де у палаці Фредро розважали уривки з листів Софії з Фредро до синів, які стали духовною поживою прочан: "Моя дорога, моя мужня, моя любима дитино.  Я довго чекала, майже тиждень, на твого листа, дорогенький Мітусю. Але ось моє чекання стало винагороджене прекрасним дорогим листом ...., що пошта принесла мені сьогодні.  Це справило мені таку велику приємність, що ти не можеш навіть собі уявити, але може колись зрозумієш...  Чи ти знаєш, що тих кілька слів вдячности за нашу добру волю робити добро навели мені сльози до очей... 

четвер, 2 травня 2019 р.

Христос Воскрес!

У світлий празник Христового Воскресення бажаю українському народові і українській родині, тут і там, того здоров'я і сили, від яких здоров'я і сила народу залежить. Якщо маємо дійти до часів, в яких український народ буде розвивати здорово і свобідно всі, Богом дані йому сили, - треба нам між собою і в праці для нашого народу чи над нашим народом дуже дбайливо та ревно плекати родинне християнське життя. Тільки ті народи могутні і здорові, в яких здорова християнська родина. Бо родина - це клітина, з яких складається цілий організм, що його називаємо народом. Коли інфекція недуги затроїть цю клітину, цілий організм наражений на недугу. Святе, чисте, здорове і щасливе родинне життя - це наймогугніша сила кожної держави, але це й найбільше, а може й єдине дочасне щастя людини.

пʼятниця, 19 квітня 2019 р.

Ювілей свщмуч. Омеляна проща монашества

Свщмуч. Омелян і братство, 1930-ті р. Перемишляни
17 квітня вшановуючи пам’ять блаженного свщмч. Омеляна Ковча, патріарша комісія у
справах монашества УГКЦ у співпраці з Місією Постуляції святих УГКЦ організували мандрівку новиків та новичок Чинів і Згромаджень УГКЦ до м. Перемишлян, де душпастирював блаженний свщмуч. Омелян Ковч.
Метою паломництва було познайомити новиків та новичок із життям, діяльністю та мученицьким подвигом цього праведника і подвижника УГКЦ.
Учасники прощі новиків відвідали монастир Вознесіння Господнього оо. Василіян у м.Золочеві. У храмі св. Миколая Чудотворця Божественну Літургію відслужив о.Полікарп Марцелюк, ЧСВВ

понеділок, 8 квітня 2019 р.

Про Кир Андрея школярам


5 квітня 2019 р. Б. у с. Березина та с. Дем’янка-Наддністрянська, Жидачівського району на Львівщині у час візитації парафій владикою Стрийської Єпархії УГКЦ - Тарасом Сеньківим. В рамках цієї візитації с.Євстахією Романчук, ЧСВВ (працівник Постуляційного центру) та с.Вікторією Навроцькою, ЧСВВ проведено презентацію для дітей місцевої школи про життя, діяльність та геройські чесноти праведного митрополита Андрея Шептицького. У школі с.Березина імені А. Марунчака зібрались школярі 1-9 класів. Діти з цікавістю слухали розповідь про родину, виховання і покликання великого Митрополита Андрея, який також був дитиною і навчався у школі.

четвер, 4 квітня 2019 р.

6 квітня о  Архиєрейською Літургією у храмі св. апп. Петра і Павла у Львові розпочалася міжнародна наукова конференція вшанування ювілею 150 ліття з дня народження і 100 ліття переставлення до вічності преподобної матері Йосафати Гордашеської, яку організовували Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії.
 «Життя блаженної Йосафати не було довгим, але було сповнене геройських духовних подвигів, блаженна спішилася жити і за короткий час здобула досконалість. Вона є співзасновницею Згромадження Сестер Служебниць України. Сестри займалися опущеними особами, відкинутими суспільство людьми. І Михайлина Гордашевська від дитинства плекала покликання до чернечого стану, бо Господь дарував їй духа молитви, людяності, любов до самотності», — підкреслив у своїй промові на початок конференції архиєпископ і митрополит Львіський Ігор Возьняк.
«Конференція має статус міжнародної і наукової, та має два первинні завдання: за допомогою цих 5 основних доповідей, які будуть озвучені, заслухані, ми сподіваємося показати роль і значення конкретної історичної особи, громадянки цього міста у якому ми живемо, виходячи з того, що історію пишуть особистості, а не маси. А друга мета — показати цей зв’язок та певні історичні і суспільно-історичні паралелі зламу ХІХ і ХХ століть, і вже того періоду, у якому ми живемо. У певних аспектах, але також пошук паралелей, певних труднощів які проходять українці», — поділилася с. Мирослава Яхимець, провінційна Настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Україні. Блаженну Йосафату часто називають жінкою з великим серцем, бо вона не мала страху почати щось нове, що раніше ніхто не робив.


четвер, 28 березня 2019 р.

