четвер, 28 березня 2019 р.

Отець Северіян - "тихий мученик"

 Новоієрей о. Северіян (другий зліва) Перемишль, 27.12.1942
У суботу 23 березня 2019 року в храмі  василіянського монастиря святого Онуфрія в м. Добромиль зібралася громада вірних і 12 священиків, щоб вшанувати пам’ять ісповідника віри і «тихого мученика» о. Северіяна Семена Гнатюка, ЧСВВ у ювілей 100 ліття з дня народження *28 грудня 1918 і 25 ліття з дня його упокоєння в Бозі †23 березня 1994.
Цьогоріч Божественну Літургію очолив о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ ігумен у Погоні, вихованець отця Cеверіяна. Отець Єронім Грім, ЧСВВ у проповіді розповів про життя о. Северіяна звернув увагу що увесь період підпілля УГКЦ о. Гнатюк проживав у домі п. Ольги Волошин у с. П’ятниця, в її домі служив Літургії, сповідав, хрестив дітей, готував до першої Сповіді і Причастя, вінчав. Отець Северіян, як духовний батько вірністю і ревністю заслужив собі повагу і вдячні спомини у людей. 

вівторок, 19 березня 2019 р.

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ «БОГ І УКРАЇНА»

о. Севастян Сабол, ЧСВВ
о. Августин Волошин
16-17 березня 2019 р., у м. Хусті та Ужгороді відбулася урочиста академія, присвячена о. Севастіяну Саболу, ЧСВВ (Зореславу) та 80-ій річниці Карпатської України, під назвою «Бог і Україна». В рамках Академії, відбулося також покладення квітів захисникам Карпатської України на Красному Полі (Хуст) та о. Августину Волошину президенту Карпатської України (Ужгород). Відео
  У доповіді о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ розповів про роль духовенства і зокрема о. Августина Волошина та о. Севастяна Сабола, ЧСВВ у плеканні віри, культури і шкільництва як вкладі у змагання українців до державності.  Відео Детальніше
Урочиста академія була організована Отцями Василіянами Провінції Св. Миколая в Україні у співпраці з Інститутом історії Церкви УКУ. 

середа, 13 березня 2019 р.

Прощання з провідним знавцем Кир Андрея

З сумом повідомляємо що 11 березня 2019 року відійшла до вічності велика дослідниця і популяризаторка спадщини Праведного  Митрополита Андрея і блаженного священомученика Климентія (Шептицького) 

Оксана Василівна Гайова.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким покійної.
Нехай Милосердний Господь  прийме її у свої обійми та дарує вічний упокій у Царстві Небесному!
Парастас за п. Оксаною Гайовою відбувся 13 березня 2019 року о 17 00 год. в церкві (каплиця біля фірти) св. Архистратига Михаїла монахів Студійського Уставу (м. Львів, вул. Винниченка, 22) Парастас очолить Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор.
Похоронять усопшу у її рідних сторонах в с. Нижній Вербіж, Коломийського району, Івано-Франківської області. Похоронні Богослуження відбулися о 13.00 год. в с. Нижній Вербіж, Коломийського району Івано-Франківської області.

неділя, 10 березня 2019 р.

Кир Андрей і митці - презентація видання

 Прав. Кир Андрей і свщмуч. Климентій Шептицькі і
духовенство та миряни. 1920-ті рр., Підлюте
12 березня 2019 року об 14.00 год. у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбувся науковий семінар "Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників".  
В рамках семінару презентувалися три томи книги п. Любов Волошиної "Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників", видані на базі всеукраїнського освітньо-мистецького часопису "Артклас".
Про видання та роль Митрополита Андрея Шептицького у розвитку української культури п. Роман Яців, проректор Національної Академії Мистецтв, професор, заначив що видання виповнює прогалину про роль Кир Андрея як мецената митців який не лише підтримував митців але й сам малював і викладав семінаристам історію мистецтва підкреслюючи роль

четвер, 7 березня 2019 р.

Ювілей 80-ліття Карпатської України і о. Августина Волошин.

Слуга Божий о. Августин Волошин
До ювілею 80-тиліття Карпатської України 1939-2019 р. 15 березня у м. Хуст буде проведена молитва і урочиста академія вшанування полеглих захисників і провідників Карпатської України.
При цій нагоді публікуємо розвідку о. Василя Носи, знавця і дослідника спадщини о. Августина.
«…я трудився не для себе самого, а й для тих усіх, що освіти шукають.» (Сирах 33,18).                 Кожен, хто цікавився минувшиною русинів-українців Закарпаття засвідчив: колоніальне минуле цього народу впродовж століть відкинуло його на узбіччя цивілізаційних процесів Європи. Поневолювачі намірено тримали тут його в суцільній бідності та неграмотності, феодальні відносини тісно переплели в цьому краї із рабовласницькими, і дали лихварям висмоктувати останні соки із вимираючого народу. Про це детально описано в книжці науковців історичного факультету УжНУ Й. Кобаля та В. Худанича: «До історії національних меншин  Австро-Угорщини (XIX-поч.XX ст.)» на стор.28-54.  Вона заслуговує на перевидання та вивчення в школі. Рятівником народу від його остаточної загибелі виступила тоді Христова Церква. Серед пильнованого владою духовенства, що в значній частині перейняло культуру поневолювачів та збайдужіло до людського горя, знайшлися мужні, справді Божі священики Мукачівської греко-католицької єпархії, які 20 липня 1897р. звернулися до єпископа Юлія Фірцака із проханням зробити доступною освіту селянським дітям та полегшити життя селян.