понеділок, 29 травня 2023 р.

Твори дітей "Естафети миру" у Національному музеї

 Папа Франциск звернувся до творчої молоді і вказав що мистецтво є «протиотрутою до менталітету розрахунку і одноманітності», як «виклик нашій уяві, нашому способу бачення речей», аж до того, що «саме Євангеліє є мистецьким викликом із «революційним» зарядом, що ви покликане висловити завдяки вашому генію зі словом протесту, заклику, окрику», бо «сьогодні Церква потребує вашого генія поетів, письменників, сценаристів і режисерів навколо теми поетичної уяви та католицького натхнення. На аудієнції, Понтифік розповів про власний особистий досвід молодого вчителя літератури сказав присутнім: «ви очі, що бачать і які мріють» і «голос тривог людських» «Ви серед тих, хто формує нашу уяву», 
тому раджу: «Не втрачайте подиву живого буття». 

четвер, 18 травня 2023 р.

Свідчення святості життя у процесах прослави святих

17 травня 2023 р., на прохання голови Постуляційного центру (м. Львів), о. Полікарпа Марцелюка, з ініціативи Богословського Наукового Товариства, що функціонує при Вищій Духовній Семінарії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, із благословення ректора семінарії о. Івана Римара, у стінах цього духовного закладу відбулася конференція на тему: «Популяризація та збір свідчень, як основа канонізації святих УГКЦ». 

Доповідачі митрофорний протоієрей о. д-р. Андрій-Іван Говера, синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та о. Андрій Желіско, референт у справах канонізації Тернопільсько-Зборівської архиєпархії представили потребу повноти досліджень  для успіху процесу на римській стадії.  Спочатку о. Андрій-Іван Говера розповів про важливість збирання свідчень щодо нових кандидатів на святих нашої церкви у єпархіальній стадії по парафіях. Презентація. Акцентував увагу на тому, щоб семінаристи, як майбутні священнослужителі, вміли плекати славу святості життя, чеснот чи мучеництва можливих Слуг Божих на парафіях, куди підуть на служіння.

четвер, 11 травня 2023 р.

Анонс книги про Кир Андрея "Задля любові до свого народу"

Побачила світ книга о. Августина Бабяка,  "Задля любові до свого народу" про життя і чесноти праведного митрополита Андрея. Презентацію плануємо 4 липня  о 16.00 год. у рамках семінару в Інституті історії Церкви УКУ.

Пропонуємо Вашій увазі резюме автора про книгу. У 2022 р. виповнилося 130 ліття іерейських свячень молодого василянина Андрея Шептицького у катедральному храмі св. Івана Хрестителя у княжому місті Перемишлі. Цей ювілей спонукав мене до написання книжки в італійській мові щоб про визначну постать нашої Церкви і народу взнали італомовні читачі і ось у співпраці з проф. Серджо Танзарелла у італійському видавництві побачила світ книга Agostino Babiak, Per amore del suo popolo, Pozzo di Giacobe 2023. Базовим матеріалом для мене було Positio – досьє документів і свідчень справи беатифікації праведного Андрея; живі свідчення людей, які за життя бачили та спілкувалися із Митрополитом та цінні, але досі не цитовані архівні матеріали.

Метою книги є висвітлити віру, духовність і людяність праведного митрополита Андрея Шептицького (1865-1944) у його майже півстолітньому єпископському служінні, як стійкого провідника Греко-Католицької Церкви і українського народу у важкому суспільному стані та політичному контексті домінування імперій та тоталітарних держав; його постать і вчення водночас є актуальним для українського народу, який і сьогодні шукає та утверджує національну та церковну ідентичність плекаючи цінності притаманні європейській спільноті.

понеділок, 8 травня 2023 р.

Проща Родин Рудки-Прилбичі

Проща започаткована у 2015 р. дає надхнення ПРОЧАНАM У ЦИХ РОКАХ ВИПРОБУВАНЬ І БОРОТЬБИ УКРАЇНИ КРОКУВАТИ З ВІРОЮ У ВОСКРЕСЛОГО ХРИСТА. ПРОЩУ РОДИН ПОСВЯТИЛИ МОЛИТВІ ЗА РОДИНИ,  ЯКІ ВТРАТИЛИ НА ВІЙНІ, БАТЬКІВ І ДІТЕЙ В ЧАСІ ОПОРУ ГІБРИДНІЙ І ВІДКРИТІЙ ВІЙСЬКОВІЙ АГРЕСІЇ РФ.
Літургією у храмі Пресвятої Євхаристії та молитвою перед іконою Богородиці покровительки Бескид у храмі Різдва Богородиці, де спочиває родина Фредро.  У прощі Родин взяло участь понад 40 прочан яких провадили василіяни о. Полікарп і о. Христофор. Отці пропонували до роздумів листи МАТЕРІ СОФІЇ ШЕПТИЦЬКОЇ ЯКА ПРАГНУЛА "ПІЗНАТИ добрий шлях Бога… і щоразу ліпше прямувати по ньому". У родинному палаці Фредрів у Вишні, де Софія брала уроки малювання, гри на фортепіано та гімнастики, виховувалась у шляхетності, чемності з родинного дому Софія винесла доброзичливе ставлення до інших, повагу та приязнь до людей.
 Прочани розважили фрагмент листа Софії Фредро: ""Господь вчинив як художник, котрий прагнучи створити сильніше враження своїм твором, поставив його для цього у найтемнішому закапелку. І лиш, коли глядач віддаляється, переконаний, що тут вже немає на що ще сподіватися, схований художник поволі спрямовує на свій твір ясний промінь світла, що одразу ж посилюється... І в ньому твір розкривається, росте, ясніє – променіє водночас тисячею красот, огортає тисячею думок, промовляє тисячею значень…"