Отець Северіян - "тихий мученик"

 Новоієрей о. Северіян (другий зліва) Перемишль, 27.12.1942
У суботу 23 березня 2019 року в храмі  василіянського монастиря святого Онуфрія в м. Добромиль зібралася громада вірних і 12 священиків, щоб вшанувати пам’ять ісповідника віри і «тихого мученика» о. Северіяна Семена Гнатюка, ЧСВВ у ювілей 100 ліття з дня народження *28 грудня 1918 і 25 ліття з дня його упокоєння в Бозі †23 березня 1994.
Цьогоріч Божественну Літургію очолив о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ ігумен у Погоні, вихованець отця Cеверіяна. Отець Єронім Грім, ЧСВВ у проповіді розповів про життя о. Северіяна звернув увагу що увесь період підпілля УГКЦ о. Гнатюк проживав у домі п. Ольги Волошин у с. П’ятниця, в її домі служив Літургії, сповідав, хрестив дітей, готував до першої Сповіді і Причастя, вінчав. Отець Северіян, як духовний батько вірністю і ревністю заслужив собі повагу і вдячні спомини у людей. 

вівторок, 19 березня 2019 р.

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ «БОГ І УКРАЇНА»

о. Севастян Сабол, ЧСВВ
о. Августин Волошин
16-17 березня 2019 р., у м. Хусті та Ужгороді відбулася урочиста академія, присвячена о. Севастіяну Саболу, ЧСВВ (Зореславу) та 80-ій річниці Карпатської України, під назвою «Бог і Україна». В рамках Академії, відбулося також покладення квітів захисникам Карпатської України на Красному Полі (Хуст) та о. Августину Волошину президенту Карпатської України (Ужгород). Відео
  У доповіді о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ розповів про роль духовенства і зокрема о. Августина Волошина та о. Севастяна Сабола, ЧСВВ у плеканні віри, культури і шкільництва як вкладі у змагання українців до державності.  Відео Детальніше
Урочиста академія була організована Отцями Василіянами Провінції Св. Миколая в Україні у співпраці з Інститутом історії Церкви УКУ. 

середа, 13 березня 2019 р.

Прощання з провідним знавцем Кир Андрея

З сумом повідомляємо що 11 березня 2019 року відійшла до вічності велика дослідниця і популяризаторка спадщини Праведного  Митрополита Андрея і блаженного священомученика Климентія (Шептицького) 

Оксана Василівна Гайова.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної.
Нехай Милосердний Господь  прийме її у свої обійми та дарує вічний упокій у Царстві Небесному!
Парастас за п. Оксаною Гайовою відбувся 13 березня 2019 року о 17 00 год. в церкві (каплиця біля фірти) св. Архистратига Михаїла монахів Студійського Уставу (м. Львів, вул. Винниченка, 22) Парастас очолить Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор.
Похоронять усопшу у її рідних сторонах в с. Нижній Вербіж, Коломийського району, Івано-Франківської області. Похоронні Богослуження відбулися о 13.00 год. в с. Нижній Вербіж, Коломийського району Івано-Франківської області.

неділя, 10 березня 2019 р.

Кир Андрей і митці - презентація видання

 Прав. Кир Андрей і свщмуч. Климентій Шептицькі і
духовенство та миряни. 1920-ті рр., Підлюте
12 березня 2019 року об 14.00 год. у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбувся науковий семінар "Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників".  
В рамках семінару презентувалися три томи книги п. Любов Волошиної "Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників", видані на базі всеукраїнського освітньо-мистецького часопису "Артклас".
Про видання та роль Митрополита Андрея Шептицького у розвитку української культури п. Роман Яців, проректор Національної Академії Мистецтв, професор, заначив що видання виповнює прогалину про роль Кир Андрея як мецената митців який не лише підтримував митців але й сам малював і викладав семінаристам історію мистецтва підкреслюючи роль

четвер, 7 березня 2019 р.

Ювілей 80-ліття Карпатської України і о. Августина Волошин.

Слуга Божий о. Августин Волошин
До ювілею 80-тиліття Карпатської України 1939-2019 р. 15 березня у м. Хуст буде проведена молитва і урочиста академія вшанування полеглих захисників і провідників Карпатської України.
При цій нагоді публікуємо розвідку о. Василя Носи, знавця і дослідника спадщини о. Августина.
«…я трудився не для себе самого, а й для тих усіх, що освіти шукають.» (Сирах 33,18).                 Кожен, хто цікавився минувшиною русинів-українців Закарпаття засвідчив: колоніальне минуле цього народу впродовж століть відкинуло його на узбіччя цивілізаційних процесів Європи. Поневолювачі намірено тримали тут його в суцільній бідності та неграмотності, феодальні відносини тісно переплели в цьому краї із рабовласницькими, і дали лихварям висмоктувати останні соки із вимираючого народу. Про це детально описано в книжці науковців історичного факультету УжНУ Й. Кобаля та В. Худанича: «До історії національних меншин  Австро-Угорщини (XIX-поч.XX ст.)» на стор.28-54.  Вона заслуговує на перевидання та вивчення в школі. Рятівником народу від його остаточної загибелі виступила тоді Христова Церква. Серед пильнованого владою духовенства, що в значній частині перейняло культуру поневолювачів та збайдужіло до людського горя, знайшлися мужні, справді Божі священики Мукачівської греко-католицької єпархії, які 20 липня 1897р. звернулися до єпископа Юлія Фірцака із проханням зробити доступною освіту селянським дітям та полегшити життя селян.